Poslední akce v letošní sezoně

Poslední akce v letošní sezoně

30. června 2022

V sobotu jsme vyrazili na poslední akci v letošní sezóně, na turnaj do Obořiště, který pořádal 1. FK Příbram. Hrálo se nakonec v jedné skupině a tak jsme odehráli každý 8 zápasů. Turnaje se zúčastnily tyto týmy 1. FK Příbram (2014), 1. FK Příbram (2015), FK Meteor Praha A, FK Meteor Praha B, Sokol Daleké Dušníky, SK SIKO Čimelice, FK Mladá Boleslav, MFK Dobříš A a MFK Dobříš B.

MFK Dobříš A

Na rozjezd jsme se zahřáli se soupeřem z Mladé Boleslavi. Utkání dvou fotbalově kvalitních týmů bylo krásné nejen na pohled, ale i bojovností. Kluci měli možnost si vyzkoušet jak obrannou tak útočnou fázi. K vidění bylo hodně pokusů o rozehrávku, kličku, zastavení soupeře i rychlostní souboje a zápas to byl vyrovnaný. Nakonec jsme vyválčili remízu 4 : 4. 

Druhý zápas jsme odehráli derby mezi MFK Dobříš A a MFK Dobříš B. Silnější sestava své kamarády ze začátku trochu podcenila a ti se dostali brzy do vedení, po častých ztrátách míče pramenících z nepřesné rozehrávky a poměrně malé úspěšnosti při obcházení soupeře, naopak druhý tým se do utkání pustil se vší vervou a nechtěl soupeři nic dát zadarmo. Zkušenější tým nakonec předvedl vše co umí, od kombinace, přes individuální dovednosti po rychlost a nakonec odešel jako vítěz. Ovšem tým “B zaslouží velkou pochvalu, protože favorita slušně potrápili svojí bojovností a snahou. konečný výsledek 7:3 pro “A tým”.

Třetím soupeřem nám byla 1. FK Příbram (2015). Opět jsme sehráli vyrovnaný duel s kvalitním soupeřem, kterého jsme spíše než dovednostmi dokázali porazit silou. Což však neznamená, že jsme nehráli svoji učenou hru, ale převaha se projevila zejména v silových soubojích. Trochu nám vázla rozehrávka, ale vše jsme nahradili bojovností a snahou v poli. Výsledek 6:4 pro nás.

První půli turnaje jsme zakončili se soupeřem z Dalekých Dušníků. Vzhledem k tomu, že soupeř byl o něco málo slabší, tak jsme se často dostávali jak k povedeným kličkám, tak k poměrně přesné kombinaci. Zároveň jsme dokázali včas odebírat míče soupeři a přesně vystřelit. Konečný stav byl 8 : 2 v náš prospěch.

Pátý zápas jsme sehráli s Meteorem Praha A. Soupeř byl houževnatý, snaživý a chtěl si zahrát fotbal také pro zábavu, utkání jsme zlomili individuálními dovednostmi s relativně šťastnou, ale přesnou koncovkou. K vidění bylo vidět spoustu hezkých akcí, obětavost a bojovnost, která nám přinesla další vítězství 4 : 2.

Pak přišel se soupeřem SK SIKO Čimelice. Protivník byl oproti nám velmi narostlý, důrazný a svou jednoduchou silovou hrou nás “zastrašil”. Většinu gólů nám dal po jednoduchém překopu, nebo přehození obrany a tvrdou střelou (na U8 neuvěřitelnou). Přestože se nám na rozdíl od soupeře povedlo vstřelit jen jeden gól, museli jsme kluky pochválit a smeknout klobouk, protože až do konce nic nevzdali a po celou dobu se snažili hrát přesně to, co se učíme na tréninku… nenakopávat, odebírat míče, netvořit chumly, zkoušet oklamat soupeře a střílet. Přestože kluci byli z porážky 1 : 6 velmi smutní, pro nás trenéry byli v tomto utkání také vítězi.

Předposlední zápas jsme se střetli s 1. FK Příbram (2014). Pro trenéry asi nejkrásnější zápas plný kliček, přesných a chtěných přihrávek, uvolnění do volného prostoru jak s míčem, tak bez míče, hodně střeleckých pokusů, běžecké i silové férové souboje. Výsledkově jsme byli šťastnější a vyhráli jsme 9 : 6.

Na závěr nás čekal Meteor Praha B. Opět kvalitní soupeř, proti kterému jsme mohli ukázat své dovednosti. Tentokrát jsme spíše dotahovali a povedlo se. Svojí pílí a snahou jsme v posledním zápase vydřeli remízu 2 : 2.

Z těchto krásných výsledků jsme nakonec v turnaji vytěžili 3. místo.  Jako jediní jsme dokázali neprohrát s pozdějšími vítězi z Mladé Boleslavi a vstřelit jí 4 góly. O to víc nás těší, že jsme celý turnaj dokázali hrát svoji učenou hru, kluky to velmi bavilo, dokázali jsme se všemi týmy hrát vyrovnané partie a dokázali jsme si, že to co se učíme má smysl.

Sestava: Dominik Máša – Adam Chocholouš, Tobiáš Zelenka, Šimon Mochán, Tomáš Kasprišin, Lukáš Mikel, Matěj Lopata

MFK Dobříš B

Náš druhý tým měl stejné soupeře. Začal s houževnatými Čimelicemi, následovalo již popsané “derby” s MFK Dobříš A, dále 1. FK Příbram (2014), Meteor Praha B, Mladá Boleslav, 1. FK Příbam (2014), Daleké Dušníky a na závěr Meteor Praha A.

Kluci a děvče sice vždy nastoupili s vervou a zaujetím do každého zápasu, ale po několika obdržených gólech se sesypali a zbytek zápasu už byl hodně rezignovaný. Asi nejlepší zápas se nám povedl v derby, kdy kluci celou dobu cítili šanci na úspěch, přestože dotahovali náskok soupeře. Výsledky nebyly pro nás vůbec důležité, celkově jsme dokázali vstřelit 9 nádherných gólů, které pramenili ze snahy včas získat míč soupeři a nejkratší cestou se vydali k brance a přesně zakončili. Samozřejmě respektujeme sílu soupeřů – týmy byly velmi kvalitní. Pokud nám síly stačily, tak jsme se snažili hrát také svoji hru a předvést co umíme, s vyspělejšími soupeři se to příliš nešlo, ale hlavní je snaha. Bohužel hodně mrzí rezignace při větším gólovém rozdílu a vzdání se zbytku zápasu. Je potřeba se naučit, že hlavní výhrou je pro nás dovednost, snaha, bojovnost a hra bez stresu a strachu a že dokud rozhodčí nepískne konec, tak pořád máme šanci na úspěch. Ať je dílčí, nebo vítězný.

Kluci a děvče byli vyhlášeni opět těsně pod stupni vítězů – o několik fousů. Turnaj nám ukázal i v tomto týmu spoustu dobrého… když máme šanci na dobrý výsledek, tak umíme zabrat, přitlačit a soupeře ohrozit. Troufneme si na obejití soupeře i když se nám to nepovede, nesnažíme se jen bezhlavě odkopnout míč, ale chceme si ho užít, dokážeme při rozehrávce najít si správné místo, kde můžeme míč dostat. Také jsme přišli na to, že je potřeba zapracovat na touze a snaze zlomit i zápas, ve kterém se nám nedaří a soupeř nás přehrává. Nevzdávat se a bojovat o každý míč až do konce. Soustředit se na hru a že pořád je to jen zábava, není to stres. Hrajeme to pro radost, nehrajeme proto, abychom kvůli něčemu nepovedenému vzdali celý zápas. To, že přijde chyba při pokusu o dovednost je jen důkazem, že se snažíme. To, že soupeř je gólovější ještě neznamená, že mu to svojí snahou nemůžeme vrátit (ano, někdy to je těžké, ale nikdy to není nemožné).

Sestava: Vojtěch Weber – Valentýna Mikelová, Michal Sabota, František Melša, Tomáš Faktor, Tykhon Rybalko, Jiří Kinský

Trenéři: Radim Weber, Matěj Lopata, Tomáš Redlich

Po turnaji jsme se na rozloučení se sezónou ještě sešli na hřišti, “ulovili” tam něco k jídlu – ať už na ohni, nebo z krabice a zahráli si nejdůležitější zápas DĚTI X RODIČE. Všichni byli z utkání nadšení, zápas skončil 4 : 4 a o vítězi musely rozhodnout penalty. V zásadě se kopalo v rodinném kruhu, tedy každý měl možnost zastřelit, pardón VYSTŘELIT si, na své dítě, resp. na svého rodiče. Myslím, že rozloučení proběhlo na výbornou a všichni už se těšíme na příští sezónu. 

Jménem trenérů bych chtěl poděkovat za odvedenou práci, je úžasné sledovat jak se posouváme dál (dovednostmi, rychlostí, silou, myšlením). Děkujeme rodičům za podporu nejen svých ratolestí, protože kotel, povzbuzování a fandění jim velice pomáhá se dále zlepšovat. Chtěl bych popřát všem pohodové prázdniny, zraněným a nemocným, aby se vše dobře a brzy zahojilo a uzdravili jste se (abyste si prázdniny mohli naplno užít).

Jsme s vámi rádi, jsme na vás hrdí a děláte nám radost. Děkujeme!

Další novinky

Zobrazit všechny