Poslední dva zápasy v rámci OFS

12. června 2023

Ve středu odpoledne jsme jeli za soupeřem do Kosovy Hory. Na první pohled nás čekalo malé překvapení a to branky 2× 2 metry (tedy klasické házenkářské), předpoklad tedy byl, že příliš branek padat nebude a to se také potvrdilo.

Utkání bylo vyrovnané, my jsme se snažili více hrát to co nám jde s velkým nasazením, snahou a bojovností a zároveň (i když hřiště bylo poměrně úzké) jsme dokázali využívat volné skulinky, abychom se k zakončení dostali. Pak už jen chybělo trefit menší branku. Dostali jsme se do vedení, které jsme s notnou dávkou štěstí drželi. Domácí srovnali po naší ztrátě při pokusu o kličku. V poslední části jsme dokázali po hezkých akcích utéct dokonce do dvougólového vedení, ale soupeř následně zjednodušil hru, naopak my se snažili stále rozehrávat i za cenu rizika ztráty míče, ale poměrně odvážným způsobem. úspěšnost rozehrávky byla tak 50:50 a tak jsme se postupně dostávali pod větší tlak a ke konci už jsme spíše jen odkopávali míče. K tomu jsme sice nesměřovali, ale i na klucích začala být znatelná únava a několik šancí jsme již nedokázali proměnit. Soupeř naopak naše dvě chybičky na naší polovině potrestal a vyrovnal. Závěrečné minuty se odehrály stylem nahoru – dolu. Oba týmy se snažili strhnout vítězství k sobě, ale ani jednomu se to už nepodařilo. Kosova Hora – MFK 3 : 3.

Sestava: Karel Huřík – Vojtěch Weber, Tomáš Faktor, Tomáš Krása, Michal Sabota, Lukáš Dratva, Jan Sprenger, David Kofroň, Jiří Kinský

V sobotu jsme se zúčastnili “Velkého finále přípravek”, kde jsme odehráli poslední zápas proti týmu Láz/Obecnice a následně si užili vyhodnocení celé sezóny na hlavním hřišti FK Příbram (tribuny pro 9100 lidí “praskaly ve švech :-)). Náš poslední soupeř byl v naší skupině ten nejtěžší, hrál krásný přípravkový fotbal a nesnažil se jen účelově “honit” výsledek. Naši začali dobře, v prvním poločase jsme dokázali držet se soupeřem krok, dokázali jsme včas odebírat míče a dokázali jsme i vstřelit branku. Soupeř střílel góly častěji buď po hezké individuální, nebo i týmové akci, která byla pro nás téměř nebránitelná. Druhý poločas už jsme se soupeři poddali a po dalších dvou rychlých brankách jsme na zbytek zápasu rezignovali. A branky přibývali v naší síti. Konečný výsledek Láz/Obecnice – MFK 15 : 4.

Sestava: Dominik Máša – Michal Sabota, Lukáš Dratva, Tomáš Krása, Tomáš Faktor, Jan Sprenger, David Kofroň, Jirka Kinský, Daniel Rei Pek, Martin Šulc

Po zápase následovalo vyhlášení pořadí za celou sezónu v soutěžích OFS – my jsme dohrávali skupinu o 8.-15. místo. Pod sebou jsme nechali Spartak Příbram, Tochovice a Starou Huť, nad námi skončili Daleké Dušníky, Kosova Hora, Březnice a zaslouženě Láz/Obecnice. Když to spočítáme dohromady, umístili jsme se na hezkém 12. místě z 22 týmů mladších přípravek. Od minulé sezóny, kdy jsme celkově skončili 15. jsme se o 3 místa posunuli nahoru. Potvrdili jsme postavení, které jsme si “vybojovali” na konci srpna v rozřazovacím turnaji, tedy jen těsně nám unikla horní polovina tabulky.

Celou sezónu jsme odehráli převážně ve složení, ve kterém jsme se závěrečného klání zúčastnili, kluci měli šanci ukázat, jak se za ten rok posunuli a zda někteří mohou reálně pomýšlet na to, aby doplňovali silnější skupinu při těžších zápasech. Celý rok jsme se potýkali se soustředěním na hru a s výpadky bojovnosti a snahy. Byly zápasy, kdy jsme klukům nemohli nic vytknout a přestože se jim nepovedlo vstřelit více gólů, než soupeři, tak dostali pochvalu. Ale na druhou stranu jsme viděli zápasy, které jsme velmi rychle vzdali už ve chvíli, kdy jsme třeba během 5 minut prohrávali (jen) o 3 branky. To se pak těžko předvádí něco, co se učíme, když se nám (prostě) nechce. Každopádně všem kteří se zúčastnili alespoň 1 zápasu v OFS patří alespoň malým kouskem ten malý pohár za 12. místo