Mládež na konci roku 2015

Mládež na konci roku 2015

08. prosince 2015

Hodnocení podzimní sezóny 2015 u mládežnických týmů MFK Dobříš.

Naše motto: „Nevychovávat fotbalisty, ale kluky (holky) hrající a milující fotbal!“

Mládežnická kopaná v dobříšském MFK se pro soutěžní ročník 2015/2016 rozrostla o nová družstva. Vzhledem k tomu, že se nám podařilo zajistit více trenérů k mládežnickým celkům, mohli jsme některé kategorie rozšířit o další týmy. To je velmi pozitivní, neboť víkendová utkání hraje pravidelně až o 20 mladých fotbalistů více. MFK Dobříš je v mládežnickém krajském či okresním fotbale zastoupen v následujících soutěžích:

Starší dorost (U19)– krajský přebor staršího dorostu – skupina A

Mladší dorost (U17) – krajský přebor mladšího dorostu – skupina A

Starší žáci (U15)– I.A třída starších žáků – skupina A

Mladší žáci (U13)– okresní přebor mladších žáků

Starší přípravka A (U11A)– okresní přebor starších přípravek

Starší přípravka B (U11B)– okresní přebor starších přípravek

Mladší přípravka A (U9A)– okresní přebor mladších přípravek

Mladší přípravka B (U9B)– okresní přebor mladších přípravek

K těmto týmům náleží ještě předpřípravka (U7), která ale v tomto ročníku ještě nehraje žádnou soutěž.

Ke svému tréninku využívají týmy areál MFK Dobříš (travnaté hřiště a hřiště s UMT). V zimním období se mladší kategorie přesunou do haly a tělocvičen zdejších škol. Starší kategorie (dorosty a žáci) trénují třikrát v týdnu, přípravky zatím dvakrát. Některé dny to tak na hřišti vypadá jako „v mraveništi“. Jak je výše uvedeno, došlo k rozdělení obou kategorií přípravek na dva týmy. Není to rozdělení „horších a lepších“, ale víceméně rozdělení dle ročníků narození. Pro tzv. „B“ týmy je to tedy v utkáních poněkud složitější, neboť hrají s protihráči o rok staršími. Pro tréninkový proces je ovšem toto rozdělení užitečné, protože trenéři trénují s menším počtem hráčů, což jim umožňuje pracovat s hráči více individuálně.

Hodnocení jednotlivých kategorií:

Starší dorost (trenér Pavel Hasman)

Kádr starších dorostenců se v létě dost obměnil. Slabší ročníky 1997 a 1998 museli doplnit hráči ročníku 1999 (věkově ještě mladší dorostenci). Tým po podzimní části obsadil 10.místo se ziskem 11 bodů. Výsledkově zůstal za očekáváním, ale fotbalově se svým soupeřům vcelku vyrovnal a v některých zápasech mu chybělo trochu „fotbalového štěstíčka“. Nejlepším střelcem týmu se stal Tomáš Kukol se 7 góly.

Mladší dorost (trenér Vladimír Kuchař)

Po odchodu šesti kmenových hráčů do staršího dorostu měl tým trochu problémy s počtem hráčů, ale vypořádal se s tím vcelku dobře. V soutěži předváděl kvalitní výkony a po podzimní části mu patří 7.místo se ziskem 16 bodů. Nejlepším střelcem se stal Aleš Zdrubecký s 5 góly.

Starší žáci (trenér Pavel Foltýn)

Po loňském sestupu z krajského přeboru měli starší žáci v I.A třídě o něco jednodušší pozici. Jejich hra založená na fotbalové kvalitě byla pohledná a tým se nachází v horní polovině tabulky. Protože však hráči procházejí „puberťáckým“ obdobím, jejich výkony hodně kolísaly a ztráta na vedoucí tým je devítibodová. Nejlepším střelcem týmu se stal Dan Rehák s 12 góly.

Mladší žáci (trenér Jiří Pilecký)

Tým s nejširším kádrem v klubu. Tato kategorie má 25 hráčů, což jejich třem trenérům dává hodně zabrat. Sestup z krajské soutěže však pro tým znamenal zpomalení výkonnostního růstu, protože zápasy s mužstvy v okresním přeboru nezřídka končily dvouciferným vítězstvím. Působení ve vyšší soutěži je ovšem odvislé od kategorie starších žáků. Nejlepšími střelci týmu se stali Radek Pinc a Filip Sklenář s 13 góly.

Před hodnocením přípravek bych chtěl zmínit doporučení FAČR nezveřejňovat oficiálně výsledky a tabulky těchto kategorií. Jde o velmi dobré rozhodnutí, protože v přípravkách nejde více než jinde o výsledky, ale o fotbalový růst hráčů a jejich radost ze hry. Vzhledem k tomu, že v našem okrese je soutěž v jarní části hrána tzv.nadstavbovou částí, je nutno týmy rozdělit do skupin na základě rozřazovacích turnajů (odehrány 18.10.2015). Z tohoto důvodu níže uvádím i skupiny, ve kterých budou naše týmy bojovat.

Starší přípravka A (trenér Tomáš Fenyk)

Tým s nejlepší tréninkovou morálkou. Účast hráčů byla po celou dobu příkladná. V základní části soutěže tým podával velmi kvalitní výkony, vyhrál rozřazovací turnaj a v jarních bojích bude bojovat o 1. – 8.místo. Nejlepším střelcem týmu se stal Václav Mareš s 31 gólem.

Starší přípravka B (trenér Ivan Šantora)

Hráči se statečně „prali“ se staršími protihráči v okresním přeboru. Po rozřazovacím turnaji budou bojovat na jaře o 9. – 13.místo, ale jejich tréninková píle je velkým příslibem do budoucna. Díky obětavosti trenéra kluci trénují třikrát v týdnu.

Mladší přípravka A (trenér Petr Lohr)

Stejně jako jejich starší kamarádi budou hrát na jaře o 1. – 8.místo v okresní soutěži, což si vybojovali svými dobrými výkony v základní části.

Mladší přípravka B (trenér Jan Karas)

Tento tým se poprvé zúčastnil soutěžních utkání, navíc se staršími protivníky. Svojí hrou se však vůbec neztratil. V jarních bojích bude hrát ve skupině o 14. – 18.místo.

Předpřípravka (trenér Pavel Hasman)

Že je o fotbal v Dobříši zájem, potvrzují naši nejmenší. Tým, který vznikl na začátku září, má v současné době přes 20 hráčů! Tito hráči zatím žádnou soutěž nehrají. Perličkou je, že v tomto týmu působí jediná dívka hrající v současnosti v MFK fotbal – Charlotka Kratinová.

Na závěr podzimní sezóny vyhlásilo vedení MFK nejlepší hráče jednotlivých kategorií, kteří obdrželi hodnotné ceny od firmy Lion Sport.

Starší dorost: Marek Čálek

Mladší dorost: David Kadlečík

Starší žáci: Ondřej Mezera

Mladší žáci: Lukáš Matějka

Starší přípravka A: Marek Skála

Starší přípravka B: Michal Dvořák

Mladší přípravka A: Karel Matějka

Mladší přípravka B: Matyáš Karas

Závěrem bych chtěl poděkovat hráčům za kvalitní výkony nejen v utkáních, trenérům za nezištnou náročnou práci pro naše mladé naděje, výboru MFK, městu Dobříš a sponzorům za podporu a vytváření podmínek pro naši činnost. Všem bych chtěl popřát hodně zdraví a štěstí nejen do jarních bojů.

Ing. Pavel Hasman

Šéftrenér mládeže MFK Dobříš

Další novinky

Zobrazit všechny