Jiří Rychlík: Prvořadá je záchrana

Jiří Rychlík: Prvořadá je záchrana

07. března 2017

Před zahájením mistrovských soutěží požádal R. Weber o rozhovor jednoho z trenérů MFK Dobříš Jiřího Rychlíka. Co je nejdůležitější úkolem, co se bude měnit a na co apeluje?

 

Jak probíhala příprava na jarní část soutěže a jak jsi s ní spokojen?

Příprava našeho týmu probíhala standardně jako každý rok. Kromě přípravných zápasů na našem hřišti jsme byli i na soustředění na Šumavě. Výsledky zápasů nebyly dobré, ale to není rozhodující. Důležitá boudou mistrovská utkání. V tréninzích jsme se s Martinem Šrainem zaměřili na nové taktické prvky, což by mělo být pozitivní hlavně pro dorostence, kteří se částečně do přípravy zapojili. V samotném tréninku hráči svoje úkoly plnili. Snad jen u některých hráčů bych apeloval na častější docházky. Hrajeme čtvrtou nejvyšší soutěž, a ta se bez kvalitních tréninků neobejde.

K jakým změnám došlo v hráčském kádru oproti podzimní části?

Odešli Martin Valsa, který se rozhodl pro působení v zahraničí, a Matěj Rajnoch odešel do Motorletu, kde působí u mládeže. Ze studijních důvodů přerušil fotbalovou kariéru Jakub Gregor. Dlouhodobě zraněni jsou Radek Procházka a Vít Weber. Do mužstva přišli Miroslav Obdržal z Milína a Adam Rychlý z Čisovic, z dorostu byl přiřazen talentovaný Adam Petrlík.

Stále platí jako nejdůležitější úkol záchrana týmu v divizi. Bude se měnit něco v přípravě na jednotlivá utkání?

Systém přípravy na zápasy se nemění. Věřím, že pro záchranu uděláme všichni maximum. Máme celkem dobré rozlosování. Až na zápas v Sušicích, hrajeme s ostatními kluby spodní části tabulky na domácí půdě, což by nám mělo vyhovovat. Spoléháme i na podporu našich fanoušků a doufám, že nás podpoří v hojném počtu jako v první části sezony. Chceme poprvé v historii Dobříše udržet divizní soutěž déle než jeden rok.

Další novinky

Zobrazit všechny