Neuvěřitelná stovka

Neuvěřitelná stovka

04. března 2020

Nejstarší fotbalista MFK Dobříš, pan Cyril Velebil se 6. března 2020 dožívá neuvěřitelných 100 let!

 

Jeho první fotbalové krůčky začaly v žácích na Matlachově stadiónu v místě bývalých garáží ČSAD na výjezdu z Dobříše směrem na Příbram, přes dorost až do A-mužstva za které nastupoval šestnáct let. V roce 1941 s dalšími fotbalovými spoluhráči založil na Dobříši hokejový oddíl. Hokejem si v té době fotbalisté vyplňovali zimní přestávku a běžně kombinovali oba sporty.

Po 2. světové válce jako svobodný učitel dostal umístěnku do vesničky Valeč u Karlových Varů i přes tuto vzdálenost  každou sobotu dojížděl na Dobříš a nastupoval do fotbalových nebo hokejových zápasů. V tomto období začal svou kariéru i jako hokejový rozhodčí. Mimochodem, v sobotu Dobříš sehrála fotbalové utkání v Berouně, kde  hráči  přespali, druhý den dopoledne odehráli zápas v Hostomicích a vše zakončili na Dobříši mistrovským utkáním v hokeji.

Na konci 50. let byl u budování a následně i stěhování do nového zázemí fotbalu a hokeje na dnešní stadión V Lipkách. V dalších letech se stal hokejovým funkcionářem a v roce 1968 je zvolen předsedou hokejových rozhodčích pro Čechy a Moravu. Následně se stal členem předsednictva hokejového svazu a předsedou Středočeského hokejového svazu, který vedl až do roku 1998.

U příležitosti 90. narozenin mu MFK Dobříš udělil čestné členství a byla mu i udělena Cena města Dobříše za celoživotní přínos v oblasti sportu. I v pokročilém věku se stále zajímá o své dva milované sporty nejen na Dobříši.

Věříme, že ještě dlouho budeme vídat pana Cyrila Velebila na fotbalových zápasech v areálu v Lipkách a že mu dobříšský fotbal bude dělat radost.

  Touto cestou přejeme hodně pevného zdraví do dalších let!

Další novinky

Zobrazit všechny