PLANEO CUP

PLANEO CUP

11. září 2022

Po školních povinnostech jsme vyrazili na I. předkolo pohárového turnaje PLANEO CUP pro kategorii U9. Našimi soupeři byli Spartak Příbram, Cembrit Beroun, domácí Unhošť a SK Kladno. Bohužel soupeř z blízké Hostivice nedorazil a tak nás čekali pouze 4 utkání.

Na rozjezd jsme sehráli kvalitní utkání s týmem Spartaku Příbram. Naši hráči se do soupeře pustili velmi aktivně a dařilo se jim jak individuální obcházení soupeře, tak využití volných prostorů a týmová spolupráce. Utkání bylo útočné z obou stran, jen nám se podařilo lépe zakončovat a trefovat “zařízení”. Ne, že by soupeř byl bezzubý v útoku, ale několik pokusů skončilo u brankáře, několik na hradbě těl obránců a několik mimo naší branku. Při závěrečném hvizdu si sudí napsal naši výhru 5 : 1.

Druhým soupeřem byl Cembrit Beroun. Utkání se hrálo bezstarostně bez bránění a góly padaly jako na běžícím pásu. Za 20 minut zápasu jich padlo neuvěřitelných 21. Naštěstí se nám podařilo lépe zachytit začátek, kdy jsme si dokázali vybudovat pohodlný náskok a soupeř musel celé utkání jen dotahovat. Naši (ale i soupeř) byl v tomto zápase trochu línější směrem dozadu a bránkáři se museli otáčet. Konečný výsledek – naše další vítězství 12 : 9.

Třetí zápas jsme odehráli s domácí Unhoští. Tentokrát měl lepší vstup do utkání soupeř a chvilkovou nekoncentrovaností jsme i přes rychlý vedoucí gól brzy prohrávali o 2 góly. Naši však nic nevzdali a snažili se a bojovali o to, aby výsledek překlopili na svou stranu, ale střelecké štěstí nás opustilo, velké množství šancí jsme neproměnili a soupeř naopak trestal nemilosrdně každé naše zaváhání před naší brankou. Domácí zvítězili 6 : 5.

Poslední utkání jsme se popasovali s SK Kladno. Vyspělejší (zejména kombinačně) soupeř nás ze začátku docela překvapil a my se nemohli nějakou dobu dostat do své hry. Když nešlo jednoduše posunout míč do volného prostoru k našim hráčům, zkusili jsme to opět individuálně a vysokou bojovností. To nám přineslo dílčí úspěch, kdy jsme se na soupeře dotáhli na jediný gól. Bohužel navíc nám už nezbyl čas a síly a v samotném závěru jsme ještě jednou inkasovali. Konec byl odpískaný za stavu 6 : 4 pro Kladno.

Pak už jsme jen čekali na odehrání posledního kola a teprve po něm přišlo na řadu to největší drama. Tím, že nepřijel soupeř z Hostivice, tak všechna jejich utkání bylo kontumována ve prospěch soupeřů. Hned tři týmy měli po konci turnaje 9 bodů (tedy 3 výhry – včetně té kontumační) a o umístění na 2.- 4. místě musela rozhodnout minitabulka (Dobříš, Unhošť, Spartak Příbram). Nejprve se sledoval počet bodů v minitabulce – všichni měli 3 body, potom větší počet vstřelených gólů v minitabulce – s Unhoští jsme vstřelili si navzájem 10 gólů, Spartak pouze 8. Už teď jsme se dostali nejhůře na stupně vítězů. Pak přišel na řadu rozdíl skóre v rámci minitabulky – Dobříš +3, Unhošť -2, Spartak -1 a tak jsme s vypětím všech sil po řádném procvičení matematiky obsadili konečné 2. místo a můžeme se radovat z postupu do dalšího předkola, které se bude konat již 21. září.

Jsme samozřejmě nadšení jak ze hry, tak z konečného výsledku. Odehráli jsme turnaj jako tým, přestože za zmínku stojí i individuální výkony, které byly u někoho výjimečné, u někoho to co předpokládáme a někdo dokáže hrát i lépe. Celkově si ceníme bojovnosti, kterou jsme předvedli, odvahu při obcházení soupeře, odvahu při pokusech o nové kličky, odvahu vystřelit a zejména, že jsme žádný zápas za žádného stavu nevzdali a hráli až do posledního hvizdu.

Sestava: Vojtěch Weber, Matěj Lopata, Štěpán Redlich, Šimon Mochán, Alexandr Chocholouš, Adam Chocholouš, Ela Roupcová, Michal Sabota, Tomáš Kasprišin

Trenéři: Radim Weber, Matěj Lopata

Další novinky

Zobrazit všechny