Mladší přípravka MFK U9 – Týden plný fotbalu

14. června 2022

Našlapaný týden fotbalu jsme začali v sobotu na skvělých oslavách 100 let MFK Dobříš, kam nás přijel prověřit Spartak Příbram. Hned následující den jsme sehráli mistrovské utkání v Pičíně. Po dvou trénincích k nám ve čtvrtek přijeli na mistrovské utkání hráči mladší přípravky TJ Tatran Sedlčany B. A další sobotu jsme završili fotbalový týden podobný aktuálnímu reprezentačnímu srazu na turnaji partnerských klubů SK Slavia Praha v Horních Počernicích.

Sobota 28. 5. 11:00 Dobříš – Oslavy 100 let MFK Dobříš
MFK Dobříš U9 : SK Spartak Příbram – Hřiště A 14 : 11
MFK Dobříš U9 : SK Spartak Příbram – Hřiště B 8 : 13

Na naše oslavy přijel tradiční rival a na hřištích se odehrávala vyrovnaná utkání. Se soupeřem jsme se domluvili na postavení dvou vyrovnaných d

ružstev na dvou hřištích a utkáních hraných na 3× 20 minut s tím, že na poslední třetinu jsme mužstva z jednotlivých hřišť prohodili.
Hráči si užili nástup za slavnostního čtení sestav a hned od začátku se do sebe oba týmy s vysokým nasazením zakously. Na obou stranách byly k vidění skvělé zákroky brankářů a vydařené individuální akce. Jakoby si děti uvědomily slavnostní atmosféru a vymáčkly ze sebe na obou stranách to nejlepší. V mnoha směrech jsme předvedli nejlepší výkony sezony a soupeř vůbec nezůstával pozadu. Oslava fotbalu se nám opravdu povedla!

Sestava: Hubert Sokol, Jáchym Kujan, Jakub Baláš, Jakub Koranda, Jakub Látal, Jakub Moravec, Jan Švehla, Josef Šimonovský, Julie Zbíral, Lukáš Kajgr, Matouš Pecka, Richard Jelínek, Robin Tran, Roman Štajmar, Rudolf Zbíral, Vojta Petroušek, Vojta Štarman

Branky: Jakub Moravec 7, Julie Zbíral 3, Rudolf Zbíral 3, Lukáš Kajgr 2, Matouš Pecka 2, Vojta Štarman 2, Richard Jelínek, Robin Tran, Vojta Petroušek

Neděle 29. 5. 13:00 Pičín – OP mladší přípravky
TJ Sokol Pičín : MFK Dobříš U9 8:27

Po oslavách jsme museli hned druhý den napřít pozornost na mistrovský zápas. Soupeř si pro nás i podruhé v sezoně připravil hřiště menších rozměrů, čehož jsme chtěli využít k rychlým ziskům míče a vysoké herní aktivitě. V utkání hraném na 3 x 20 minut jsme do první části dokázali přenést nasazení z oslav MFK a dobře plnit plán na rychlou hru. V prostřední části jsme z nasazení slevili a soupeř se nám dokázal vyrovnat. V poslední části jsme však dokázali zvýšit aktivitu a společně s únavou domácích nám to přineslo spoustu gólů do jejich sítě.
Dokázali jsme předvádět tentokrát nejen individuální průniky, ale i kombinační akce, což je posun, na který chceme navazovat.

Sestava: Jakub Koranda, Jakub Látal, Jakub Moravec, Jan Švehla, Josef Šimonovský, Lukáš Kajgr, Matouš Pecka, Roman Štajmar, Vojta Petroušek, Vojta Štarman Branky: Jakub Moravec 7, Jan Švehla 7, Jakub Látal 3, Lukáš Kajgr 3, Josef Šimonovský 2, Roman Štajmar 2, Jakub Koranda, Matouš Pecka, Vojta Štarman

Čtvrtek 2. 6. 17:00 Dobříš – OP mladší přípravky
MFK Dobříš U9 : TJ Tatran Sedlčany B 33:10

V utkání hraném na 4× 15 minut jsme tentokrát byli v roli vyspělejšího týmu. Za soupeře totiž nastupují většinou hráči až o dva roky mladší než my. Většinu času v utkání jsme tak dali šanci méně zkušené sestavě, zatímco zbytek týmu pracoval na souběžně vedeném tréninku.
V zápase převládala snaha o individuální průnik k soupeřově brance. Fotbalových kombinací do volného prostoru jsme oproti minulému utkání mnoho nepředvedli, což nás nepotěšilo.

Sestava: David Nguyen, Filip Nguyen, Jáchym Kujan, Jakub Hofman, Jakub Koranda, Jakub Látal, Jakub Moravec, Jan Štarman, Jan Švehla, Josef Šimonovský, Lukáš Kajgr, Matouš Pecka, Max Tran, Robin Tran, Rudolf Zbíral, Vojta Petroušek, Vojta Štarman

Branky: Jan Švehla 7, Jakub Látal 6, Jakub Koranda 4, Jakub Moravec 4, Vojta Štarman 3, Lukáš Kajgr 2, Matouš Pecka 2, Rudolf Zbíral 2, Robin Tran, Vojta Petroušek, vlastní

MFK Dobříš U9 : Viktoria Vestec 0:6

Turnaj partnerských klubů SK Slavia Praha nám postavil do cesty soupeře fotbalově, fyzicky a takticky vyspělejší, než které potkáváme na okresní úrovni. Zápasy se hrály v rychlém sledu na 1× 13 minut s minimálními přestávkami, takže hráči zvládli 104 minut hry během dvou hodin, což se prakticky rovná dospělému fotbalovému zápasu!
Museli jsme reagovat na zatím nevyzkoušené aspekty hry, obsazení rozehrávajících hráčů, rychlé napadení rozehrávky, střelba z větší dálky a vysoká intenzita hry. Vyšší úroveň soupeřů držela v permanenci především naše brankáře, ale dokázali jsme rovněž ukázat nasazení a chuť do hry.
Přes většinu proher jsme předvedli nasazení ve hře a schopnost reagovat na hru soupeře, která nás může posunovat dále v našem fotbalovém rozvoji. Odměnou nám byly podařené akce, a vstřelené góly, na které chceme v budoucnosti navazovat.

Sestava: Jáchym Kujan, Jakub Moravec, Jan Švehla, Lukáš Kajgr, Matouš Pecka, Richard Jelínek, Roman Štajmar, Rudolf Zbíral, Vojta Petroušek

Branky: Jan Švehla 5, Jakub Moravec  2, Matouš Pecka