Libor Petrlík: Práce s mládeží je velký vklad do budoucnosti dobříšského fotbalu

Libor Petrlík: Práce s mládeží je velký vklad do budoucnosti dobříšského fotbalu

06. září 2017

Libor Petrlík je členem výboru MFK Dobříš od roku 2009 a také několik let trenérem mládeže. Jako takový se angažuje u úspěšného týmu mladších žáků. Po mistrovském utkání se Spartakem Příbram (5 : 0) ho R. Weber požádal o rozhovor.

Jak hodnotíš zatímní úspěšná vystoupení mladších žáků nejen v tomto zápase?

Zatím panuje spokojenost, ale víme, že po dvou zápasech je předčasné hodnotit. Jistě nás čekají těžší zápasy, které naše kluky prověří. Mladší žáky jsme přihlásili do dvou soutěží. Naše A mužstvo bojuje v krajském přeboru a B mužstvo v okresním. V létě jsme měli obavy. zda krajský přebor přihlásit, hlavně z časových důvodů. Ale nakonec, hlavně díky trenérům Ivanovi Šantorovi a dalších členů realizačního týmu Tomáše Fenyka a Karla Obermajera, jsme do toho šli.

Mladší žáci, na rozdíl od minulé sezony, hrají krajskou soutěž. Jaký je rozdíl mezi okresní a krajskou soutěží a v čem, je dle tvého názoru, příčina, že se klukům na této úrovni tak daří?

Rozdíl mezi soutěžemi je podstatný. Snad jen tři týmy z okresu jsou schopny hrát na úrovni krajského přeboru. Uvidíme, jak silné týmy nás ještě čekají. Naše mužstvo hodně posílila starší přípravka ročníku 2006, která v loňském ročníku vyhrála okresní přebor (viz obrázek). Spolu s předcházejícím ročníkem (2005) tvoří nadějný tým. Je zde dobrá parta lidí a dětí kolem fotbalu, ať už se jedná o trenéry, hráče i rodiče. Vytvořilo se zde takové pouto mezi všemi a to žene kluky za dobrým fotbalem. Kluky fotbal baví a chtějí vyhrávat.

Pokud vím, ty jsi hrával házenou. Co tě přivedlo k fotbalu a jak hodnotíš práci s mládeží v oddíle dříve a nyní?

Fotbal mám rád a k práci u něj mě přivedli moji synové, kteří začali hrát za přípravku. Starší Adam dnes již také nastupuje v týmu dospělých a mladší Daniel hraje za mladší žáky. Snažil jsem se postupně zapojit a nabírat zkušenosti od ostatních trenérů. Jsem rád, že se kolem těch mladých nadějí vytvořil dobrý kolektiv lidí. Práce hlavně s těmi nejmladšími se za poslední roky velmi zlepšila. Existuje sedm oddílů v kategoriích od předpřípravek až po mladší žáky. Jsem rád, že naše společná práce s mládeží nese ovoce a o fotbal je na Dobříši mezi dětmi velký zájem. Poslední dobou se zapojuje do práce s mládeží více bývalých i současných hráčů a také tatínků. Rád bych za výbor všem těmto lidem moc poděkoval. Všichni si dobře uvědomujeme, že děti jsou budoucnost dobříšského fotbalu.

Děkuji za rozhovor.

Další novinky

Zobrazit všechny