Nepovedený začátek druhé půle

18. října 2021

O víkendu čekal dobříšské fotbalisty soupeř z první poloviny tabulky. A již úvod ukázal, že to bude těžký soupeř. Hosté získali stálou převahu, ale díky dobré obraně domácích se nedokázali prosadit. Jedinou větší příležitost Loun byla střela Zichy do tyče. Po půlhodině hry poslal Weber dlouhý výkop na útočnou polovinu, Puchmajer utekl obráncům a úspěšně zakončil. Dobříšské fotbalisty to povzbudilo a mohli i skóre navýšit. Střela V. Šraina však branku minula, v nastaveném čase se neprosadil Horáček.

Dobříš – Louny 1 : 3 (1 : 0)

Do druhé půle však domácí nastoupili nekoncentrovaně a již za šest minut lounští hráči, po kombinačních akcích, výsledek otočili. Domácí se pak snažili o vyrovnání, ovšem i obrana hostů byla pevná a tak se do větších šancí prakticky nedostali. Hosté hrozili rychlými protiútoky a Klimt ve velké šanci překopl. Po přímém kopu Václava Šraina nikdo z dobříšských nedokázal usměrnit míč, který prošel přes „malé vápno. “ Dvě minuty před koncem pak Klimt stanovil konečný výsledek utkání.

Stínem utkání byla dvě zranění hráčů. Hostujícího Zicha a domácího Kozohorského.

Dobříš: Weber – Kozohorský (44. Horáček), Talůžek, Machač, Pokorný – Junek, Puchmajer, Liška (69. Kilián), J. Šrain (61. Masopust), V. Šrain – Procházka.

Branky: 33. Puchmajer – 47. Švejda, 51. Lukeš, 88. Klimt

Rozhodčí: Eibl

ŽK: Horáček, Talůžek – Vokurka

Diváci: 260.

Statistiky: Střely: 4 : 8, z toho na branku: 1 : 5. Rohové kopy: 2 : 6. Ofsajdy: 6 : 3. Fauly: 11 : 20.

Před začátkem zápasů hráči a diváci uctili minutou ticha památku Romana Micky, trenéra mládežnických týmů MFK Dobříš. Čest jeho památce.

Dobříš B – Rožmitál 3 : 4 (1 : 2)

Chyby v obraně, nepřesné kombinace, ale i hezké branky a dramatické situace přineslo utkání I. B třídy.

Začátek utkání domácím hráčům nevyšel a po čtvrthodině již prohrávali 0 : 2. Když Bohuněk hlavou a následně pak po zmatku před brankou vstřelil první dva góly. Dobříšští hráči se pomalu dostávali do hry a Junek přímo z rohového kopu vstřelil úvodní gól.

Ani úvod druhé půle domácím hráčům nevyšel. Po přísně nařízené penaltě získali rožmitálští hráči opět dvoubrankový náskok. Dobříšský tým se však nevzdal a postupně získával převahu. Po ostřelování hostující branky dokázal Šebek snížit. Pak brankář Kratina zabránil krásný zákrokem čtvrté brance soupeře. V poslední čtvrthodině krásně vypálil z pětadvaceti metrů Janda a vyrovnal. Oba týmy se snažily o rozhodnutí zápasu. Šťastnější byl Rožmitál, když střelou k tyči Rampa přidal čtvrtý gól. Domácí se vrhli do útočení a Junek zblízka nastřelil tyč. Ocenit lze v této fázi utkání i gesto hostujícího hráče Steinbauera, který přiznal teč míče a umožnil tak domácím zahrávat rohový kop. Na výsledku se však již nic nezměnilo.

Dobříš: Kratina – P. Škodný, Čížek, Patetl, Čihák (75. Karas) – Píša, Boudník, Janda, Burda (61. Šika) – Junek, Šebek.

Branky: 26. Junek, 62. Šebek, 77. Janda – 11, 13 a 48 (p) Bohuněk, 84. Rampa

Rozhodčí: Sandev

ŽK: Junek, Škodný, Boudník – Rampa, Slabihoudek