Mládež na výbornou

31. srpna 2015

SK Rakovník – Dobříš 2:1 (1:0)

Další utkání krajského přeboru přineslo hru průměrné úrovně. Domácí získali dvoubrankové vedení vždy na začátku poločasů. Hosté paradoxně po té co hráli oslabeni, snížili a nechybělo mnoho, aby nakonec bodovali.

Rakovničtí se ujali brzy vedení již ve 3.minutě, kdy po zaváhání Horáčka střílel Mates k tyči. Hra byla vyrovnaná, domácí častěji stříleli, dobříšští hráči se snažili o kombinační hru avšak většinou chyběla přesná finální přihrávka. Se střelami Sklenky, Pucholta i Beneše si Souček poradil. Na druhé po akci Dorta střely Valsy a Horáčka vyrazil gólman Šimek na roh a pokus Lišky stačili obránci zablokovat. Nebezpečná byla technická střela Maryšky, ale i s tou si brankář Šimek poradil. V závěru poločasu Maryška v dobré pozici nezpracoval centr V.Šraina na druhé straně únik Červeného zastavil Svárovský jen za cenu žluté karty a po sérii rohových kopů se vyznamenal Souček při bombě Jiráska do „šibenice“.

I druhý poločas začal pro dobříšské špatně. Ve 48.minutě pronikl do „šestnáctky“ Pucholt a zvýšil na 2:0. Navíc o tři minuty později si Červený vykoledoval faul, za který byl vyloučen Svárovský. Ze hřiště pak odkulhal Maryška a domácí se zdáli „na koni“. Zlobil zvláště Červený jehož přímý volný kop skončil těsně vedle branky a samostatnou akci zmařil pádem pod nohy Souček. Hosty však nastartovala akce Dorta, který předložil míč V.Šrainovi, ten si položil brankáře, avšak jeden z obránců stačil zachránit a zablokována byla i dorážka Horáčka. V 65.minutě však se již hosté radovali. V.Šrain poslal přesnou přihrávku Valsovi, který se nemýlil. Dobříšští vycítili i v deseti šanci. Dlouhý nákop Pokorného našel Valsu, tomu však ve skórování zabránil Šimek. Domácí se soustřeďovali na zdržování, časté střídání a na rychlé brejky. Střela Rohla z přímého volného kopu Součka neohrozila, ve větší šanci se ocitl Jirásek a dobříšskému gólmanovi museli pomoct obránci. Poslední velkou možnost vyrovnat měl Valsa, jehož ideálně uvolnil Dort, ale rakovnický gólman zázračně zachránil. Definitivní tečku za utkáním mohl udělat střelou „z voleje“ Isteník, ale mířil těsně nad břevno. Ve čtyřminutovém prodloužení kopali hosté čtyři standartky, ale větší šanci si již nepřipravili.

Branky: 4.Mates, 48.Pucholt – 65.Valsa. Rozhodčí: Radina ŽK: Červený, Šimek, Jirásek, Beneš – Svárovský, Horáček, Souček, M.Šrain ČK: Svárovský (H) Diváků: 120.

Dobříš: Souček – Horáček, Svárovský, Pokorný – Procházka, Liška, Talůžek, V.Šrain – Dort – Valsa, Maryška(51.Kozohorský, 71.M.Šrain).

(rw)

Kontakt na video

Pičín – Dobříš B 1:2 (1:1)
Branky: 35. Lexa – 33. Tran, 68. Čihák. Rozhodčí: Máša. Diváci: 60.

Pičín: Bohuněk – Lexa, Rozmajzl (55. Pecka), Kuba, Herák, M. Hazucha, Benák, T. Hazucha, Ježek, Kunc (46. Zvolenský), Blahovec.
Dobříš B: Malý – Karásek, Machač, Pilecký, Zbíral, Balík (61. Čihák), Máša, M. Liška, Řechka, Kuchař, Tran.

Dorost starší

Dobříš – Beroun 5:3 (3:2)

Branky: Kukol 3, Puchmajer, Semančík

Sestava: Malý – Slunečko (46.Semančík), Patetl, Balík, Čálek – Tran M., Hrubý, Puchmajer (77.Rada) – Čihák, Kukol, Tran J.

Průběh: Poslední prázdninovou neděli se naši starší dorostenci utkali ve druhém kole s celkem ČLU Beroun. Již ve 4.minutě se hosté ujali vedení, když zužitkovali rychlý brejk – 0:1. Domácí se nechtěli s tímto stavem smířit, hráli aktivně a ve 20.minutě Kukol po lobu přes brankáře a následné dorážce vyrovnal na 1:1. Ve 36.minutě domácí ztratili míč na polovině soupeře, který využil opět brejkovou situaci a podruhé se ujal vedení. Domácím se však ještě do poločasu podařilo stav zápasu otočit. Ve 43.minutě se po chytře rozehraném PVK podruhé prosadil Kukol – 2:2, a těsně před přestávkou poslal MFK do vedení Puchmajer hezkou střelou z PVK – 3:2.

Krátce po začátku druhého poločasu mohli hosté vyrovnat, ale radost jim zkazila branková konstrukce. Rozhodnutí přišlo mezi 54.a 58.minutou. Po rychlé akci z levé strany a následném centru se prosadil Semančík – 4:2 a o čtyři minuty později stejný hráč po pěkném průniku nabídl míč Kukolovi, který “hatrickem” nepohrdl – 5:2. Hosté sice v 70.minutě snížili (jak jinak než po rychlém brejku) na 5:3, ale na zdramatizování utkání jim již nezbylo dost sil. Domácí hráči tak mají po dvou úvodních zápasech v domácím prostředí plný počet bodů.

Příští neděli se poprvé představí na hřišti soupeře – od 10.15 v Říčanech.

Dorost mladší

Dobříš – Beroun 2:0 (0:0)

Branky: Zdrubecký 2

Soupeř nastoupil v deseti lidech a po skoro celý druhý poločas pak jsme hráli proti devíti hráčům. Přesto jsme měli problémy a branky jsme dali až ve druhé půli. Navíc za stavu 1:0 měl soupeř velkou šanci na vyrovnání.

Žáci starší

Dobříš – Beroun 3:3 (1:2)

Branky: Rehák 2, Holman

Hráči: Fiala – Škodný, Mezera, Hrubý, Matějka – Holman, Rehák, Kilián, Kvapil – Pinc, Hrbek,

Střídali: Drnec, Homolka, Kuchař

Druhý zápas (po kanonádě s Novým Strašecím 13:0) se nám herně tolik nevyvedl. Čekal nás těžší soupeř, který oplýval především důrazem a rychlostí, což nám činilo problémy a také díky tomu jsme v prvním poločase dvakrát podobným způsobem inkasovali. Ačkoli jsme měli v prvním poločase převahu, nedokázali jsme správně řešit finální situace a zakončení. Příležitostí bylo dost. Nicméně nám především vázla kombinace, po každém vybojovaném souboji přišla zbytečná ztráta míče, svoje akce jsme vedli středem, hru jsme málo roztahovali, což vedlo právě ke zbytečným ztrátám. Dá se říci, že celý zápas byl o naší převaze, ale také o ztrátách a špatnému zakončení. V zápase, který jsme měli zvládnout a vyhrát, jsme nakonec byli rádi alespoň za bod, když jsme vyrovnali velmi dobře hrajícím Karlem Holmanem v nastaveném čase. Příští kolo zajíždíme do Pavlíkova, doufejme, že z naší strany nedojde k žádnému podcenění a kluci k zápasu přistoupí stejně jako v přípravě.