10. června 2020

Po nucené přestávce mohli konečně i naši mládežníci začít trénovat v plné síle. Tréninky byly kvalitní většinou jsme se sešli všichni, kluci byli nabuzení, což na hře bylo vidět a odcházeli s tréninku pěkně zpocení.

Mladší žáci “A”, přátelské utkání
26. 5. 2020 Nová Ves – MFK Dobříš 0 : 2

První přátelské utkání jsme si zkusili již na velkém hřišti 2× 35 min. Soupeř byl houževnatý a hlavně ze začátku v první půli hodně vzdoroval našim útokům. Měli jsme celý zápas pod kontrolou a většinou se hrálo na půlce soupeře, takže se náš gólman moc nezapotil. Ve druhé půli jsme měli ještě více šancí, ale gólman soupeře byl skvělý, a také mu několikrát pomohlo břevno a tyč. Nakonec se nám ale přece jen podařilo brankáře překonat, a to hned 2×.

Branky: Fiala, Haspekl

Slova trenérů:
“Kluci děkujeme za velice slušný výkon po dlouhé pauze a ještě na velkém hřišti , fakt super a jen tak dál!”

6. 6. 2020 Tj Tatran Sedlčany – MFK Dobříš 6 : 8

Druhé utkání přípravy jsme odehráli s tradičním soupeřem z krajské soutěže, který si nás pozval na dokopnou. Utkání se hrálo na umělé trávě. Soupeř v první půli brzy 2× skóroval a tak jsme prohrávali 2 : 0. Naši kluci to nevzdali a na konci první půle stav otočili na 2 : 3. Druhá půle byla s naší strany lepší a utkání jsme zvládli a nakonec vyhráli 6 : 8.Výborná hra a zase vítězství. Hoši děkujeme za předvedenou hru!

Branky: Fiala J. 4×, Lachmann 1×, Haspekl 2×, Plavec 1×

Foto z utkání Sedlčany – MFK Dobříš si můžete prohlédnout zde.

Sestavy pro obě utkání: Lohr (B), Haspekl (C), Ježek, Krejza, Matějka K., Micka, Osiakor, Schneider O., Žižka,
Plavec, Lachman, Bojko F.,Tomášek, Fiala J., Oravec, Prno Š.

Vedoucí: Roman Micka
Trenéři: Petr Lohr a Pavel Budka

Starší dorost:
MFK  Dobříš – Spartak Příbram U17 1 : 0 (branka Škodný P.)
Věkový mix dorostu MFK přivítal na domácím hřišti mladší dorost Spartaku. V první půlhodince měli mírnou převahu dobře kombinující hosté, avšak nedokázali přetlačit domácí obranu ve vápně. Domácí často kontrovali, byli zase lepší individuálně, avšak koncovka byla velice nepřesná, nebo bez dostatečné razance.
Hosté do půle přitlačili a posledních 10 minut zamkli unavené domácí na jejich půli. Bylo k vidění několik slibných šancí, ale skóre se neměnilo.
V druhé půli se již síly vyrovnaly, hra zjednodušila. K vidění byla série náběhů a přihrávek za obranu tak, jak to u dorostů bývá zvykem.  Skvělý výkon obou brankářů, či nepřesné umístění však  drželo stále stav 0 : 0. Až do 71. minuty. Domácím vyšla kolmá přihrávka za obranu. Nabíhající útočník si chytře píchl míč a brankář hostí setrvačností fauloval na hranici vápna.
Pavel Škodný využil nekoncentrace brankáře, který si vlezl za zeď, a ponechal necelé dva metry nekryté. Konec zápasu pak skončil 1 : 0. V utkání svým výkonem zazářil brankář Vojta Diviš, který odmítl tři nájezdy soupeře.
Sestava: Diviš V. – Škodný P., Matějka L., Homolka, Havelka, Čihák, Boudník, Vahala, Malý, Havlát, Rys, Píša, Salinger L.
Starší přípravka U11

MFK – Chodouň 18 : 2

Sestava: Budinský, Bumba, Dort, Dvořák T., Višek, Fejk, Vořechovský, Bojko, Černý V., Egert, Fait, Simuna Adam, Simuna Alfréd, Navrátil

Mladší přípravka U9
První utkání se starší přípravkou “A” 11. 5. 2020

První zápas po nucené přestávce jsme prohráli vysoko 5 : 18. Ze začátku se nám celkem dařilo a prvních 20 minut jsme se jak takž drželi. Bohužel jakmile jsme dostávali jeden gól za druhým kluci ztratili náboj a podle toho to také celé dopadlo.

Druhé utkání se starší přípravkou “B” 13. 5. 2020

Opět prohra, tentokrát asi 2 : 20. Soupeř nás rozebral přesnými přihrávkami. Celý zápas vypadal jako na jednu branku. Chyběly nám přesné rozehrávky od brány, a tak se hodně hrálo na naší půlce.

Třetí utkání s Novým Knínem 29. 5. 2020

Konečně se nám začalo dařit! Tentokrát jsme vyhráli odhaduji 25 : 4. Tohle nám sedělo, začali jsme si konečně přihrávat, přestali jsme se bát a začaly od nás padat góly. Je ovšem pravdou, že trenér Nového Knína posbíral hráče kde se dalo, a tak někteří protihráči byli o hlavu větší a nebo o dvě hlavy menší.

Čtvrté utkání s první FK Příbram 5. 6. 2020

Zase prohra a zase zbytečně vysoko 2 : 18, zase rozehrávky od brány, zbytečné nahrávky před bránu a to těch prvních 20 minut vypadalo opravdu dobře. Drželi jsme se. Zase jsem dali první gól, ale jakmile začnou padat góly od soupeře, hra se nám rozpadne jako domeček z karet a nic nám už nepomůže…

Páté utkání s Rosovicemi 8. 6. 2020

Super zápas, tentokrát jsme se našli! Vítězství 2 : 20. Měl jsem trochu strach, protože nám vypadl Jarda Krátký jako brankář. Nahradili jsme ho ale Jirkou Roušalem, který svoji úlohu zvládnul na jedničku. Perfektně četl hru, přesně rozehrával, v brance pak zachránil několik jistých gólu. Opravdu nejlepší hráč zápasu! Ostatní také hráli perfektně, úplně z nich spadla nejistota a šli si pevně za výsledkem.

Mladší přípravka U8

Mladší přípravka ročník 2012 zatím po pauze absolvovala dvě přátelská utkání s 1. FK Příbram a Novou Vsí. V zápase s Příbramí  naši hráči poznali a zkusili si na vlastní kůži daleko vyšší rychlost řešení herních činností z hlediska útoku a obrany. V zápase s Novou Vsí jsme nastoupili proti stejně nebo o rok (proti některým i o dva roky) starším hráčům. Naši hráči si přenesli koncentraci na rychlost řešení herních činností z předešlého zápasu a soupeři nedali po celý zápas vydechnout, navíc předvedli spoustu kvalitních individuálních výkonů. Kluci si konečně s radostí zahráli, což je nejdůležitější. V následujících týdnech nás čeká zápas s Mníškem pod Brdy a turnaj na Spartaku Příbram.