Očima správce: Fotbal v době koronaviru

Očima správce: Fotbal v době koronaviru

14. června 2020

Pandemie koronaviru zasáhla všechny aspekty lidského života – samozřejmě i fotbal na Dobříši. Pominu-li, že pandemie paradoxně zajistila oběma týmům dospělých účast v divizi, resp. I. B třídě i v příští sezoně, pomohla i tou skutečností, že si hrací plocha odpočinula od zápasů a tréninků.

 

Dobříšští fotbalisté museli respektovat nucenou přestávku. V této době sice odpočívali hráči a trenéři, ale život na hřišti přestávku nesnesl. Správce Petr Sojka řekl: „Mohl jsem provádět věci, které nešlo provádět v době aktivity. Hrací ploše přestávka prospěla. Již v počátku se hřiště zapískovalo a pravidelně se sekalo. Prováděl jsem i některé údržbářské práce, na které není v sezoně čas.“

Pánové, kteří se již dříve zasloužili o vybudování nových šaten, Karel Houska a Petr Karnet, se pustili do další práce. Upravili parkovací plochu, kterou ohraničili obrubníky.

Pří rozhovoru s Petrem Sojkou jsme zabrousili i na jeho činnost fotbalovou. S fotbalem začínal jako žáček v Malé Hraštici. Jako o nadějného dorostence o něho měla zájem i Příbram. Později působil ve fotbalovém týmu na Dobříši v době, kdy se zde hrál v roce 1988 divizní fotbal a působili zde hráči Jiří Sedlák, Roman Kubala, Václav Peták a další. Ovšem on dal přednost studiu v Praze, kde se často setkával i s hráči Dukly Praha. Jeho fotbalová kariéra pak pokračovala v týmu Sokola Nečín a v Rosovicích. Správcovat začal spolu se svým otcem Rudolfem Sojkou a pokračuje až dodnes. V práci mu pomáhá i paní Zdeňka Hemrová.

V květnu zahájily všechny týmy tréninkový proces a následně se začaly hrát i přátelská utkání.

 

Dobříš – Podlesí 5 : 0 (2 : 0)

Branky: Junek 3, Rehák, V. Šrain

 

Dobříš – Tochovice 3 : 0 (1 : 0)

Branky: Junek, Chýla, Maryška

 

Dobříš – 1. FK Příbram jun. 4 : 1(1 : 1)

Branky: J. Šrain 2, Kvapil, V. Šrain

 

Dobříš – T.Rakovník 3 : 6(1 : 2)

Branky: V. Šrain 2, Puchmajer

 

Dobříš B – Rožmitál 5 : 1 (1 : 1)

Branky: M. Liška, Burda, Suchan, Budínský, Petrlík

 

Další novinky

Zobrazit všechny