Mladší přípravka U9 – rozřazovací turnaj v Sedlčanech

Mladší přípravka U9 – rozřazovací turnaj v Sedlčanech

06. září 2023

Po prvním turnaji, kde kluci uspěli na turnaji v Letech, jsme absolvovali několik tréninků, kde jsme se zaměřili na práci s balónem tak, aby si kluci osahali po prázdninách míč a svoje dovednosti.

Na tréninky jsme pak navázali tréninkovým utkáním proti mladším dětem z U8. Tento zápas nám umožnil zapojit širší kádr do zápasového prostředí, kde kluci se seznamovali s pravidly a postavením ve hře, jelikož nám do týmu přibili někteří nový členové. V tomto zápase nešlo o výsledek nebo o počet vstřelených gólu, ale o získávání zkušeností a herních situací. Nám trenérům ukázal co dále s dětmi trénovat, kde asi největší problémem bylo hledání volného místa, protože se dost stávalo, že u míče se potkalo současně se soupeřem 7 i 8 dětí najednou. Proto chceme tyto zápasy po dohodě s U8 provádět pravidelně a také chceme pořádat několik turnajů např. s týmy Mníšek pod Brdy, Dobřichovice, Lety, kdy v loňském roce tato spolupráce byla vynikající, ale rádi bychom se domluvili i s dalšími týmy.

Na začátek sezóny byl ale pro nás hlavním cílem sobotní rozřazovací turnaj v Sedlčanech. Na tomto turnaji jsme hned v prvním utkáním měli za soupeře tým 1. FK Příbram B, což jsme věděli, že nebude jednoduchý zápas. Soupeř do tohoto zápasu nastupoval s dětmi ročník narození 2016, ale i na naší soupisce jsme měli 2 děti ročník narození 2016 a i většina týmu jsou děti narozené na podzim roku 2015. Kluci se do zápasu pustili s chutí a tento zápas měl tempo s řadou soubojů a naši kluci v tomto utkání předvedli vynikající výkon. Konečný výsledek znamenal vítězství 4 : 1 pro náš tým, což byl určitě pro nás úspěch.

Ve druhém zápase byl naším soupeřem tým TJ Prostřední Lhota. Do tohoto zápasu jsme provedli několik změn, kdy jsme pozměnili postavení hráčů útočníků a obránců oproti prvnímu zápasu tak, aby si kluci zahráli i na jiných pozicích. Kluci do tohoto zápasu vstoupili oproti prvnímu zápasu málo aktivně a rychle jsme i prohrávali. Tyto zápasy se hrály pouze na 16 min. a tak nebyl takový prostor pro nějaké výrazné zásahy do tohoto utkání. Změna pozic také nebyla pro některé kluky úplně jednoduchá, a i když se výkon postupně zlepšoval, tak zápas pro nás skončil prohrou 3 : 2. Po tomto zápase jsme si s kluky trochu promluvili a v dalším zápase jsme se vrátili k naší aktivní hře z prvního zápasu. Tato aktivní hra přinesla vysoký výsledek nad TJ Krásná Hora a naší výhrou 10 : 1. Následoval další zápas s týmem SK Spartak Příbram B a další vysokou výhrou 10 : 0. Tento aktivní přístup do zápasu nám vydržel i v předposledním souboji v tomto turnaji s týmem TJ Tatran Sedlčany a dalším vyšším vítězstvím 7 : 0. Posledním soupeřem byl opět Sedlčanský tým – B. V tomto zápase byla znát už i částečná únava a možná i uspokojení z předchozích zápasů a tento zápas nebyl pro nás vůbec jednoduchý. Hra byla velmi vyrovnaná a to bylo vidět i na výsledku 3:3, kde ale ke konci zápasu se nám povedlo vstřelit vítěznou branku a tak konečný výsledek byl 4 : 3 pro naše kluky. V průběhu tohoto turnaje jsme se snažili, aby si všichni kluci zahráli a i proto jsme v 6 zápasech měli 5 různých kluků na pozici gólmana.

Za trenéry MFK Dobříš U9 Míra Černý

Další novinky

Zobrazit všechny