Mladší přípravka MFK U9 – Čtyři zápasy v deseti dnech

16. května 2022

Slunečné jarní počasí nám přineslo čtyři zápasy v rychlém sledu, dvě mistrovská a dvě přátelská utkání. Jelikož se blíží konec sezóny a v novém ročníku se budeme přesouvat do kategorie starší přípravky, sehráli jsme přátelská utkání již v rozestavení 5+1. Úroveň soupeřů byla různá a tak výsledky byly jako na houpačce.

Čtvrtek 5. 5. 17:00 Pičín – OP mladší přípravky

TJ Sokol Pičín : MFK Dobříš U9 11 : 26

Soupeř si pro nás připravil hřiště menších rozměrů, což přinášelo po ztrátě míče rychlé ohrožení branky a velké množství soubojů. Zpočátku nám chvíli trvalo, než jsme si na tento fakt zvykli. Ale brzy jsme se dokázali gólově prosazovat a soupeře přestřílet. V utkání hraném na 3× 20 minut jsme se každou část zlepšovali a v poslední části jsme unaveného soupeře již výrazně přehrávali.

Dokázali jsme předvádět individuální průniky, kombinací jsme ale ukázali málo. Zároveň přepínání na obrannou činnost po ztrátě míče se snažíme trénovat rychlejší.

Sestava: Hubert Sokol, Jáchym Kujan, Jakub Baláš, Jakub Látal, Jakub Moravec, Jan Štarman, Jan Švehla, Lukáš Kajgr, Matouš Pecka, Max Tran, Richard Jelínek, Robin Tran Roman Štajmar, Vojta Petroušek, Vojta Štarman

Branky: Jakub Moravec 6, Jan Švehla 4, Jakub Baláš 2, Matouš Pecka 2, Hubert Sokol 2, Vojta Štarman 2, Jakub Látal 2, Lukáš Kajgr, Roman Štajmar, Jáchym Kujan, Jan Štarman, vlastní 2

Pondělí 9. 5. 17:00 Dobříš – přátelské utkání

MFK Dobříš U10 : MFK Dobříš U9 21 : 1

S našimi staršími spoluhráči jsme odehráli utkání na 3 x 20 minut v rozestavení starších přípravek 5 +1. Snažili jsme se vyspělejšímu soupeři vzdorovat, ale nedařilo se nám překonat jeho obranu. Radost nám udělalo několik povedených individuálních průniků k brance soupeře. I když jsme se do šancí dostali, zakončení nám dlouho nevycházelo. Až v poslední třetině zápasu jsme konečně gól vstřelili.

V soubojích  nás někdy brzdil ostych proti větším protihráčům, ale především se naplno projevily nedostatky v rychlosti přepínání z útočení do snahy získat míč zpět z předešlých zápasů.

Sestava: Filip Nguyen, Hubert Sokol, Jakub Baláš, Jakub Látal, Jakub Moravec, Julie Zbíral, Lukáš Kajgr, Matouš Pecka, Richard Jelínek, Robin Tran, Rudolf Zbíral

Branky: Jakub Moravec

Čtvrtek 12. 5. 17:00 Sedlčany – OP mladší přípravky

TJ Tatran Sedlčany B : MFK Dobříš U9 1:42

V utkání hraném na 4 x 15 minut jsme tentokrát byli v roli vyspělejšího týmu. Za soupeře totiž nastupují většinou hráči až o dva roky mladší než my.

Dostávali jsme se tedy často do zakončení a soupeři toho mnoho nedovolili.

V zápase převládala snaha o individuální průnik k soupeřově brance. Fotbalových kombinací do volného prostoru jsme bohužel mnoho nepředvedli.

Sestava: Hubert Sokol, Jakub Baláš, Jakub Látal, Jakub Moravec, Jan Štarman, Matouš Pecka, Vojta Štarman

Branky: Jakub Moravec 15, Matouš Pecka 6, Jakub Baláš 5, Vojta Štarman 5, Jakub Látal 4, Hubert Sokol 3, Jan Štarman 3, vlastní

Neděle 15. 5. 14:00 Beroun – přátelské utkání

Český lev – Union Beroun U9 : MFK Dobříš U9 55:3

V pěkném nedělním odpoledni jsme vyrazili k přátelskému utkání do Berouna. Nakonec jsme odehráli 5 částí po 15 minutách v rozestavení starších přípravek 5 +1.

Soupeř potvrdil svoji výkonost z minulého společného utkání ze začátku jara a mnoho nám toho nedovolil. My jsme i přes snahu tahali za kratší konec. Zápas nám především ukázal, že máme v tréninku na čem pracovat a pořád se musíme snažit zlepšovat.

Pozitivní bylo, že i přes nepříznivý vývoj, jsme nesložili zbraně a stále se snažili o vstřelení gólů a s chutí jsme si zahráli navíc jednu část přes klasických 60 minut.

Sestava: Jáchym Kujan, Jakub Koranda, Jakub Moravec, Jan Štarman, Jan Švehla, Matouš Pecka, Richard Jelínek, Vojta Petroušek, Vojta Štarman

Branky: Jakub Moravec 2, Richard Jelínek