Opět nešťastný závěr

10. října 2019

Za stálého deště, na rozmočeném hřišti, nastoupili dobříšští fotbalisté proti týmu z druhého místa tabulky bez Maryšky. Proti favoritovi podali dobrý výkon, ale v závěru přece jen přišli alespoň o bod.

Český Brod – Dobříš 2 : 1 (0 : 0)

V první půli se hrál vyrovnaný duel s minimem šancí. Domácím zabránil ve skórování Horáček, když zastavil akci Makovského s Cecarellim. Hosté nevyužili příležitost po odvráceném rohovém kopu, kdy po přihrávce J. Šraina netrefil branku Puchmajer. Vedení se ujala Dobříš v 56. minutě gólem Pokorného, který zužitkoval rohový kop Junka. Po gólu domácí přidali. Po přihrávce Hrdličky vyrazil Weber střelu Herzána, ale v 65. minutě po nákopu Moravce a Hlavičce Cecarelliho skóroval zblízka Michálek. Dobříšký gólman vychytal i nebezpečnou hlavičku Hrdličky zblízka. V dobré šanci střílel z hranice pokutového území Puchmajer do brankáře. Weber pak vyrazil na roh prudkou hlavičku Fikejze, ale po zahraném rohovém kopu v 84. minutě stejný hráč hlavičkou rozhodl. Talůžek pak ještě zachránil zásahem, při střele Michálka z přímého volného kopu. V závěru byl po druhé, přísně udělené žluté kartě, vyloučen dobříšský Pokorný.

Dobříš: Weber – Procházka, Talůžek, Machač, Horáček (89. Kopečný) – Junek (80. Kozohorský), Pokorný, Soukup, Puchmajer, V. Šrain – J. Šrain

Branky: 65. Michálek 84. Fikejz – 56. Pokorný

Rozhodčí: Fišer. ŽK: – Procházka, 2× Pokorný, J. Šrain, Talůžek

ČK: Pokorný

Diváků: 155

Statistiky: Střely: 11: 5, z toho na branku: 6: 3. Ofsajdy: 0: 0. Rohové kopy: 10: 2. Fauly: 7: 21!.