Krajský přebor mužů

20. září 2023

MFK Dobříš – Spartak Průhonice 3 : 1 (1 : 1)

Začali jsme utkání špatně i přes dvě slibné šance jsme sami inkasovali už v 6. minutě. Ale i přes obdrženou branku jsme pokračovali v naší hře a přišlo do poločasu zasloužené vyrovnání. Druhý poločas nás Průhonice patnáct minut do ničeho nepustily, měly i velikánskou šanci, když jsme míč vykopávali z opuštěné branky. Potom už zbytek zápasu patřil nám a zaslouženě jsme vyhráli. O vítězný gól se postaral v 75. minutě kapitán Robert Talůžek a definitivně tři body potvrdil v 90. Patrik Junek, který se vrátil do sestavy po svém zranění z prvního zápasu v Chlumci. A tak po třech zápasech jsme se opět mohli radovat z výhry a zisku tří bodů.

Ve vyrovnané tabulce jsme se posunuli na 12. místo. K dalšímu utkání zajíždíme v neděli 24. září do Mnichova Hradiště, začátek zápasu 16:30.

Branky: 31. Pokorný, 75. Talůžek, 90. Junek – 6. Štěpnička.
Sestava: Nevosad – Procházka, Talůžek, Pokorný, Puchmajer, Janda, Boudník, Petrlík, Machač, Forejt, Havlík
Střídali: Šrain J., Junek
ŽK: 63. Janda, 84. Puchmajer, 87. Procházka.

1. B třída mužů
MFK Dobříš B – AFK Loděnice 2 : 1 (1 : 0)

V dalším domácím zápase jsme narazili na tabulkově lépe postaveného soupeře. Opět jsme měli spoustu změn v sestavě a tak po 5 kolech máme už 32 použitých hráčů. V zápase, který příliš fotbalové krásy nepobral, jsme udrželi domácí 100% bilanci. Za zmínku stojí několik oprav výroků sudích ze strany obou týmů v duchu fair play. První branku vstřelil s pokutového kopu nařízené za hraní rukou ve 45. minutě Jenda Šrain, když poslal brankáře hostů na druhou stranu. Druhou. a rozhodující branku vstřelil v 85. minutě střídající Šimon Maška, když se po přihrávce Martina Lišky uvolnil na hranici pokutového území a přízemní střelou na přední tyč překonal soupeřova brankáře. Tři body z tohoto zápasu nás posunuli v tabulce na druhé místo. K dalšímu utkání zajíždí Béčko v sobotu 23. září do Černolic, začátek utkání 16:30.