Nešťastný začátek jara

09. března 2020

Stejným výsledkem jako v posledním utkání loňského roku zahájili dobříšští fotbalisté i ten letošní. Poprvé na jaře ochutnali přírodní trávu, ale ta jim nechutnala.

Neratovice – Dobříš 6 : 2 (4 : 1)

Již ve druhé minutě po rozehraném rohovém kopu se před brankou prosadil Duch a vstřelil úvodní gól. Za čtyři minuty byl faulován unikající Junek a po rozehrání trestného kopu a protiútoku domácích uklouzl Procházka a opět Duch přidal další gól. Ve 12. minutě pak prostřelil Vančáta Malák a přidal třetí úspěch Neratovic. První možnost dobříšských se zrodila po rohovém kopu, avšak hlavička Talůžka skončila nad břevnem. Další nebezpečnou střelu domácích vyrazil Vančát na roh, ale v 21. minutě přesnou střelou k tyči Duch dokončil svůj hattrick. Pak se přece jen dobříšští trochu vzpamatovali a v 31. minutě nastřelil po Procházkově centru Junek tyč, opakovaná střela se odrazila od Pajkrta do brány. Po centru Soukupa nedosáhl Procházka hlavou na míč a po dalším centru V. Šraina poslal Machač hlavou balón do boční sítě. V poslední minutě první půle orazítkoval břevno hostující branky Malák.

Ve druhé půli trenér Dort přeskupil sestavu, avšak domácí již měli zápas pevně pod kontrolou. Malátův průnik tentokráte Vančát zlikvidoval, po centru Rejmana hlavičkoval Pajkrt mimo branku a dva centry Vorasického odhlavičkoval Machač. Na druhé straně nastřelil Junek obránce a odražený míč poslal Soukup nad branku. V 62. minutě se do šance dostal Malát, první jeho pokus dobříšský gólman vyrazil, ale opakovaný již skončil brankou. Za dvě minuty, po centru Procházky minul míč hlavou Puchmajer, z protiútoku Duch přeloboval Vančáta a Malát přidal druhý hattrick zápasu. Pak ještě dobříšský brankář vychytal pokusy Kalabišky a Yaroshenka a v 80. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Talůžek. V 83. minutě po rohovém kopu V. Šraina poslal hlavou míč do sítě Junek. Ten mohl zkompletovat i třetí hattrick utkání, avšak jeho střela branku minula.

Nezbývá věřit, že si dobříšští hráči, kteří se odpovědně na sezonu připravovali, ze zápasu poučí a přibudou nějaké body na jejich konto.

Dobříš: Vančát– Liška (68. Horáček), Talůžek, Pokorný (74. Kozohorský), Machač – Soukup – Procházka (74. Fic), J. Šrain, Puchmajer (68. Šebek) – Junek, V. Šrain (46. Petrlík), Kozohorský

Branky: 2, 6 a 21. Duch, 12, 62 a 64. Malát – 31 a 83. Junek

Rozhodčí: Starý

ŽK: Chlumecký, Malák, Pajkrt – 2× Talůžek

ČK: Talůžek

Diváků: 125

Statistiky: Střely: 17 : 7, z toho na branku: 11 : 5. Rohové kopy: 3 : 3. Ofsajdy: 2 : 2. Fauly: 17 : 12.

Další víkendové výsledky:

Dobříš B – Nový Knín (přípravný zápas) 4 : 4

Béčko v prvním poločase vedlo 2 : 0, soupeř, ale dokázal skóre otočit do poločasu na 2 : 3. Ve druhém poločase hosté přidali další branku na 2 : 4. V závěru utkání se střelecky prosadila i naše rezerva, a tak skončilo utkání remízou.

Dorost starší Dobříš – Lety 0 : 2 (0 : 0)

Dorost mladší Dobříš – Lety 7 : 1 (1 : 1) Branky: Matějka, Záhora po 2, Skála, Čihák, Sklenář

Žáci starší Dobříš – Sp. Příbram 2 : 1 (0 : 1)Branky: Skála, Škodný

Žáci mladší Dobříš – Sp. Příbram 1 : 4 (0 : 3) Branka: Fiala