Ke třem bodům chyběla minuta

30. září 2019

Přestože, hlavně ve druhé půli, měli dobříšští více ze hry a vypracovali si i více šancí, nakonec gólem v závěru přišli o první tři body. Opět se ukázalo, že hráči mají slabiny v zakončování akcí a nedotažení slibných příležitostí do konce.

Dobříš – T. Rakovník 1 : 1 (0 : 0) na p. 5 : 6

V první půli domácí hráči často pronikali po křídlech, ale jejich centry končili obvykle u hráčů hostů. První šanci Dobříše zmařil Maryškovi včasným výběhem gólman Kabele. Střelu Puchmajera pak stačili obránci tečovat na roh a po jeho zahrání v dobré pozici mířil vedle branky Soukup. Střelu Procházky vyrazil rakovnický gólman a dobříšský Junek dorážel jen do těla brankáře. Na druhé straně po úniku po pravé straně přestřelil zblízka branku jeho rakovnický jmenovec. Vzápětí Kabele vyrazil střelu Maryšky a domácí Junek přehodil opuštěnou branku. Nad brankou skončil i pokus Soukupa a Maryškovu střelu vyrazil brankář na roh.

I úvod druhé půle patřil domácím. Kozohorský střílel z úhlu do gólmana, nikdo však míč nedorazil a Junek branku netrefil. Hostující Kučera střílel nad branku, u domácích střelu Puchmajera zablokoval protihráč a Maryškovi zabránil ve skórování opět rakovnický strážce branky. Hosté hru na chvíli vyrovnaly, ale z přímého kopu se neprosadil Kučera a nad branku hlavičkoval Hradecký. Deset minut před koncem zahrával V. Šrain přímý kop ze čtyřiceti metrů a míč prošel přes několik hráčů až do sítě. Vzápětí mohl rozhodnout Maryška, obešel gólmana, ale jeho střelu stačil z brány vykopnout. Po rohu V. Šraina hlavičkoval Talůžek do Kabeleho a po akci Procházky minul branku Matějka. Těsně před koncem však rozhodčí odpískal faul před hranicí „velkého vápna“ a Kučera z přímého kopu ze sedmnácti metrů zhatil naděje domácích na tři body.

Penaltový rozstřel rozhodla až šestá série. Do té doby hostující Verner, Rothe, Kinsley, Hradecky a Kučera a domácí Machač, Pokorný, V. a J. Šrain a Fic byli úspěšní. Penaltu proměnil i hostující Vecka, ale Matějkovu střelu vystihl brankář Kabele.

Dobříš: Weber – Procházka, Talůžek, Machač, V. Šrain – Junek (77. Matějka), Pokorný, Soukup (90. Petrlík), Puchmajer (67. J. Šrain), Kopečný (54. Kozohorský) – Maryška (87. Fic)

Branky: 80. V. Šrain – 90. Kučera. Rozhodčí: Štrincl. ŽK: Talůžek, V. Šrain, Kozohorský – Borák, Bredler. Diváků: 140

Trenér Filip Dort: Troufám si říct, že jsme byli celý zápas o něco lepší, soupeř, až na tu velikou šanci z prvního poločasu, kdy to překop z malého vápna, skoro nic neměl.

Bohužel jsme to nedotáhli do vítězného konce, protože šance na pojišťovací gól jsme měli, ale špatným řešením jsme je neproměnili. Tím, že nám v 90. vyrovnali, tak to kluky asi dost rozhodilo a penalty dopadly, jak dopadly. Nezbývá nám než bojovat dál.

Statistiky: Střely: 14 : 10, z toho na branku: 8 : 3. Ofsajdy: 1 : 3. Rohové kopy: 4 : 4. Fauly: 15 : 13.

Dobříš B – Tlustice 0 : 1 (0 : 0)

Stejně jako první tým i béčko doplatilo na neproduktivitu v útoku. Přestože měli dobříšští hráči celý zápas převahu, nakonec nezískali ani bod. Navíc hosté si vypracovali i více šancí, z nichž nakonec jednu proměnili. V první půli jedinou příležitost domácích měl Soukup, za hosty se neprosadili Stanka a hlavou ani Ungr. V úvodu druhé půle si za obranu naběhl Ungr a hlavou skóroval. Pak na druhé straně minul branku Petrlík. V závěru měli dobříšští hráči drtivý tlak, ale jedinou šanci měl Junek, který obešel brankáře, ale z úhlu bránu netrefil. Naopak hosté mohli z protiútoků navýšit. Vančát vyrazil střelu Jiroucha, ve vyložené pozici netrefil branku Lenkvík a do branky se nevešla střela Bláhy.

Dobříš B: Vančát – Petrlík, Horáček, Weber, Burda – Matějka (85. Hovorka), M. Puchmajer, J. Šrain, Soukup, Kuchař, Semančík (76. Šiška) – Kukol (67. Kuchař), Junek

Branka: 50. Ungr

Rozhodčí: Vender

ŽK: J. Šrain, Petrlík, Kuchař – Jirovský, Ungr, Keckstein