Jak to kope předpřípravce

Jak to kope předpřípravce

29. ledna 2020

Máme za sebou několik zápasů našich mladých nadějí. Jak jim to šlo?

Mladší přípravka U8

Mladší přípravka U8 se v sobotu 25. 1. zúčastnila zimního turnaje v Dolních Břežanech. Turnaj se odehrál v nově zrekonstruované nafukovací hale s umělým travnatým povrchem. Podmínky pro děti byly naprosto ideální, příjemně vytopená hala, dvě hřiště, tudíž zápasy šly rychle za sebou a výborný povrch.
Kluci a holky sehráli pět zápasů v rychlém sledu. Celý turnaj jsme se snažili prezentovat především zkoušením dovedností a herních činností, které se učíme v tréninku. Dětem se podařila spousta krásných akcí. Snažili jsme se nezbavovat se míče a o hru 1 na 1 se zrychlením. To se nám velmi dařilo a troufnu si říct, že jsme v tom byli na turnaji oproti ostatním týmům odlišní. Chuť kličkovat a nezbavovat se míče samozřejmě v tomto věku souvisí i s tím, že hráč o míč přijde, z čehož pramenily často “zbytečně” inkasované branky. Nicméně z našeho pohledu jde především o to, aby si děti osvojily dovednosti a získali sebevědomí je zkoušet i v zápase. V úvodním zápase jsme se však prezentovali výkonem, kde nám sice nechyběly dovednosti, ale chyběla nám větší vůle získat míč, bránit atd, z čehož pramenil pěkný příděl. V ostatních zápasech jsme byli někdy vyrovnaným, někdy i lepším soupeřem. Celkovým umístěním bylo šesté místo, ale s herními dovednostmi a celkovým přístupem dětí, jsme byli velmi spokojeni.

Předpřípravka (ročník 2013)

V sobotu 25. 1. se naše předpřípravka (ročník 2013) zúčastnila turnaje v Kolodějích. Systémem turnaje byly zápasy v rychlém sledu, kdy hrál každý s každým zápas dlouhý 18 minut. Celkem jsme odehráli 4 zápasy s 1. FK Příbram, s Brandýsem-Boleslaví, s SK Roztoky a s týmem HAMR Braník. Pro naše kluky to byl první turnaj, který se hrál s brankářem a 4 hráči v poli. Než se trochu rozkoukali měli jsme za sebou dvě porážky se silnými soupeři z Příbrami a Brandýsa. Kluci sice makali, snažili se, ale na vyspělejší soupeře to nestačilo, pozitivem byly ojedinělé střely proti Brandýsu. Následoval zápas s týmem z Roztok, zde jim soupeř dovolil vyzkoušet si i útočení na branku a vstřelit několik gólů. V tomto utkání už byla znát nejen únava, ale také výraznější úspěšnost v hledání volných skulinek tak, abychom se k soupeřově brance dostali a pokoušeli se co nejjednodušeji obcházet soupeře. Nakonec jsme soupeře přestříleli. V posledním zápasu proti Braníku byla již únava znatelná a soustředění také výrazně polevilo a tak jsme i s tímto soupeřem gólově neuspěli a počítali jsme góly ve vlastní síti. Pozitivem turnaje bylo to, že i přes neúspěchy kluci bojovali až do konce. Odměnou za bojovnost jim byla medaile na krku.

Sestava: Tomáš Lakomý, Honza Švehla, Roman Štajmar, Petr Špaček, Pepa Šimonovský, Bořek Jurenka, Maty Petřík

Předpřípravka (ročník 2014)

V neděli 26. 1. se mladší část předpřípravky (ročník 2014) zúčastnila turnaje v Praze – Chodově (pořádajícím FC Háje JM). Turnaj za účasti 11 mužstev se hrál systémem 3 hráčů bez brankářů s útokem na 2 malé branky, zápas trval 10 minut. Jediným kritériem hodnocení byly vstřelené branky. Týmy byly rozděleny do dvou skupin (po 6 a 5). Do naší základní skupiny byla nalosována družstva AC Sparta Praha (bílí), AC Sparta Praha (červení), FC Háje (bílí) a Tygři Háje – soupeř z Újezda se nám nedostavil. Prvním soupeřem byl bílý tým AC Sparta Praha – soupeř nás sice od první minuty přehrával, přesto se nám podařilo vstřelit čestný úspěch. Dalším soupeřem byl domácí tým FC Háje – tento tým jsme dokázali bojovnou hrou a rychlými úniky přehrát a slavili jsme naše první vítězství. Třetím soupeřem byli Háječtí Tygři, se kterými jsme sehráli vyrovnanou partii s velkým množstvím gólů. Posledním zápasem ve skupině byl druhý tým AC Sparta Praha (červení). I tentokrát se projevila větší zkušenost soupeře a dostali jsme víc gólů než jsme vstřelil. Po odehrání základních skupin byly týmy rozděleny do nových skupin (více slavící gól a méně slavící gól) – my se dostali do skupiny méně slavící. Hned v prvním zápase nové skupiny jsme sehráli další mač s týmem Sparty Praha (žlutí) a povedlo se nám vstřelit více branek než soupeři. Kluci už v těchto rozhodujících zápasech začali hrát trochu úsporně (přeci jen po 40 minutách běhání už toho měli plné zuby) a spíše než úniky k soupeřově brance tak, aby se soupeři vyhnuli, byli k vidění dlouhé nákopy směrem k brance. Dalším soupeřem byli opět domácí tentokrát FC Háje (modrá). Kluci se trochu vrátili ke hře, kdy začali přemýšlet tak, aby se soupeři vyhnuli a dostali se co nejblíže k jeho brance a mohli pohodlně vstřelit gól. To se vyplatilo a soupeř nám dal gólů méně. V posledním utkání jsme se setkali s týmem SK Modřany… zápas to byl velice vyrovnaný, přestože jsme vždy jen dotahovali a nakonec byl soupeř přeci jen šťastnější. Celý turnaj se odehrál ve velmi příjemné atmosféře v krásné sportovní hale. Všem našim hráčům se podařilo vstřelit alespoň 1 gól, takže turnaj naprosto splnil účel. Celkem se nám podařilo vstřelit 20 gólů a kluci dostali na krk medaile.

Sestava: Šimon Mochán, Tomáš Faktor, Vojta Weber, Matěj Lopata, Dominik Máša, Kuba Budka.

 

Další novinky

Zobrazit všechny