Martin Šrain: ještě zbývá sedmnáct utkání

Martin Šrain: ještě zbývá sedmnáct utkání

07. listopadu 2018

Po posledním domácím utkání (Dobříš – Táborsko B 1 : 2) jsem krátce pohovořil s trenérem Martinem Šrainem.

 

Ani proti tehdy poslednímu týmu tabulky jsme nebodovali. Co říkáte výkonu a výsledku?

Výsledek je pro mne zklamáním. Stále děláme ty samé chyby. Co je platné, že hráčům říkám, aby důsledně soupeře napadali, ale často to nedodržují. Prostě po celkem slušném úvodu soutěže na nás padla deka, hráči si nevěří. Je pravda, že jsme měli v i trochu smůly, ale s tím se musí počítat.

 

Prohráli jsme šestkrát v řadě, tak že asi tento podzim nebudete hodnotit kladně?

Jak jsem již řekl, v začátku sezony to bylo slušné. Pak se sešlo se hodně negativních věcí. Nejhorší problém jsou zranění hráči. Chybí samozřejmě Štěpán Maryška i Honza Liška. Hodně zápasů vynechal Filip Dort a Radek Procházka, a to se musí projevit. Proti minulému ročníku chybí i Jirka Rychlík, na kterého často spoléhal Robert Talůžek při své útočné aktivitě. Navíc hráči jsou nedisciplinovaní, pohoršují se nad každým výrokem rozhodčího, a proto to takhle vypadá. Samozřejmě již chybí i nadšení pro hru, které nás provázelo po příchodu do divize. Hráči hledají různé důvody a nehledají je u sebe.

 

Do konce podzimní části chybí dvě utkání a pak ještě celé jaro. Věříte, že i za současného stavu mužstvo udrží divizní soutěž?

Kdybych nevěřil, musel bych trénování nechat. Ještě se bude hrát sedmnáct utkání. Půjdeme od zápasu k zápasu a pokusíme se vybojovat účast v divizi. S každým soupeřem se dá hrát. Chcete bojovat a jít do zápasů naplno. Ještě není nic ztraceno.

 

Děkuji za rozhovor. 

 

Další novinky

Zobrazit všechny