Ovčáry nad naše síly

12. října 2014

Ovčáry – Dobříš 3 : 0 (1 : 0) Do třetice všeho zlého si mohli říct dobříšští fotbalisté po dalším utkání Ondrášovka krajského přeboru. Po třetí za sebou totiž prohráli  a obdrželi stejný počet branek. Přestože byli kombinačně občas favoritovi vyrovnaným soupeřem, ten je předčil v důrazu, pohotové střelbě a rychlosti, zatímco akce hostů končily většinou před „šestnáctkou“. Když navíc téměř celý druhý poločas hráli dobříšští oslabeni, bylo o utkání rozhodnuto.

V první šanci se ocitl domácí ostrostřelec Hašler, hlavičkoval však nad branku, odpovědí byly střely Vostrého a Grafnetra, které však brankáři Strakovi příliš starostí nenadělaly. Dobříšský gólman Weber následně špatně vyběhl, ale Viskup míč do prázdné branky nedopravil a na centr Hašlera nedosáhl Urban. V 18.minutě však další centr Pechara nekrytý Hašler do branky dopravil. Domácí si dál připravovali šance, ovšem překážkou jim byl Weber i vlastní nepřesnost. Hlavičku Hyky vytěsnil dobříšský brankář na roh, poradil si i se střelami Poběrežského a hlavičkou Balouna, Urban z dobré pozice překopl, Poběrežský střílel těsně vedle branky. Na druhé straně stojí za zmínku jen akce Maryšky po které Grafnetr překopl branku a Vostrý mířil vedle branky.

Ve druhé části utkání zmrazilo snahu hostů o vyrovnání vyloučení Svárovského v  50.minutě po té, co se snažil zastavit pronikajícího útočníka. Hašler pak střílel hlavou vedle branky, ale v 68.minutě postupoval stejný hráč na dobříšského gólmana a střelou k tyči zajistil Ovčárům dvoubrankové vedení. Karas, krátce na to co přišel na hřiště, prošel z poloviny hřiště, dostal se však příliš blízko ke Strakovi a domácí dál na hřišti královali. Zákroky Webera držely přijatelný výsledek, v poslední chvíli zasahovali obrannými zákroky Foltýn i Liška a dělovku Balouna Weber vyrazil. V 78 .minutě fauloval ve „vápně“ Maryška a Hašler zkompletoval svůj hattrick střelou z pokutového kopu. Největší šance hostů následovala po té co Karásek důrazně vybojoval míč, přihrál jej Karasovi, ale jeho pokus srazil domácí hráč. Když pak Maryškovu střelu Straka bez problému zlikvidoval a tvrdý Hykův volej z dálky Weber vyrazil, skončil zápas ještě pro dobříšské přijatelným výsledkem.

Branky: 18,68 a 78 (p. k) Hašler

Rozhodčí: Lafek

Diváci: 180

Dobříš: Weber – Karásek, Pilecký, Svárovský, Pokorný (46. Šrain) – Procházka, Foltýn, J. Liška, Vostrý (85. Machač) – Maryška, Grafnetr (58. Karas)

V příštím kole se pokusí dobříšští o přerušení nepříznivé série porážek na domácí půdě v utkání s Hostouněm v sobotu od 15.30 hodin.

(rw)

Sedlčany B – Dobříš B 2 : 2 (1 : 0) Vyrovnaný zápas, ve kterém jsme otočili výsledek, ale vedení neudrželi.

Branky: Havel 2 – Ducho, Řechka

Rozhodčí: Schořovský

Diváci: 105

Sedlčany B: Zrůbek – Sirotek (75. Čížek), Repetný (66. Bartůšek), Brunclík, Čermák, Havel, Ségl, Strnad, Chlasták, Sůsa, Kvěch (7. Vrbický, 66. Lengyel)
Dobříš B: Weber – Karásek, Machač, Zbíral, Pokorný, Kozohorský, Řechka, Ducho (90. David), Grafnetr (46. Šťastný), Fic (70. Matějka), Foltýn (88. Procházka)

Dobříš C – Daleké Dušníky B 5 : 2 (1 : 1)

Branky: Budínský 2, Řechka, Bukva, Hošinský

St. dorost Nymburk – Dobříš 2 : 0 (0 : 0)

Ml.dorost Nymburk – Dobříš 0 : 3