O porážce rozhodl závěr utkání

09. srpna 2021

Ani ve druhém mistrovském utkání dobříšští fotbalisté nezískali body. Zápas měl po většinu času vyrovnaný průběh. Hlavně ve druhé půli i dobrou úroveň. Přestože hosté dvakrát vyrovnali, dokázal pražský soupeř nakonec odpovědět v závěru dvěma góly.

Aritma Praha – Dobříš 4:2 (2:1)

Dobříšští si vypracovali první příležitost, když po přímém kopu V. Šraina hlavičkoval Talůžek, ale brankář Stareček vytěsnil míč nad břevno. Stejně si na druhé straně podobným způsobem poradil Weber se střelou Míky. V 10.minutě však po rohovém kopu neuhlídali obránci Ielitra a ten hlavou vstřelil úvodní gól. Domácí se uklidnili a získali převahu. Troníček postupoval sám na hostujícího gólmana, ten však zachránil. Nebezpečně pálil těsně nad branku Jáša. Ve 22. minutě našel V. Šrain přesnou přihrávkou Pokorného, jeho centr prošel přes několik hráčů k Masopustovi, který umístěnou střelou k tyči vyrovnal. Pak těsně vedle branky mířil domácí Novotný a pět minut před přestávkou po chybě domácích obránců vyrovnal Cseh. Následně ještě stejný hráč hlavičkoval nad břevno.

V úvodu druhé části utkání střílel po úniku V. Šrain z úhlu do gólmana. V 57. minutě po přihrávce Masopusta dorážel zblízka míč Talůžek, Stareček zřejmě vyrazil míč za brankovou čárou, ale asistent rozhodčího gól nesignalizoval. Za minutu přišel únik hostů, Junek našel Puchmajera, který vyrovnal. V těchto fázích zápasu se hrál hezký fotbal, obě mužstva se snažila o rozhodnutí. Bombu Troníčka z dvaceti pěti metrů Weber vyrazil, na druhé straně neuspěl po akci Procházky V. Šrain. Rozhodla poslední čtvrthodina. Po přímém kopu střelu Troníčka sice Weber stačil míč vyrazit, ale Míka již úspěšně dorážel. Dobříšští se vrhli do útoku, avšak dvě minuty před koncem si nepohlídali Macka, který zblízka vstřelil čtvrtý úspěch Aritmy. V závěru hosté reklamovali ještě ruku pražského hráče v pokutovém území, rozhodčí však penaltu nenařídil.

Dobříš: Weber – Knyazev (58. Skočdopole), Talůžek, Machač, Pokorný (46. Horáček) – Masopust – Procházka, J. Šrain (82. Janda), Puchmajer (83. Šebek), V. Šrain – Junek (82. Rehák)

Branky: Masopust, Puchmajer

Rozhodčí: Paták

ŽK: 0 – Procházka

Diváků: 180

Trenér Filip Dort: Zvláště ve druhé půli jsme předvedli dobrý fotbal. Bohužel domácí hráči byli úspěšnější v zakončení. Mrzí mne druhý gól, na který jsme soupeři doslova nahráli. kdy jsme

Statistiky: Střely: 11 : 6, z toho na branku: 7 : 4. Rohové kopy: 5 : 3. Ofsajdy: 2 : 0. Fauly: 8 : 11.