Hosté efektivnější ve střelbě

30. srpna 2021

V sobotu čekal dobříšské fotbalisty soupeř, který také okupoval zadní příčky divizní tabulky. Předpokládalo se, že bychom mohli navázat na úspěšný zápas s Brandýsem. I když ani v tomto utkání jsme nepodali špatný výkon, na body jsme nedosáhli.

Dobříš – Chomutov 1 : 3 (0 : 1)

Oba týmy zahájily zápas s velkým nasazením a vypracovaly si řadu příležitostí ke skórování. Za domácí nejprve tvrdě pálil na branku Knyazev, těsně vedle branky střílel Puchmajer, po útočné akci nedorazil míč do sítě J. Šrain, Masopustovu střelu vytěsnil gólman Zaťko míč na roh. Za hosty hlavičku Bočka zlikvidoval Weber, stejný hráč mířil těsně vedle branky, únik Dolecheka zastavil dobříšský brankář včasným výběhem a další hlavičkový pokus Bočka vyrazil na roh. Ve 36. minutě po rychle vhozeném autu našel Černý přihrávkou Bočka, který míč propasíroval do branky. V závěru první půle si vytvořili dobříšští hráči závar před gólmanem, ale míč do branky nedostali.

Ve druhé půli hned v úvodu vyrazil Weber tvrdou střelu Mušovice a domácí ve snaze vyrovnat získali převahu, ze které vytěžili sérii rohových kopů a dva přímé kopy za hranicí „šestnáctky“. Střelu Jan Šrian vyrazil gólman a Puchmajer mířil těsně vedle tyče. V 60. minutě však domácí zadáci neuhlídali Černého, který po kličce Weberovi přidal další gól. Za čtyři minuty střílel Dolechek a jeho střela k tyči skončila po třetí za zády dobříšského brankáře. Domácí sice dál tlačili, ale do otevřené obrany pronikali hosté nebezpečnými brejky. Střelu Dolecheka Weber vyrazil na roh. V 74. minutě se dobříšští hráči dočkali gólu, kdy po akci Junka skóroval Procházka, Převahu domácích brzdlia nepřesnost ve finální fázi. Po akci Talůžka nedorazil míč do branky Junek, rychlý protiútok Černého zastavil Weber a velkou šanci hostů nezužitkoval Chaloupka. Na druhé straně na centr V. Šraina nedosáhl Puchmajer a Machačova hlavička skončila nad bránou. Kontaktní gól tak domácí nepřidali.

Dobříš: Weber – Knyazev (81. Horáček), Talůžek, Machač – Kilián (81. Janda) – Procházka, Masopust (46. Rehák), Puchmajer, V. Šrain – Junek, J. Šrain

Branky: 74. Procházka – 36. Boček, 60. Černý, 64. Dolechek

Rozhodčí: Lovětínský. ŽK: Machač, J. Šrain – Chaloupka, Kunart

Diváků: 200

Statistiky: Střely: 11 : 12, z toho na branku: 7 : 9. Rohové kopy: 14 : 7. Ofsajdy: 4 : 1. Fauly: 14 : 9

Tlustice – Dobříš B 1 : 1 (1 : 1)

V začátku utkání měli naši hráči několik příležitostí ke vstřelení úvodní branky. Místo toho však po nepodařené „malé domů“ se v 9. minutě domácí ujali vedení brankou Jiroucha. Dobříšští vyrovnali skóre ve 39. minutě krásnou střelou Jandy z dvaceti metrů. Navíc Boudník trefil spojnici břevna a tyče domácí branky.

V samém úvodu druhé půle zahodili domácí hráči vyloženou příležitost. V dalším průběhu měla obě mužstva několik možností ke skórování, ale neproměnila je. Minutu před koncem hlavička Havlíka jen těsně minula branku. Zápas tak skončil zaslouženou remízou.

Dobříš B: Kratina – Kvapil (86. Havlík), Patetl, Čížek (46. Horáček), Burda (46. Homolka) – Janda, Boudník, Píša, Skočdopole – Kozohorský, Čihák

Dobříš B – Králův Dvůr B 3 : 3 (2 : 1)

Domácí rezerva vedla již 2 : 0. Druhou půli hrála přesilovku proti deseti hráčům soupeře. Přesto v poslední minutě přišla o tři body.

Dobříš B: Malý – Petrlík (65. Čihák), Patetl, Šebek, Burda, Kvapil (61. Píša), Boudník, Janda, Skočdopole (61. M. Liška), Dort, Rehák (84. Koller). Branky: 8 a 74. Dort, 27. Skočdopole – 39 a 51. Bican, 90. Janků. Rozhodčí: Neliba. ŽK: Píša – 2× Černý, Svoboda, Podroužek. ČK: Černý. Diváků: 100.