Osm z deseti zápasů pro Dobříš

10. října 2016

Osm z deseti víkendových zápasů skončilo pro Dobříš vítězně. Přečtěte si detaily, které připravil R. Weber!

Jankov – Dobříš 0 : 2 (0 : 2)

Dobříšští fotbalisté prodloužili sérii vítězství a již po třetí si odvezli tři body ze hřiště soupeře. Jak je již tradicí Dobříše, hrál se opět útočný fotbal a o vítězství rozhodl úvod zápasu.

Hned v první minutě unikající Valsa hledal ještě přihrávkou spoluhráče, o střelu se pokusil vzápětí Junek a na druhé straně mířil nad bránu Rytíř. V 9. minutě již zahřmělo. Maryška prošel po křídle a jeho přihrávku poslal do branky Valsa. Za dvě minuty přišla nádherná akce hostů. Vracející se Valsa vybojoval míč pro M. Puchmajera, následovala rychlá kombinace po trase Dort – Junek – Valsa. Ten poslal kolmou přihrávku na Maryšku, který přidal další úspěch dobříšských fotbalistů. Za chvíli našel Šrain centrem Maryšku, ten však „z voleje“ překopl. Na druhé straně neuspěli hlavičkami Iliev a Rytíř, a střelu Ilieva vyrazil Šedivý na roh.

Dobříšští dál předváděli hezký fotbal. Valsův průnik zastavil na poslední chvíli obránce, přímý volný kop Maryšky vytáhl gólman Pavelec nad břevno. Po Maryškově přihrávce do malého vápna si neporozuměli Junek s Dortem, po Maryškově autu chyběly Valsovi centimetry, aby míč dorazil do brány. Po centru Šraina neuspěl hlavou Valsa a po dalším přímém kopu Maryšky neproměnili příležitosti Talůžek s M. Puchmajerem. V závěru první půle pak Šedivý vykryl střelu Sedlice.

Druhá půle začala opět velkými příležitostmi na obou stranách. Smékal střílel nad břevno, po Maryškově přihrávce nastřelil Valsa brankáře, a střelu Maryšky stačili domácí srazit na roh. Domácí pak přidali a získali převahu. Dvě velké příležitosti neproměnil Smékal. Po ojedinělé akci Dobříše chytil Šrainovu střelu Pavelec. Ve velké šanci střílel Šulc jen do boční sítě, po trestném kopu na centr Šulce domácí hráči nedosáhli a Rytíř střílel z dobré pozice vysoko. Na druhé straně vystihl Maryška nepřesnou přihrávku, avšak gólu zabránil jankovský gólman, který včas vyběhl. V závěru utkání se vyznamenal Šedivý při střele Smékala, a stejný hráč pak netrefil branku z vyložené pozice. Poslední slovo mohl mít Maryška, ale jeho únik nedokázali spoluhráči proměnit.

Dobříšští fotbalisté tak stoupají dále divizní tabulkou, a jsou již na třetím místě.

Branky: 9.Valsa, 11. Maryška ŽK: 0 – Bürger, Lošek

Diváků: 258

Rozhodčí: Štrincl

Dobříš: Šedivý – V. Weber, Talůžek, Rychlík, Liška (75. Pokorný) – Junek (63. O. Puchmajer), M. Puchmajer, Dort, Šrain – Valsa (88. Horáček), Maryška

Trenér Jiří Rychlík: Dva diametrálně rozdílné poločasy. V první půli jsme předvedli hezký kombinační fotbal. Hráče uklidnily dva rychlé góly a několik šancí jsme neproměnili. V úvodu druhé půle jsme mohli získat třígólový náskok. Domácí přidali a měli více ze hry a hrozil nám kontaktní gól. Naštěstí však nás podržel gólman Šedivý a Jankov neproměnil několik vyložených šancí.

Borotice – Dobříš B 0 : 4 (0 : 2)

Domácí byli po většinu utkání nebezpečnější, avšak nedokázali proměnit i díky brankáři Weberovi několik šancí. Dobříšští byli efektivnější a střelecky se zaskvěl Honza Karas.

Branky: 3., 32., 79. a 90. Karas

Rozhodčí: Soukup

Diváci: 30

Borotice: Bauer – Velebil, Kottnauer (34. Burian), Doubek, Zbíral, Břížďala, Šimonovský, O. Halay (85. Vondra), V. Halay, Pinta, Pipota

Dobříš B: Weber – Pilecký, Jechort, Zbíral, Čálek (46. Pokorný), Junek (46. Petrlík), Horáček, Mann (64. Šišma), Suchan, Karas, Pjaták

Střelecká tabulka: Karas 9, Mann, Suchan, Junek po 3, Pjaták 2, Š. Kuchař, Petrlík, Řechka, Šišma

Dorost starší:

Dobříš – Králův Dvůr 4 : 0 (1 : 0)

Naši hráči v první půli měli více ze hry, vsítili však jen jeden gól. Ve druhé půli byli hosté lepší, střelecky se však neprosadili. Naši v závěru přidali dva góly. nastoupili proti vedoucímu týmu a ten rozhodl již v první půli třemi brankami.

Branky: 58 a 89. Rada, 27. Semančík, 85. Tenkrát

Dobříš: Malý – Patetl, Petrlík, Tran, Zdrubecký, Čálek, Rada, Semančík, Kukol, T.Hrubý, Burian

Střídali: Bureš, Ludačka, Tenkrát, Burda

Střelecká tabulka: Kukol, Rada po 6, Burian, Petrlík, Čálek, Ludačka, Semančík, Tenkrát

Dorost mladší:

Dobříš – Králův Dvůr 0 : 2 (0 : 1)

Naši hráči se střelecky neprosadili a nedokázali vyrovnat. Rozhodující gól vstřelili hosté až dvě minuty před koncem.

Dobříš: Kratina – Chýla, Ludačka, Burda, Fabián, Mezera, Jindrák, Kilián, Kvapil, Bartoš, T.Hrubý

Střídal: Havelka

Střelecká tabulka: Chýla 3, Kvapil

Žáci starší:

Dobříš – Kročehlavy 3 : 2 (2 : 1)

Ujali jsme se brzy vedení, hosté sice brzy vyrovnali, ale vzápětí jsme opět získali vedení. Ve druhé půli vyvinuli hosté velký tlak, avšak našim se po ojedinělých akcí podařilo navýšit náskok, který hosté pouze snížili.

Branky: 4 a 30. Hovorka, 53. Holman

Dobříš: Fiala – Boudník, Čihák, Čoudek, Škodný, Holman, Homolka, Horáček, Hovorka, Matějka, Kuchař, Sklenář, Karas, Sirotek, Diviš

Střelecká tabulka: Holman 7, Matějka 6, Hovorka 5, Sklenář 2, Škodný, Píša

Žáci mladší:

Dobříš – Dublovice 4 : 2 (2 : 1)

Soupeř sice přijel jen s osmi hráči, avšak našim se nedařilo toho využít. Dublovice dokázaly dokonce srovnat na 2 : 2. Nakonec jsme přece jen vydřeli vítězství.

Branky: Panuška, Havelka, Škodný, Fenyk

Dobříš: Šprungl – Fenyk, Havelka, Panuška, Píša, Říha, Skála, Tran, Škodný, Vinduška, Diviš, Sobotka, Petrlík, Vávra

Dobříš – Nová Ves 3 : 1 (2 : 0)

Naši hráči rozhodli o vítězství již v první půli.

Branky: Panuška 2, Škodný

Dobříš: Šprungl – Fenyk, Havelka, Panuška, Říha, Skála, Tran, Škodný, Diviš, Sobotka, Petrlík, Vávra, Karas, Obermajer

Střelecká tabulka: Havelka 13, Panuška 11, Škodný 9, Fenyk 5, Vinduška 3, Píša, Karas, Říha, Vávra po 2, Sobotka