Mladší přípravka MFK U9 – Přípravný zápas s Vestcem

29. března 2022

V sobotu 26. 3. jsme si k přípravnému zápasu pozvali hráče TJ Viktoria Vestec. Ve slunečném sobotním dopoledni jsme se domluvili, že si zahrajeme na dvou hřištích, kde týmy rozdělíme podle zkušeností. Zápasy jsme odehráli 3 x 20 minut a dalších 20 minut v rozestavění 5 +1 v přípravě na přechod od kategorie starší přípravky.

Na hřišti se zkušenější sestavou se od začátku odehrávalo vyrovnané utkání, v němž se nám však nedařilo v zakončení. Nechybělo nasazení a snaha obejít protihráče, ale góly se nám podařilo vstřelit až ve druhé části. Soupeř byl v zakončení úspěšnější a soustavně navyšoval svůj náskok. Ve třetí části pak přišel ukázkový kolaps našeho týmu. S ubývajícími silami někteří naši hráči začali hledat chyby ve faulech soupeře a nepřesných přihrávkách spoluhráčů. Ukázalo se, že plné nasazení musí předvádět na hřišti všichni hráči, jinak hra nefunguje. A soupeř nás za tento přístup tvrdě potrestal spoustou gólů v naší síti.
Na poslední část v rozestavění 5+1 jsme tým doplnili spoluhráči z MFK U8, kteří nám pomohli svým přístupem zlepšit naši hru a odehrát tuto část s vyrovnaným skóre.

Sestava: Jakub Moravec, Jan Švehla, Julie Zbíral, Matouš Pecka, Rudolf Zbíral + Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Dominik Máša, Matěj Lopata

Zápas méně zkušenějších sestav začal rovněž vyrovnaně, ale tentokrát jsme byli v zakončení přesnější a důraznější my. Ve všech částech se nám tak podařilo vsítit více branek než soupeř. Přesto i zde bylo vidět, co je třeba zlepšovat – snaha o obejití protihráče, rychlost rozhodování, náběhy do volných prostorů a rychlé obsazování protihráčů.

Sestava: Hubert Sokol, Josef Šimonovský, Lukáš Kajgr, Max Tran, Robin Tran, Vojta Petroušek