Krutý výsledek pro Áčko

27. října 2023

SK Libiš – MFK Dobříš 5 : 2 (4 : 1)
Branky: 3. Vetešník, 16. z pen. Přibyl, 23. Moravec, 36. Vondra, 75. Menčl – 37. a 55. Puchmajer.

Miroslav Kratochvíl, trenér Libiše: Zápas nebyl z našeho pohledu vůbec jednoduchý. Zároveň velmi důležitý z pohledu postavení v tabulce. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a agresivním napadáním jsme vedli po čtvrt hodině hry 2 : 0. Ve 3. minutě se prosadil vetešník a v 16. přidal z pokutového kopu druhý gól Přibyl. Poté se střídaly šance na obou stranách až do 23. minuty, kdy se hlavou prosadil Moravec, ve 36. minutě skóre navýšil Vondra. Bohužel pro nás i za stavu 4 : 0 byl soupeř nebezpečný a téměř z protiútoku skóroval na 4 : 1. O přestávce jsem bohužel musel zvýšit hlas, protože i přes takové vedení nebyl výkon všech hráčů, jaký bychom si představovali. Hosté však byli na začátku druhého poločasu lepší, aktivnější a v 55. minutě snížili na rozdíl dvou branek. Šance se poté vytvářely na obou stranách, ale naštěstí náš skvělý brankář Jan Satrapa mužstvo držel. Pojistka přišla až krásnou brankou Dominika Menčla, který skóroval z poloviny hřiště a uzavřel tak účet zápasu na 5 : 2. Důležité body zůstaly doma.

Jiří Rychlík, trenér Dobříše: Opět jsme prohráli pro mě jako bývalého obránce vysokým rozdílem. Možná je pro nás výsledek krutý, protože jsme si vypracovali tolik gólových šancí jako za celý podzim v jedenácti utkáních. Je pozitivní, že jsme se dostali do šancí, ale fotbal se hraje na góly. Dostali jsme jsme lekci z produktivity.