Matouš Nikl přestoupil do partnerského klubu MFK Dobříš

 Matouš Nikl přestoupil do partnerského klubu MFK Dobříš

15. prosince 2020

Osmnáctiletý Matouš Nikl, nadějný hráč s defenzivními přednostmi přestoupil do SK Slavie Praha z Příbrami, kde v letošní sezoně nastupoval za výběr U19. Tři zápasy odehrál také za příbramské B mužstvo v ČFL. Ve Slavii se nejprve seznámil s A-týmem, následně začal trénovat, kvůli náročnému programu s B mužstvem.

 

Matouš začínal s fotbalem v šesti letech v MFK Dobříš a v roce 2014 se jako žákovský talent z U12 posunul na hostování do FK Příbram, které se v roce 2016 změnilo na přestup. V Příbrami ve výběrech od U12 do U19 odehrál 166 zápasů, ve kterých nastřílel 52 branek. Stejně tak jako jeho otec Marek Nikl, který hrával nejvyšší českou fotbalovou ligu za Bohemians 1905 a také působil devět sezon v německém 1. FC Norimberk, který po skončení profesionální kariéry hrál za náš klub, začínal s trénováním a v současné době pomáhá v pozici asistenta trenéra u divizního A mužstva MFK Dobříš nastupuje Matouš na pozici defenzivního záložníka či stopera. Matouš v příbramském dresu předváděl výkony, které zaujaly i trenéry Slávie, kteří věří, že má potenciál a dobré předpoklady, aby se ve Slávii prosadil.

 Přestup do Slavie si Matouš v rozhovoru pro slávistické webové stránky ohromně pochvaluje. „Je to úžasný pocit, taková příležitost se často nenaskytne. Vůbec jsem to nečekal, je to bomba. Chci se snažit dostat co nejvýše to půjde. Bude to dlouhá a těžká cesta, ale budu se snažit, aby se mi to povedlo. Věřím tomu. Slavia byla jasná volba. Je to pro mě nejlepší krok, kam se z Příbrami posunout,“ těší se z přestupu Matouš.

Věříme, že Matouš naváže na další hráče, kteří s fotbalem začínali na dobříšském stadiónu V Lipkách a později se prosadili v naší nejvyšší fotbalové soutěži a přejeme mu, aby se mu v sešívaném dresu dařilo.

 

Další novinky

Zobrazit všechny