Jan Horáček: Pokud je naděje, je potřeba se o ni porvat

09. května 2019

Jan Horáček působí v týmu MFK Dobříš od dorosteneckých let. Po minulém domácím utkání B týmu (Dobříš – Dal. Dušníky) 3 : 1 nám poskytl rozhovor.

Co říkáš výsledkům mužů o tomto víkendu?

Myslím, že jsme, zvláště v prvním poločase, podali dobrý výkon. Soupeř měl zkušené hráče a ve druhé půli nás přehrával, ale obětavým bojovným výkonem jsme vítězství udrželi. Pokud jde o sobotní zápas (Dobříš – Admira Praha 0 : 4), tam jsem hrál až v závěru. To byl soupeř, který zaslouženě vede divizní skupinu. V první půli jsme se celkem úspěšně bránili a je škoda gólu do šatny. Ale Admira vyhrála zaslouženě.

Jak probíhala tvoje dosavadní sportovní kariéra?

Protože jsem Pražák, začínal jsem v dětských letech hrát ve Slavii Praha. Na to si však už moc nepamatuji. V žákovských letech jsem hrál v SK Hostivař. Později mne zlákalo veslování a fotbal jsem vypustil. Docela se mi dařilo. Jsem vicemistrem republiky na osmiveslicích v kategorii juniorů. Veslování je však náročný sport. Když jsem nezávodil, tak jsem trénoval a bylo málo času na zábavu. Jezdil jsem s rodiči na Dobříš k dědovi Františku Varteckému, který byl dlouholetým výborným hráčem a později i trenérem na Dobříši. Tady mne zlákali kamarádi opět k fotbalu. V dorostu jsem hrál pod vedením pana Pavla Hasmana.

Jak se ti líbí ve fotbalovém prostředí na Dobříši?

Líbí se mi tady. V týmech funguje dobrá kamarádská atmosféra a i když se nám výsledkově nedaří, snažíme se hrát co nejlépe abychom se zachránili v soutěžích. Na konci sezony, se uvidí.

Jak vidíš perspektivu fotbalu na Dobříši?

Delší perspektivu mohu těžko posoudit. Já v současné době střídám obě mužstva „áčko“ i „béčko“.  Hrajeme o udržení v soutěži. Pokud je ještě nějaká naděje, je potřeba se o to porvat.  B tým teď třikrát vyhrál, což nás může nakopnout. Čekají nás v dalších utkáních  hratelní soupeři a pokud v nich uspějeme, můžeme jak divizi, tak  i I. B třídu, pro Dobříš zachránit.