MFK Dobříš hodnocení podzim 2023

MFK Dobříš hodnocení podzim 2023

23. ledna 2024

A muži 15. místo – Krajský přebor trenér: Jiří Rychlík

S podzimní částí sezony nejsem spokojený vůbec. Čekal jsem, že budeme mít o deset bodů více a budeme se pohybovat v klidném středu tabulky. Opak je pravdou. Jsme na sestup a teď záleží na nás, jestli se z toho dokážeme dostat a porvat se o setrvání v krajském přeboru. Rád bych v jarní části měl kolem sebe válečníky, kteří nedají ani centimetr trávy zadarmo. Nemusí se to podařit, ale měli bychom se po jaru podívat jeden druhému do očí a říct si, že jsme pro to udělali maximum. To po podzimu říct nemůžu. Cíl pro jaro je jasný – záchrana Krajského přeboru.

B muži 10. místo – I. B třída trenér: Vít Weber, Miloš Krátký, Jan Zbíral

 Výkony i výsledky jako na houpačce. Mít o 3 body víc, tak jsme spokojeni. Takto jsme bohužel i vzhledem ke zrušení 1 skupiny na sestupové pozici. Tabulka je ale vyrovnaná a bude tak záležet na přípravě a výkonech v jarní části soutěže. Funguje nám spolupráce s áčkem i dorostem. Celkem za nás na podzim nastoupilo 36 hráčů z toho 9 dorostenců.

Starší dorost U19 8. místo – Krajský přebor trenér: Jindřich Suchan

 První část podzimu byla velmi uspokojivá po 8 kolech jsme měli 15 bodů a mysleli na umístění v horní polovině tabulky…..hráli jsme i dobrý kombinační fotbal se spoustou šancí. Ve druhé polovině podzimu se nakupila spousta zranění a nemocí. Museli jsme míchat se sestavou a přestalo se nám nejen výsledkově, ale i herně. Plusem bylo, že jsme začali více zařazovat do sestavy mladší dorostence, kteří ukázali svojí kvalitu a byli schopni konkurovat o tři roky starším protihráčům. Někteří proto půjdou s námi do zimní přípravy a věřím tím v jejich další herní posun. Přes zimu musíme zapracovat ještě na spoustě individuálních nedostatcích, hlavně proto, aby věkově starší dorostenci byli schopni posunu do A a B mužstva mužů, kde už nyní dostávají občas šanci. V jarní části je pro nás priorita udržení Krajského přeboru a nejlépe se pohybovat v horní polovině tabulky a kluky chceme posunout individuálně, technicky i takticky zase o stupínek víš.

Mladší dorost U17 9. místo – Krajský přebor trenér: Jan Karas

 Výsledky zápasů podzimní části byly rozporuplné. Důvodem bylo velké vytížení hráčů, kteří odehráli zápasy za starší i mladší dorost a neméně tomu přispěla i velká marodka hráčů. Díky velmi dobré práci a pravidelné účasti na trénincích jsme dokázali hrát dobrá utkání i proti celkům z předních příček tabulky. Kluci si rozhodně zaslouží poděkování za celý podzim.

Starší žáci U15 2. místo – Krajský přebor trenéři: Filip Dort, Martin Hemr, David Dvořák

U týmu jsme teprve od léta, což je velice krátká doba. Ale s podzimní částí jsme spokojeni co se týká výsledků, přístupem k tréninkům a komunikace. Naším hlavním cílem však zůstává individuálně a týmově kluky zlepšovat, aby byli co nejlépe připraveni na přechod do starší kategorie. Až pak se ukáže jestli naše práce byla úspěšná nebo ne. Budeme dělat maximum pro to, abychom se herně ještě o dost zlepšili. S tím půjdeme do jarní části.

Starší žáci U14 6. místo – Okresní přebor skupina A trenér: Vladimír Kuchař, vedoucí: Libuše Kuchařová

Hráči 2010 přešli z fotbalu malých forem na velký fotbal. Byla to pro ně velká změna. Myslím si , že to kluci zvládli a brzy pochopili jakým způsobem chceme hrát. V zápasech jsme soupeře přehrávali, ale výsledky zápasů určoval počet starších a fyzicky silnějších hráčů soupeře. V průběhu podzimu se nám podařilo stabilizovat kádr a do jarní části soutěže budeme mít 17 hráčů. V jarní části soutěže chceme navázat na herní a fyzickou přípravu.

Mladší žáci U13 12. místo – Krajský přebor trenér: Pavel Foltýn

Uplynulý půl rok je pro nás především výborná zkušenost. Jak z pohledu nového herního prostoru, taktiky, tak i nových soupeřů. Z mnoha zápasů jsme mohli vytěžit více, v mnoha jsme tahali za kratší konec. Nicméně malou útěchou pro nás může být to, že jsme ve většině zápasů o rok a více mladší než soupeři. Hrajeme tedy především pro příští ročník, kde bychom mohli těžké zápasy a zkušenosti z nich zúročit.

Starší přípravka U10 – Okresní přebor skupina 10. – 18. místo trenér: Radim Weber ml.

Za podzimní sezónu jsme odehráli hromadu zápasů, nejen v okresní soutěži, kde jsme po rozřazovacím turnaji 4x vyhráli a 4x prohráli, ale také společně s U11 v krajské soutěži, kde se nám sice výsledkově nedařilo, ale hra se od prvního do posledního zápasu zlepšovala. To samé je možné říci i o okresní soutěži, děti se snažily předvést to, co se je snažíme naučit a neuchýlili se k bezhlavé hře na výsledek. Líbila se nám předváděná hra, snaha i zájem v těchto dvou soutěžích. Přes zimu se zkusíme naučit opět něco nového a účelného proti soupeřům a věříme, že s tím přijdou ještě lepší výsledky a děti to bude stále více bavit. Vzhledem k tomu, že máme v kádru 24 dětí, tak ne všichni si zahráli soutěžní zápasy a tak jsme odehráli i několik utkání přípravných, zejména s Novou Vsí, ale také Hostomicemi a Berounem. V těchto přípravných zápasech hodně záleželo na zaujetí méně vytížených hráčů pro hru. Pokud se tento základní předpoklad dařil, pak jsme vždy byli vyrovnaným soupeřem, pokud se toto základní nedařilo, pak motivace ke snaze přišla na zmar.

V zimě nás čeká zimní liga ve Zvoli – 7 zápasů, vždy o víkendu 1 zápas (18.11. – 9.12. a 2.3. -16.3.) a zároveň budeme domlouvat nějaká samostatná přípravná utkání.

Cíl pro jaro? Udržet zájem dětí o fotbal, prohloubit jejich vztah k Dobříši a zlepšovat se ve fotbalových dovednostech.

Šéftrenér mládeže: Pavel Foltýn

Nejen na uplynulý fotbalový podzim naší mládeže a na její vývoj můžeme nahlížet z mnoha úhlů. Můžeme vidět jednoznačné úspěchy, stejně jako řadu věcí, které se dají zlepšit. Určitě hlavním pozitivem je vnímání širší veřejnosti a její zájem o sportování v našem klubu. Mládežnická základna je každý rok početnější a každodenní pohled na hlavní hřiště a vedlejší umělou trávu, které jsou posety malými a většími fotbalisty, je tou pravou zpětnou vazbou. Samozřejmě s tím ruku v ruce souvisí naše zodpovědnost v rámci tréninkového procesu a jeho průběžném zdokonalování. Nesmíme však zapomínat, že drtivá většina trenérů, vedoucích a dalších lidí, kteří se snaží MFK zlepšovat, to dělá ve svém volném čase a žene je především jejich pozitivní vztah ke klubu. Pozitivem je stabilní pozice dorosteneckých a žákovských mužstev v krajském přeboru, nebo postupný přechod mladých hráčů a dorostenců do dospělých kategorií. Daří se také provázanost jednotlivých mládežnických kategorií, i když i zde najdeme hlušší místa, ale pracujeme na tom, aby jich bylo co nejméně. V kategoriích přípravek, kde máme velmi početnou základnu, si nevedeme vůbec špatně. Nesmíme ale zapomenout, že právě naši nejmenší jsou pro nás velmi důležití. Pokud budou odmala v tréninkovém procesu rozvíjet dovednosti úměrné jejich věku a budou vyrůstat v pozitivním prostředí, máme v příštích letech slušný základ v nastoleném trendu pokračovat. Mezi další úspěchy také řadím to, že se nám podařilo téměř celou mládež obléct do jednotného tréninkového i vycházkového oblečení. Máme opravený umělý povrch a další prostor k trénování, za což patří našemu vedení velká pochvala. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří naší mládeži pomáhají plnit své sny a prohlubují její vztah ke sportu a ke klubu. Nezapomeňme ale, že jen v pozitivní atmosféře a vzájemnou spoluprací udržíme to, co jsme do této doby společně vybudovali a můžeme klub dále rozumně rozvíjet.

Další novinky

Zobrazit všechny