Fotbalový bůh zabránili porážce

Fotbalový bůh zabránili porážce

24. srpna 2020

Po dlouhé pouze se dobříšští diváci těšili na první mistrovský zápas divizní soutěže. Neratovický tým ukázal, jak těžká bude tato skupina. Po celý zápas měli hosté více ze hry, ale nakonec i díky štěstí a zákrokům gólmana získali dobříšští hráči body.

Dobříš – Neratovice 0 : 0 na p. 4 : 3

Tlak hostů byl v úvodu drtivý. Chybu Talůžka nepotrestal Martinec jen zásluhou zákroku Webera, po rohovém kopu mířil Chlumecký ve vyložené pozici mimo branku, těsně nad břevno mířil i pokus Gombáše a střelu Chlumeckého zastavila tyč. Pak se o skórování pokusil domácí Šrain, ale jeho střelu brankář Dědek vyrazil. Vzápětí střelu Vorasického vyrazil Weber na roh, pokus Gombáše na tyč a další stejného hráče nad branku. Tam mířil i pokus Dohnalíka a další brance zabránil Machač. Vedení se však paradoxně mohli ujmout domácí, ale v 36. V minutě našel Masopust před brankou Junka, který dopravil míč do sítě. Gól však nebyl pro ofsajd uznán. V závěru první půle ještě Weber zlikvidoval střelu Gombáše.

I ve druhé půli měli hosté výraznou převahu, ale přece jen dobříšská obrana pracovala zodpovědněji a nedovolila hostům tolik šancí. Sem tam se vydali i dobříšští hráči do útoku. Hlavička Dohnalíka se odrazila od země přes břevno a Gombáš ve vyložené pozici poslal míč do náruče dobříšského gólmana. Na druhé straně přímý volný kop Šraina Talůžek jen lehce tečoval a tvrdá střela Junka skončila těsně vedle branky. Centr Šraina nedorazili Junek ani Talůžek. V 77. minutě střílel Šrain a Puchmajer míč dorazil do branky. I tentokráte však signalizoval asistent rozhodčího ofsajd.

V následném penaltovém rozstřelu si vzpomněli diváci na situaci v loňském roce, kdy se v utkání se stejným soupeřem kopalo třicet penalt. Tentokráte se rozhodlo v základním rozstřelu. Prvních sedm penalt proměnili Talůžek, Machač, Puchmajer, Šrain, resp. Duch, Vorasický, Novák. Následně Šobr vysoko přestřelil. Junek mohl rozhodnout, ale Děděk jeho pokus vyrazil a v poslední pokusu zamířil Kokoška do tyče.

Dobříš: Weber – Horáček, Talůžek, Machač, Pokorný – Liška(69.Petrlík) – Masopust(71.Kvapil), Kilián, Puchmajer, Junek – J.Šrain.

Rozhodčí: Vnuk

ŽK: Puchmajer, Šrain, Kvapil – 0

Diváků: 220

O převaze hostujícího týmu svědčí i statistika.

Statistiky:

Střely: 4 : 14, z toho na branku: 2 : 6

Rohové kopy: 1 : 13

Ofsajdy: 2 : 2

Fauly: 12 : 7

 

 

Dobříš B – Daleké Dušníky 3 : 2 (1 : 1)

V malém derby I. B třídy zvítězili domácí hráči, když otočili výsledek v poslední dvacetiminutovce. Již v šesté minutě si nerozuměl brankář s obránci a hosté se gólem Houdka ujali vedení. Dobříšští hráči pak měli více ze hry. Ve 22. minutě zakončil kombinační akci domácích vyrovnáním Rehák.

Ve druhé půli se dušničtí hráči vzchopili, vytvořili si několik příležitosti a po úniku Nováčka se ujali vedení. Trenér Krátký pak vyslal do hry zkušeného Karase a ten, krátce po nástupu, po přímém volném kopu Šebka, vyrovnal. Za šest minut pak další střídající hráč Liška nacentroval míč do „vápna“ a Maryška vstřelil rozhodující gól. V závěru se hosté tlačili do útoku a vytvořili si několik šancí. Dopravili sice míč do branky, ale pro přestupek jejich hráče, nebyl gól uznán.

Dobříš: Javorský – Kvapil (65. Šiška), Peták, Zbíral (72. Karas), Olšák (76. M. Liška) – Petrlík, Dort (46. Maryška), M. Puchmajer, Kozohorský – Rehák (65. Matějů), Šebek

Branky: 22. Rehák, 73. Karas, 79. Maryška – 6. Houdek, 65. Nováček

Rozhodčí: Laštovička

ŽK: Šebek – Drnec

Diváků: 100

Další novinky

Zobrazit všechny