Narozeniny Miroslava Lenera

Narozeniny Miroslava Lenera

01. listopadu 2020

Miroslav Lener slaví 3. listopadu 70. narozeniny.

 

Pan Miroslav Lener, známý také v řadách dobříšských fotbalistů a fanoušků jako “Léňa”, začínal s fotbalem v devíti letech. Tehdy se hrála na Dobříši tzv. žákovská ,, Uliční liga ,, a přes ní se dostal do žákovského mužstva RZ Dobříš. U fotbalu už zůstal natrvalo, pokračoval v dorostu a posunul se až mezi dospělé. Nastupoval za A a B mužstvo jako hráč v poli, ale dokázal díky své univerzálnosti zaskočit i jako brankář a pod trenérem Kamilem Soukupem v letech 1978 – 1980 dokonce pravidelně nastupoval v brance A mužstva a prožil v ní tak svá nejlepší léta v dresu Dobříše.

V roce 1984 byl poprvé osloven výborem fotbalového klubu zdali by nevypomohl u A mužstva jako vedoucí mužstva a byla to šťastná volba, protože Léňa díky své kamarádské povaze dokázal v mužstvu vždy udržovat dobrou náladu a pohodu. Jako vedoucí mužstva byl u návratu do Krajského přeboru nebo  postupů do Divize a v této funkci spolupracoval s trenéry Josefem Vitáskem, Ondračkou, Jandou, Skočdopolem, Fraitem, Kubínem nebo Kajgrem. V tomto období s aktivním fotbalem nepřestal, ale pouze přestoupil do kabiny staré gardy za kterou dodnes pravidelně nastupuje a dlouhá léta vede i kroniku starých pánů.

Další funkce v dobříšském fotbale, která je s jeho osobou po dlouhá léta spjata, je hlavní pořadatel při zápasech A mužstva. Můžeme ho vidět v oranžové vestě jak pravidelně stojí na schodech po kterých hráči sestupují na hřiště. Během zápasu i po něm se opět projevuje jeho klidná a kamarádská povaha se kterou zvládá tuto někdy nelehkou funkci a za dlouhá léta si získal přirozený respekt jak ze strany hráčů, funkcionářů, rozhodčích, ale i fanoušků.

Takže Léňo, za všechny fotbalisty MFK Dobříš ti přejeme v této nelehké době hlavně hodně pevného zdraví a věříme, že ti fotbal dál zůstane tou nejlepší povolenou drogou a jakmile to umožní okolnosti vyběhneš opět na stadiónu v V Lipkách na zelený pažit v dresu staré gardy MFK Dobříš.

Další novinky

Zobrazit všechny