Z jasného stavu málem drama

23. srpna 2021

Ve čtvrtém kole zajížděli dobříšští fotbalisté na sever Čech. V první půli si vypracovali domácí dvoubrankový náskok, který na začátku druhé části ještě navýšili. Vypadalo to na jasnou záležitost, ale hosté rychle snížili na rozdíl jedné branky. Vyrovnat se jim však již nepodařilo.

Dobříšští hráči nezačali zápas dobře. Již v páté minutě fauloval v pokutovém území Horáček Šímu a Halbich penaltu proměnil i když Weber si na míč sáhl. O vyrovnání se brzy neúspěšně pokusili Procházka a Machač. Domácí vzápětí mohli skóre navýšit, ale únik Petra zlikvidoval Weber a pak pádem pod nohy zabránil pokusu Šímy. Na druhé straně Masopustovu střelu srazili hosté na rohový kop. Domácí hráči pak měli více šancí, dobříšáci se většinou dostávali jen před hranici šestnáctky. Weber si poradil se střelami Petra a Halbicha a Žižka nedosáhl na gólovou přihrávku. Za hosty zahrozil pouze Puchmajer hlavou. Ve 39. minutě po ztrátě míče se do šance dostal Petr a skóre navýšil. Pak ještě hlavičkoval nad branku hostů Vacek a střelu Žižky srazil dobříšský brankář na roh.

Česká Lípa – Dobříš 3 : 2 (2 : 0)

Druhá půle začala stejně jako začátek utkání. Již ve 49. minutě nechali hosté zcela volného Štajnera a po jeho brance se zdálo být rozhodnuto. Další gól mohl přidat ještě stejný hráč, ale branku překopl. Pak však dobříšští hráči během chvilky vstřelili dva góly. Nejprve v 55. minutě po narážečce s J. Šrainem přihrál Junek Puchmajerovi který snížil a za dvě minuty po faulu na Pokorného proměnil pokutový kop Jan Šrain. Hosté se pak snažili o vyrovnání, ale otevírali obranu, což soupeř využíval k rychlým brejkům. Zblízka překopl míč Žižka, Vacek trefil tyč a Provazník přehodil Webera a míč se od země odrazil nad břevno. Jedinou větší šancí Dobříše byla hlavička Machače, která mířila těsně nad břevno. V závěru pak centr V. Šraina skončil nad břevnem a Weber se vydal do pokutového území aby posílil ofenzivu po přímém volném kopu stejného hráče. Výsledek to již nezměnilo.

Dobříš: Weber – Knyazev, Talůžek, Machač, V. Šrain – Kilián (53. Pokorný) – Horáček (46. J. Šrain), Masopust, Puchmajer – Procházka, Junek

Branky: 5. Halbich (p. k.), 39. Petr, 49. Štajner – 55. Puchmajer, 57. J. Šrain (p. k.)

Rozhodčí: Doubek ŽK : Vacek – Machač, Junek. Diváků: 150.

Statistiky: Střely: 16 : 9, z toho na branku: 8 : 5. Rohové kopy: 9 : 8. Ofsajdy: 3 : 3. Fauly: 9 : 13.

Dobříš B – Králův Dvůr B 3 : 3 (2 : 1)

Domácí rezerva vedla již 2 : 0. Druhou půli hrála přesilovku proti deseti hráčům soupeře. Přesto v poslední minutě přišla o tři body.

Dobříš B: Malý – Petrlík (65. Čihák), Patetl, Šebek, Burda, Kvapil (61. Píša), Boudník, Janda, Skočdopole (61. M. Liška), Dort, Rehák (84. Koller)

Branky: 8 a 74. Dort, 27. Skočdopole – 39 a 51. Bican, 90. Janků

Rozhodčí: Neliba

ŽK: Píša – 2× Černý, Svoboda, Podroužek

ČK: Černý