Jak to hrálo ročníku 2012 na turnajích U10?

Jak to hrálo ročníku 2012 na turnajích U10?

16. března 2022
Turnaje, který se uskutečnil 6. března 2022 v pražském Braníku, se zúčastnilo pět mužstev, konkrétně Aritma Praha, Řeporyje, Čakovice, Bezděkov a naši kluci a jedna slečna z MFK.
Zápasy jsme pojali velmi svědomitě, kdy obranná hra převládala nad tou útočnou. Z pohledu vývoje dětí v tomto věku bychom byli ale samozřejmě raději, kdybychom stejnou kvalitu viděli i u soupeřovy branky v podobě spousty branek. Nicméně se nám podařilo turnaj vyhrát, když jsme tři zápasy zvítězili a jeden i s trochou štěstí remizovali.
Dětem patří velký dík, prvním místem byli spravedlivě odměněny za snahu.
Velmi užitečnou a cennou zkušenost s řešením dovedností v rychlosti, s tlakem soupeře a individuálními výkony jednotlivých hráčů, jsme prožili 12. března 2022 na turnaji v Benešově. Potkali jsme velmi silné soupeře a poznali na vlastní kůži, na jaké úrovni mohou stejně staří kluci být. Řešení herních dovedností, vnímání prostoru, a to vše v daleko vyšší rychlosti než jsme zvyklí, bylo do budoucna velmi užitečné. Nicméně jsme se rozhodně vůbec neztratili a dokázali i s těmi největšími favority sehrát vyrovnané zápasy.
Cílem turnaje bylo poznání svých kvalit a nedostatků vzhledem k soupeřům. Co se týče individuální techniky, vnímání prostoru, určitých návyků (zjednodušeně taktika), či rychlosti, jsme za soupeři nezaostávali. Co nám dělalo problém byla daleko vyšší míra soubojovosti a řešení všech dovedností v rychlosti. Krásně nás to utvrdilo v tom, že takto těžkých zápasů musíme sehrát co nejvíce. Kluci drtivou většinu zápasy “oddřeli” a nedali svou kůži lacino. Škoda posledního zápasu, který jsme mohli a hlavně měli sehrát daleko lépe, bohužel soustředěnost a vůli už byly v šatně. Víme na čem pracovat a pracovat na tom budeme 🙂
MFK – Pelhřimov 2 : 3
MFK – Dynamo České Budějovice 1 : 6
MFK – FK Pardubice 2 : 6
MFK – Bohemians 1905 2 : 3
MFK – Vlašim 2 : 6

Další novinky

Zobrazit všechny