Milosrdná prohra

16. srpna 2019

V prvním kole MolCupu, přidělil los dobříšským fotbalistům tým ČFL. Soupeř prokázal své kvality. Domácí se před výbornou návštěvou sice snažili, ale na svého soupeře nestačili. O převaze píseckého týmu hovoří jednoznačně i statistika.

Dobříš – Písek 0 : 2 (0 : 1)

Již v úvodu mířily střely Hrachovce a Valenty těsně mimo a Petříkovu dorážku po centru Benetky Vančát zachytil. Dobříšský gólman si poradil i s pokusem Hajdy. Pak přišla jediná větší šance Dobříše, avšak brankář Satrapa si poradil se zakončením Junka. Ve 34. minutě přihrávku Ulbricha zužitkoval Valenta ve vedoucí gól. Hosté měli i další šance. Dobříšský brankář vychytal střely Valenty a Hrachovce, další šanci zmařil se štěstím na brankové čáře Machač a po rohovém kopu se neprosadil ani Valenta.

I ve druhé půli pokračovala převaha Písku, dobříšští hráči se více snažili o protiútoky, ty však končily obvykle nepřesnou přihrávkou. Zblízka minul míč opět Valenta. Na druhé straně po přihrávce Kozohorského v dobré pozici nezpracoval míč Šrain. V 62. minutě po centru Valenty přidal druhý úspěch hostů hlavou Petřík. Unikající Voráček přehodil Vančáta i branku. Po faulu kopal Valenta penaltu, ale Vančát míč chytil. Ten několik šancí zmařil i vyběhnutím před „vápno“ a tečovaná střela Maříka skončila těsně vedle brány. Domácím nepomohlo ke kontaktnímu gólu ani vysunutí Talůžka na hrot. Výše porážky je pro dobříšské nakonec milosrdná.

Dobříš: Weber – Petrlík (75. Burda), Talůžek, Machač, Procházka – Junek (80. T. Šebek), J. Šrain, Puchmajer, Liška, Kopečný – Chýla (46. Kozohorský).

Branky: 34. Valenta, 62. Petřík

Rozhodčí: Janoch

ŽK: Liška, Petrlík – Vávra, Hrachovec, Benetka

Diváků: 460

Střely: 1 : 16, z toho na branku: 1 : 10. Rohové kopy: 1 : 6. Ofsajdy: 0 : 6. Fauly: 12 : 4.