Kluci z Dobříše se prokopali až na EURO

 Kluci z Dobříše se prokopali až na EURO

08. dubna 2020

Je to už téměř 12 let od chvíle, kdy výběr žáků druhého stupně 2. ZŠ Dobříš dokázal ovládnout celorepublikový fotbalový turnaj Coca-Cola Cup. Členové tohoto výběru dosáhli v roce 2008 na jeden ze svých největších sportovních výsledků.

 

Díky tomuto vítězství jako hlavní odměnu pak zažili na vlastní kůží atmosféru utkání fotbalového EURA Česká republika – Turecko. Kostru tohoto mužstva tvořili hráči MFK Dobříš. Cesta na vrchol ale byla velmi dlouhá. Tým musel projít nejprve kolem obvodním, následovalo regionální kolo a vstupenka do finálového turnaje vedla přes kolo krajské, samotné finále se uskutečnilo v areálu pražské Sparty na Strahově. Za všechny hráče se vyjádřil tehdejší tahoun mužstva Štěpán Maryška: “Už to, že jsme postoupili do finále, byl pro nás velký úspěch. Nechali jsme za sebou například favorizované školy z Příbrami,” řekl nynější divizní hráč Dobříše. Tato parta kluků si před dvěma lety setkáním připomněla desáté výročí od tohoto úspěchu, a určitě to nebylo naposled.

 

Finálový turnaj Strahov

Základní skupina:

2. ZŠ Dobříš –  ZŠ Ostrava-Poruba 3 : 1

2. ZŠ Dobříš – ZŠ Ždár nad Sázavou 6 : 0

2. ZŠ Dobříš – ZŠ Šenov u Ostravy 4 : 0

 

Semifinále:  2. ZŠ Dobříš – ZŠ Velká Ohrada – Praha 5  1 : 0

 

Finále:  2. ZŠ Dobříš – ZŠ Trutnov  1 : 0

 

 

Sestava: Tomáš Kadlec, Jakub Kadlec, Vojtěch Tesárek, Lukáš Havrdlík, Martin Dolejš, Vojtěch Machač, Josef Fiřt, Jaroslav Houdek, Adam Krmela, Pavel Kozohorský, Jan Soukup, Petr Štěpánek, Štěpán Maryška, Michal Král, Jakub Máša, Lukáš Korbelík

Hlavní trenér: Josef Vršecký

Asistent trenéra: Aleš Matějka

Masér: Lukáš Roubiček

 

Další novinky

Zobrazit všechny