Obětavý výkon na soupeře nestačil

21. října 2019

Dobříšské fotbalisty čekal na pražské půdě další těžký soupeř. Přes snahu a bojovnost se přece jen ve druhé půli prokázala větší kvalita soupeře v zakončení.

Meteor Praha VIII – Dobříš 3 : 1 (0 : 0)

V první půli hosté úspěšně bránili a domácím toho příliš nedovolili. Pražští hráči měli první příležitost při závaru před Weberovou brankou, tu však nevyužili. Přímý volný kop Budějského skončil na zdi a únik Kostky zastavil Pokorný. Na druhé straně zastavili hráči Meteoru samostatnou akci Horáčka. Pak Weber vyrazil nebezpečnou střelu Kostky a Pokorný zasáhl na poslední chvíli při akci stejného hráče. První střelecký pokus hostů vyslal Puchmajer vysoko a v závěru první půle na Maryškovu přihrávku nedosáhl Talůžek.

Ve druhém poločase se dobříšští snažili přece jen o více útočných aktivit. Přesto měli domácí velké příležitosti. Ezeala mířil do tyče a dorážku Slavaty vyrazil Weber na roh. Útočná akce dvojice Maryška – J. Šrain skončila střelou nad břevno. Dobříšský gólman pak ještě zasáhl zákrokem pod nohy Schulze. V 55. minutě po centru domácího Junka vsítil úvodní gól v 55. minutě akrobaticky Kostka. V 66. minutě po centru Puchmajera vyrovnal hlavou dobříšský P. Junek. Vzápětí Weber vytáhl hlavičku Schulze a na druhé straně po přihrávce Soukupa střílel těsně vedle P. Junek. V 74. minut rozhodčí viděl faul Pokorného a po jeho zahrání Frohnem, dorazil podruhé míč do branky Kostka. Weber pak ještě vyrazil střelu Budějského, chytil dorážku Kostky a definitivní porážku zpečetil sedm minut před koncem domácí Junek po akci Slavaty, který prošel podél brankové čáry.

Dobříš: Weber – Procházka, Talůžek, Pokorný, Horáček (80. Kopečný) – Kozohorský (62. Junek), J. Šrain, Soukup, Puchmajer (89. Petrlík), V. Šrain (80. Šebek) – Maryška

Branky: 55 a 74. Kostka, 83. V. Junek – 66. P. Junek

Rozhodčí: Šmat. ŽK: V. Junek – Talůžek

Diváků: 184

Statistiky: Střely: 11 : 7, z toho na branku: 7 : 6. Ofsajdy: 5 : 2. Rohové kopy: 5 : 1. Fauly: 12 : 23.

Trenér Filip Dort:

Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, kluci hráli zodpovědně a obětavě. Co se týká kombinace a hry směrem dopředu, tak potřebujeme zlepšit a hlavně omezit nevynucené ztráty míčů. Jedna taková naše ztráta zapříčinila první inkasovanou branku. Za celý zápas jsme si kromě gólu Junka vytvořili snad jen dvě šance a to je prostě málo. Potřebujeme zlepšit přechodovou fázi, umět si vyhovět a akce zakončovat. Kolikrát volíme ne úplně vhodné řešení. Jinak bych asi vyzdvihl brankáře Radima Webera, který nás dlouho držel v naději na nějaký bodový zisk. Bohužel jsme prohráli, mrzí nás to, ale byli jsme si, myslím, Meteoru rovnocenným soupeřem.

Jinočany – Dobříš B 5 : 0 (3 : 0)

Opět se opakuje situace jako ve většině ostatních utkání „béčka“. Přestože dobříšský tým nebyl výkonnostně slabší, nedokázal se brankově prosadit. Domácí dokázali naopak zužitkovat chyby v obranné hře.

První šanci nevyužil Šebek a ten také nebezpečně střílel z přímého volného kopu, avšak gólman Rams byl na místě. První velkou příležitost u domácích měl Voborník, ale jeho lob stačil brankář Vančát doběhnout. Na druhé straně po standartce Kopečného nedokázal Semančík zpracovat míč. To Jinoničtí byli úspěšnější a v 28. minutě nekrytý Adámek poprvé skóroval. Samostatný nájezd Ducháčka pak sice zlikvidoval Vančát, ale závěr první půle Dobříši nevyšel. Ve 42. minutě přešel přes Burdu Voborník a zvýšil a v poslední minutě přehodil gólmana ze čtyřiceti metrů Bogár.

Ve druhé půli se hosté snažili o snížení. Vančát zachránil při samostatném úniku Bandy, unikajícího Kopečného zastavil zásahem gólman a po rohovém kopu hlavička Kuchaře se do brány nevešla. V 63. minutě po dlouhém nákopu Ramsy, podklouzl Weber a Voborník akci zakončil čtvrtým gólem. Pak ještě Šebek pálil do břevna, ale gólu se hosté nedočkali. Naopak pět minut před koncem po rohu vyrážel míč Vančát, ale Sokolíčkem odražený míč skončil popáté v dobříšské síti.

Dobříš B: Vančát – Petrlík, Weber, Burda – Junek (81. Hovorka), Semančík, Kuchař, Fic, Kopečný (65. Kukol) – Šebek (75. M. Liška), M. Puchmajer

Branky: 42 a 63. Voborník, 28. Adámek, 45. Bogár, 85. Sokolíček

Rozhodčí: Obrajtr ŽK: Adámek, Kurina, Banda, Bogár – Fic