MFK Dobříš B vyrazila na zápas do Sedlčan

MFK Dobříš B vyrazila na zápas do Sedlčan

30. května 2022

Ve čtvrtek jsme vyrazili na další zápas do Sedlčan. Protože jsme chtěli vyzkoušet méně hrající sestavu a zapracovat některé mladší spoluhráče, oslovili jsme trenéry předpřípravky (U7) a vzali s sebou hned 5 kluků.

Tatran Sedlčany B – MFK Dobříš B

Se soupeřem jsme se domluvili na hře na dvou hřištích. Silnější sestavy měly hrát spolu a slabší také, ale vzhledem k informačnímu šumu jsme to odehráli přesně naopak.

Na prvním hřišti jsme měli dostatek prostoru nejen pro vyzkoušení různých způsobů obcházení soupeře, ale i týmovou hru s přesnou a rychlou rozehrávkou. Ze začátku jsme se trochu potýkali s výběrem jednodušších možností cesty k zakončení a soupeře jsme tlačili spíše silou než rozumem. Pozitivem bylo kvalitní napadání a snaha získat míč a v dalších částech utkání jsme už začali využívat i volné prostory. Soupeře jsme celý zápas mačkali jako citrón a výsledek byly pouhé 2 střely soupeře za celé utkání. A tak jsme se snažili, aby kluci v brankářském dresu hráli nohama v poli a jen přichytávali. Skóre se zastavilo na úctyhodné hodnotě 22 : 1 v náš prospěch.

Sestava: Vojtěch Weber, Tomáš Faktor, Michal Sabota, Valentýna Mikelová, Jakub Budka, Jiří Kinský, Tichon Rybalko

Trenér: Radim Weber

Na druhé hřiště jsme vyslali kluky z U7 doplněné o dva kmenové hráče U8. Pro “mlaďase” to bylo úplně první utkání v systému 4+1 a na velké branky s brankářem. Kluci se toho nebáli a na zkušenějšího soupeře vletěli bez sebemenšího respektu a brzy vedli o dva góly. V tu chvíli nás bylo plné hřiště a soupeř nevěděl kam dřív skočit. Bohužel pro nás to soupeře probudilo a svou zkušeností nás začali přehrávat. Přestože kluci bojovali a snažili se ze všech sil, tak nám soupeř postupně střelecky utíkal. Nakonec jsme sice obdrželi 15 gólů, ale krásných 5 jsme dokázali vstřelit. Kluci se rvali až do konce o každou příležitost a branku a trenérům nezbylo nic jiného, než před všemi smeknout. Výkon, na kterém lze stavět do příští sezóny.

Sestava: Vojtěch Volf, Martin Šulc, Michal Doubek (U7), Tomáš Vostrý (U7), Matyáš Klimt (U7), Jonáš Lomoz (U7), Tadeáš Hanák (U7)

Trenéři: Michal Doubek, Michal Lomoz

Další novinky

Zobrazit všechny