JAN ŠRAIN: Chci přispět k tomu, aby se na Dobříši dál chodilo na divizi

JAN ŠRAIN: Chci přispět k tomu, aby se na Dobříši dál chodilo na divizi

13. září 2018

Jan Šrain (21) zvaný „Jéňa“ po příchodu z 1. FK Příbram před minulou sezonou, patří do základního kádru prvního týmu. Po mistrovském zápase Dobříš – Přeštice 2 : 2 (na p. 5 : 3) R. Weberovi krátce odpověděl na několik otázek.

 

Jak hodnotíš dnešní zápas?

V první půli se nám příliš nedařilo, hlavně v útočné fázi. Na druhou stranu, ani soupeř nepředvedl nějaký zvláštní výkon. Nebýt naší chyby, tak by neskóroval. Podobně jako v minulém kole v Sedlčanech, jsme opět krátce po vyrovnání zbytečně inkasovali. Naštěstí jsme bojovali až do konce a to nás nakonec přivedlo ke dvěma bodům. Chtěli jsme ovšem o bod víc.

 

Patříš k tradiční dobříšské fotbalové rodině, tak předpokládám, že ta tě přivedla k fotbalu.

K fotbalu mě přivedl otec. Ten mi dal základy fotbalového umění. Samozřejmě jsem sledoval i kariéru staršího bráchy Vaška i když v jednom týmu jsem se s ním setkal až tady, stejně jako se strýcem Martinem. Hodně mi po  fotbalové stránce dal v Příbrami trenér Petr Janota. Pravda je to, že to se mnou neměl někdy lehké.

 

Patříš k hráčům, kteří rádi diskutují s rozhodčím a často se rozčiluješ. Je to proto, že tě to nabudí k lepšímu výkonu a k většímu nasazení?

To vůbec ne. Mě to naopak brzdí ve výkonu a pak jsem nesoustředěný. Už jsem prostě takový. Mám to zkrátka po tátovi. (Smích)

 

Jakou máš představu o své další fotbalové kariéře?  

To je těžké v této chvíli posoudit. Vrátil jsem se z juniorky v Příbrami. Tady se mi líbí, je tu dobrá parta hráčů. Myslím, že mám ještě dost let před sebou ve své kariéře fotbalisty. Nějaké nabídky jsem měl. Ale zatím se mi tady líbí i když nevylučuji, že kdyby byl o mne zájem z nějaké vyšší soutěže, zvažoval bych to.

 

Jak vidíš z pozice hráče fotbalovou budoucnost na Dobříši? Myslím tím tuto sezonu i další perspektivu.

To je těžké posoudit. Základem úspěchu je dobrá parta a jak už jsem řekl, ta je tady výborná. Chceme se opět udržet v divizi. Držet se někde v klidných vodách středu tabulky a čím výše, tím lépe. Myslím, že na to máme i hráčsky. Do budoucna se těžko můžu vyjádřit. Jsem ještě ve věku, kdy nemám v tomto ohledu takový přehled. Samozřejmě si přeji, aby se na Dobříši i nadále hrál fotbal na divizní úrovni a budu se snažit k tomu co nejvíce přispět.

 

 

 

 

 

 

Další novinky

Zobrazit všechny