Odveta s nášupem.

17. srpna 2015

Semice – Dobříš 2:7 (1:2)

Dobříšští fotbalisté odjeli na půdu soupeře se snahou odčinit porážku 2:6 s posledního kola minulého ročníku. To se jim podařilo i s nášupem jednoho gólu navíc.

Před zápasem se spustil silný déšť a podmáčený terén měl teoreticky vadit techničtějším hráčům hostů. Ti však prokázali, že i na kluzkém hřišti dovedou kombinovat a po té, co získali dvoubrankový náskok, v utkání dominovali.

Již první útok zakončil střelou Šrain a v 7.minutě Maryškovu střelu sice brankář Štrupl vyrazil, ovšem Valsa do prázdné branky vstříleli úvodní gól. Dobříšští i dál měli více ze hry a domácí se soustředili jen na rychlé brejky. Hrozbou se ukázal jen přímý volný kop Koštíře těsně vedle ,ale Semicím se přece jen podařilo srovnat. Ve 22.minutě využil Koštíř uklouznutí Lišky a z ostrého úhlu překvapil Součka, který si míč srazil do brány. Ve 31.minutě zakončil hezkou kombinační akci hostů Talůžek přihrávkou na Maryšku, který, ač to měl na „dlouhou nohu“, skluzem zajistil Dobříši opět vedení. Do konce první půle pak pálil z úhlu Šrain, Dort obešel gólmana, ale z úhlu neskóroval a Maryškův únik zastavil faulem Bubeník, pro kterého byla žlutá karta hodně mírným trestem. V šanci se ocitl i Valsa, toho však Štrupl vychytal.

Ve druhé půli se dobříšští hráči snažili o pojišťovací gól. První příležitost měl Dort, ale brankáře nepřekonal a centr Šraina poslal stejný hráč vedle branky. Na druhé straně mohl přijít trest, když se Holan objevil sám před Součkem, ten však výborně zachránil. Pak se znovu ve vyložené šanci zjevil Dort, ale nastřelil jen břevno, následně poslal míč do branky Valsa, ovšem z ofsajdové pozice. Úleva přišla v 65.minutě, kdy nepovedený centr Valsy minuli dva domácí hráči a Maryška z 18.metrů trefil „šibenici“ Štruplovy branky. Za dvě minuty si přihrávku Procházky zpracoval Šrain a míč poslal po čtvrté do sítě. Semičtí pak již rezignovali. V 72.minutě rychlý únik Maryšky zakončil Dort zblízka pátým gólem a za čtyři minuty pak stejný hráč přidal šestý úspěch. V 78.minutě se snížil nepokrytý Švarc. V 83.minutě Holan zbytečně zakopl míč a obdržel druhou žlutou kartu a čtyři minuty před koncem, pak zakončil brankostroj Maryška, když využil pohotového rozehrání Talůžka. V závěru postupoval na Součka Šimek, ale Liška stačil zachránit.

Branky: 22.Koštíř, 78.Švarc – 31,65 a 86.Maryška, 72 a 76. Dort, 7.Valsa, 67.Šrain. Rozhodčí: Prosr. Diváků: 100. ŽK: Bubeník, Holan(2x), Šimek – Svárovský, Liška.

Dobříš: Souček – Liška, Svárovský, Pokorný(74.Machač) – Procházka(73.Kozohorský), Talůžek, Dort, Puchmajer, Šrain – Maryška, Valsa(71.Grafnetr).

(rw)

Tabulky a další informace na: souteze.fotbal.cz

Přípravná utkání:

Dobříš B – Nová Ves 5:7 (4:4) Branky: Karas 3, M.Řechka 2

Starší dorost: Dobříš – Sedlčany 1:2 (1:1)  Mladší dorost: Dobříš – Sedlčany 0:5 (0:3)

Starší žáci: Dobříš – Spartak Příbram 2:3 (2:2)