V oslabené sestavě sympatický výkon dobříšských

08. dubna 2019

V dalším utkání divizní soutěže čekal dobříšské fotbalisty nepříjemný soupeř ze špičky soutěže. Hosté nastoupili bez klíčových hráčů Maryšky, Dorta a potrestaného J. Šraina. Domácí byli v průběhu zápasu lepší, ale vzhledem k improvizované sestavě se dá říct, že dobříšští hráči výkonem nezklamali a při troše štěstí mohli i bodovat.

Přeštice – Dobříš 3 : 2 (2 : 2)

Start do zápasu vyšel domácím na jedničku, když již v 1. minutě Mudra našel přesnou přihrávkou Petra a ten vstřelil úvodní gól. Nebezpečnou hlavičku vyslal na Weberovu branku Sýkora, ale dobříšský gólman stačil míč zachytit. První nebezpečná akce hostu skončila faulem na Šebka. Sám postižený se ve 20. minutě postavil k přímého kopu a z dvaadvaceti metrů vyrovnal. Přeštičtí pak získali převahu. Blahoudkovi rohové kopy a další dvě jeho standardky z přímých kopů hostující brankář zlikvidoval. Ve 28. minutě však zahrával přímý volný kop z vlastní poloviny Talůžek, jeho nákop prodloužil do pokutového území Šebek a Šrain sice brankáře Růžičku nepřehodil, ale odražený míč poslal do branky Kozohorský. Za čtyři minuty bylo srovnáno. Po chybě obrany přihrál Kulhánek Mudrovi a ten vystřelil přesně k tyči. Dobrá příležitost se naskytla Šebkovi, který se pokusil z dálky překonat vysunutého Růžičku, ale míč skončil vedle branky. V poslední minutě první půle musel Weber za pomoci obránců zachraňovat před Suchým.

Ve druhé části utkání již v 51. minutě posoudil rozhodčí zákrok Kozohorského na Přibáně jako faul a M. Růžička z penalty vstřelil třetí úspěch domácích. Přeštičtí se snažili kontrolovat vývoj zápasu, ale dobříšští se nevzdávali. Po přímém volném kopu Šraina musel domácí brankář zasahovat po hlavičce Talůžka a po další standartce Šraina hlavičkoval Pokorný vedle branky. Masopust se pak pokusil přehodit gólmana, ale ani on neuspěl. Na druhé straně pak Weber musel v pádu zabránit gólu po střele Blahoudka z přímého kopu. V závěru utkání poslal trenér Dobříše Šrain na hrot čerstvé hráče Karase, dorostence Matějů a později i Talůžka. Z převahy hostů se zrodila jen jedna šance, když po rohu Šraina nedoskočil Procházka hlavou na míč. Poslední příležitost zápasu měl domácí Suchý, ale netrefil branku.

Dobříš: Weber – Horáček (74. Petrlík), Procházka,Talůžek, Kozohorský – Junek, Masopust (79. Matějů), Puchmajer, Pokorný, V. Šrain – Šebek (79. Karas).

Branky: 1. Petr, 32. Mudra, 51. M. Růžička (p. k.) – 20. Šebek, 28. Kozohorský

Rozhodčí: Teuber

ŽK: Přibáň – Junek, Šebek

Diváků: 141

Statistiky: Střely: 10 : 6, z toho na branku: 3 : 3. Rohové kopy: 9 : 3. Ofsajdy: 2 : 1. Fauly: 10 : 15

Dobříš B – Králův Dvůr B 0 : 1 (0 : 1)

Přes vytrvalou převahu po celý zápas, nezískali domácí hráč opět ani bod. První šanci neproměnil Junek, pak další střelu Karase, vyrazil gólman na roh. První a jedinou šanci neproměnili i hosté, když Malý vyrazil střelu Matějky. Na druhé straně přímý volný kop Junka se odrazil od tyče. Ve 32. minutě zaváhal domácí brankář při rozehrávce a Svoboda vstřelil jediný gól utkání. Výrazná převaha dobříšských pokračovala. Junkův lob přes brankáře Hosnédla se odrazil od země přes břevno a po centru Petrlíka, skončila hlavička Karase opět na tyči. Stejný průběh měl zápas i po přestávce. Hosté se soustředili jen na obranu. Centr Šraina nedorazili jak Karas, tak ani Junek, neujal se ani další pokus Šraina, gólmana nepropálil Puchmajer a přímý volný kop Šraina zlikvidoval Hosnédl. Postupně však se na kopačky domácích lepila nervozita a šancí ubývalo. A tak v závěru se neujala ani střela Karase a v poslední minutě vykopl po zmatku před brankářem míč Vavřina. Dobříšské béčko tak stále čeká nejen na první bod, ale i na první vstřelený gól.

Dobříš: Malý – Petrlík, Weber, Zbíral (84. Semančík), Burda – Junek (74. Krmela), M. Puchmajer, Št. Kuchař (69. Matějů), Kukol (46. M. Liška) – Jan Šrain, Karas

Rozhodčí: Kratochvíl. ŽK: Karas – Vavřina, Svoboda, Pavlišta