Jak hrálo Áčko

01. listopadu 2016

Dlouho očekávané okresní derby divizních týmů přineslo hru průměrné úrovně. Na hrbolatém hřišti vázla souhra a tak to byl spíše, zvláště v první půli, až příliš tvrdý souboj. Domácí mužstvo však si přece jen vypracovalo více šancí a zaslouženě zvítězilo. Reportáž připravil R. Weber.

Sedlčany – Dobříš 2 : 1 (0 : 0)

Začátek utkání sliboval pěknou podívanou. Již v prvních minutách vytěsnil dobříšský gólman Šedivý střelu Haase nad břevno a na druhé straně pokus Maryšky se mezi tyče nevešel. Rychlou akci Sedlčan zastavil Weber, únik Šraina nedorazil do branky Valsa. Postupně však hra upadala, kombinace končily obvykle nepřesnou přihrávkou. Domácí začali být nebezpečnější. Těsně vedle branky střílel Řehák, po rohovém kopu se míč od zcela volného Dvořáka odrazil mimo bránu, únik Němce zastavil za cenu žluté karty Talůžek a před přestávkou měli sedlčanští dvě velké šance, avšak Šedivý si poradil se střelami Haase a Řeháka. Akci Valsy nedotáhl Maryška a na druhé straně po rohovém kopu hlavičkoval Vystyd do boční sítě.

I v první půlhodině druhé půle byli domácí nebezpečnější a v 53. minutě Repetný zakončil kombinační akci pohotovou střelou a vsítil první gól. Velkou šanci promarnil Kdolský, když nastřelil vybíhajícího Šedivého a v 68. minutě překvapil dobříšského brankáře stejný hráč střelou z osmnácti metrů z trestného kopu a zjistil domácím dvoubrankové vedení. Pak ještě Repetný nastřelil Webera a opakovaný pokus zamířil nad břevno. Teprve po té získali dobříšští převahu. V 78. minutě poslal M.Puchmajer přesný míč za obranu, Valsa přihrál Maryškovi, který do prázdné branky skóroval. Byla to jediná střela dobříšských na bránu Capoucha. Sedlčanští se pak začali strachovat o tři body a nejblíže k vyrovnání měl Dort, který se prodral do „šestnáctky“, ale v rozhodující moment zaváhal se střelou.

Branky: 53. Repetný, 68. Kdolský – 78. Maryška

ŽK: Kdolský, Haas – Talůžek, M. Puchmajer, Maryška

Rozhodčí: Duchoň

Diváků: 846

Sedlčany: Capouch – Lípa, Brotánek, Vystyd, Řehák – Repetný (74. Sirotek), Kdolský, Soldát, Dvořák (66. Hájek) – Haas (89. Valenta), Němec (90. Čejda)

Dobříš: Šedivý – V. Weber, Talůžek, Rychlík, Liška – O.Puchmajer (46. Junek), M. Puchmajer, Dort, Šrain – Valsa (86. Pjaták), Maryška

Trenér domácích Ladislav Šach řekl po zápase: Vyrovnaný zápas. My jsme si však vypracovali více příležitosti, a proto považuji naší výhru za zaslouženou.

Hostující trenéři Martin Šrain a Jiří Rychlík se shodli, že: vzhledem k terénu se hrálo utkání na slušné úrovni. Nám chyběla, na rozdíl od soupeře, větší vůle po vítězství.

Statistiky: Střely 13 : 5 z toho na branku: 6 : 1. Rohové kopy: 8 : 4. Fauly: 14 : 22. Ofsajdy: 6 : 5