Poslední domácí zápas zaslouženě vítězně

11. listopadu 2019

V posledním domácím utkání tohoto roku, se dobříšským hráčům podařilo vypracovat řadu příležitostí, které tentokráte dokázali proměnit. Utkání přineslo oboustranně útočnou hru, ale na rozdíl od hostů byli domácí hráči mnohem efektivnější a zaslouženě vysoko zvítězili.

Dobříš – Štětí 7 : 2 (4 : 0)

První únik Maryšky skončil nepřesnou přihrávkou, následně se o skórování neúspěšně pokusili opět Maryška a Kopečný. Za hosty zahrozil Brandejs, ale tečovanou střela skončila vedle branky. V 11. minutě stoper Štětí Ransdorf podběhl míč a unikající Maryška poprvé skóroval. Po špatném výkopu gólmana Jelínka, se bezvýsledně pokusil Junek o jeho přehození. V 16. minutě další útočný brejk Maryšky skončil přihrávkou na J. Šraina, který vstřelil druhý gól. Do třetice únik Maryšky zlikvidoval brankář, ale v 24. minutě našel Václav Šrain svého bratra Jana a ten přidal třetí úspěch. Pak se na chvíli hostující hráči vzchopili, tečovanou střelu Kaly vyrazil na roh Weber a únik Vokouna zastavil Talůžek. Domácí nezlomilo ani to, že musel pro zranění odstoupit autor dvou branek J. Šrain. Ve 38. minutě našel V. Šrain přesnou přihrávkou Junka a ten skóroval po čtvrté. V závěru první půle Weber vyrazil střelu Ransdorfa a za pomoci Pokorného vytěsnil i dorážku Brndejse.

V úvodu druhé půle si Weber poradil se střelou Brandejse, střela Kopečného se do branky nevešla a v 50. minutě byl faulován Maryška. Pokutový kop bezpečně proměnil Junek. Za čtyři minuty poslal centr Petrlíka Maryška hrudí po šesté do sítě. Snížit mohl Slavíček, ale Weber byl opět proti. V dalším průběhu střílel Junek do brankáře a hlavička Pokorného skončila těsně vedle branky. V 65. minutě Vokoun pěknou střelou z dvaceti metrů snížil. V 69. minutě hostující gólman sice vykopl střelu Maryšky, avšak Junek dorazil míč do branky po sedmé. Čtyři minuty před koncem po akci Slavíčka snížil hrozivý výsledek střelou k tyči Vokoun.

Věřme, že vysoké vítězství nastartuje domácí hráče i v posledním podzimním utkání a v jarní části divizní soutěže.

Dobříš: Weber – Horáček, Talůžek, Pokorný, V. Šrain – Junek (71. Chýla), Puchmajer, Soukup, Kopečný –  J. Šrain (33. Petrlík), Maryška

Branky: 38, 50 (p. k) a 69. Junek, 16 a 24. J. Šrain, 11 a 54. Maryška – 65 a 86. Vokoun

Rozhodčí: Tryzna

ŽK: 0

Diváků: 125

Statistiky: Střely: 18 : 12, z toho na branku: 12 : 6. Rohové kopy: 3 : 7. Ofsajdy: 0 : 4. Fauly: 8 : 8.

Dobříš B – Petrovice 1 : 2 (0 : 1)

První půle přinesla vyrovnaný boj. Hosté vstřelili branku Chlastákem, která nebyla uznána pro ofsajd a gólman Weber vyrazil střelu stejného hráče. Na druhé straně oblouček Kuchaře šel vedle branky a petrovický brankář Zrůbek vyrazil pokus Junka. Ve 41. minutě po centru vstřelil Chlasták hlavou vedoucí gól hostů.

Ve druhém poločase měli více ze hry domácí. Po volném přímém kopu Kuchaře míč prošel brankovištěm, aniž by někdo z domácích míč dorazil do branky a v dobré šanci zaváhal Junek. Když byl po druhé žluté kartě vyloučen Chlasták, byla převaha Dobříše ještě výraznější, ale v největší šanci minul Karásek branku. Naopak po nákopu brankáře unikl v 77. minutě Schwarz a přidal druhý gól hostů. Za minutu po standardce dorazil míč do sítě V. Weber. V samém závěru orazítkoval Semančík tyč a dorážka Junka šla přímo do brankáře. Hosté mohli pak ještě skóre navýšit, avšak sólo Pelikána skončilo střelou vedle branky.

Dobříš: R. Weber – Petrlík, Horáček, V. Weber, M. Liška (78. Burda) – Semančík, Soukup, Karásek, Junek – Chýla (72. Kukol), Kuchař.

Branky: 78. Weber – 41. Chlasták, 77. Schwarz

Rozhodčí: Suchý

ŽK: Liška, Semančík, Horáček, Kuchař – 2× Chlasták, Pelikán, Štemberk, Fořt, Paták

ČK: Chlasták