Poslední zápasy mládeže

Poslední zápasy mládeže

20. listopadu 2019

V roce 2019 jsou mistrovské soutěže mládeže MFK Dobříš dohrány. Některé kategorie čekají do konce roku další přípravné zápasy a turnaje, další minimálně měsíc po konci svých soutěží dotrénovávají v tělocvičnách a na umělých površích.   


Starší dorost U19 Středočeský krajský přebor

MFK – Tatran Rakovník 5 : 0 (2 : 0)

Poslední podzimní utkání KP sehráli naši dorostenci na domácím hřišti V Lipkách proti mužstvu Tatran Rakovník. Hosty celý podzim sužuje nedostatek hráčů (museli ze soutěže odhlásit tým U17) a do utkání nastoupili pouze s deseti hráči.  Přesto se do první šance dostali právě rakovničtí. Naštěstí Fiala byl připraven a míč za svá záda nepustil. Na druhé straně se po hezké kombinaci prosadil Rys a domácí se ujali vedení. Krátce před poločasem se odvážně probil Koller do PÚ a akci chladnokrevně zakončil – 2 : 0. Ve druhém poločase byli domácí jasně lepší, ovšem proměňování šancí bylo žalostné. “Nejaktivnější” byl v této činnosti Váhala, který mohl v utkání skórovat snad desetkrát. Hostům ke konci ubývaly síly, čehož dobříšští i přes “neplodnost” v koncovce dokázali Kollerem, Rehákem a Boudníkem využít a navýšit skóre na konečných 5 : 0.

Branky: Koller 2×, Rys, Boudník, Rehák

Sestava: Fiala – Škodný, Kvapil, Matějka, Čihák – Homolka, Boudník, Rys – Váhala, Rehák, Koller

Střídali: Záhora, Píša, Štěpán, Havlát

 

Mladší dorost U19 z důvodu odhlášení soupeře ze soutěže svůj zápas odehrát nemohl.

Starší žáci U15 Středočeský krajský přebor

MFK – Povltavská fotbalová akademie 5 : 0 (1 : 0)

Branky: Skála 2×, Mareš, Prusík, Škodný R.

Sestava: Vaněk – Obermajer, Petrlík D. (C), Hronza Š., Fenyk, Prusík, Škodný R., Salinger J., Třešňák, Mareš

Střídali: Šantora M., Stibor

 

Mladší žáci U13  Středočeský krajský přebor

MFK – Povltavská fotbalová akademie 1 : 5 (0 : 3)

Branka:Micka

Sestava: Žižka – Osiakor, Panuška O., Fiala Josef, Haspekl (C), Micka, Krejza, Lohr, Ježek, Tomášek, Schneider O., Kořínek, Bojko, Lachman

 

Starší žáci U15 Okresní přebor

MFK – Ligmet Milín 2 : 4 (0 : 2)

Branky: 2× Vaněk

Sestava: Miškovský – Hronza Š., Koten, Dviš P., Oravec, Šantora M. (C), Třešňák, Vaněk, Dvořák, Hošek, Brožík

Střídali: Salinger J., Obermajer, Petrlík D., Skrip, Johanides

 

Přípravky

Přípravkové kategorie se zúčastnily turnajů partnerských klubů v rámci spolupráce s SK Slavií Praha. Turnaje jsou pořádány především formou co největšího zapojení dětí do hry. Šlo o zhruba tří až čtyřhodinové turnaje. Hrálo se na několika hřištích, díky čemuž byly děti neustále zapojeny do hry. Dalším plusem bylo, že rozhodčími byli samotní trenéři, kteří zbytečně nezasahovali dětem do hry a sami tak mohli pochopit, že hra je tu především pro jejich svěřence. Jednotlivé kategorie přípravek MFK Dobříš se na turnajích potkaly například s těmito týmy, které také tvoří partnerství se Slavií Praha : SK Kladno, Havlíčkův Brod, Chlumec nad Cidlinou, Česká Lípa, Neratovice, Kolín, Benešov a další. Samozřejmě nechyběla konfrontace s týmy Slávie Praha. I z tohoto důvodu, kdy jsme mohli sehrát zajímavá utkání z novými soupeři, byla účast na těchto turnajích obohacující. Hráči, trenéři i rodiče, každý ze svého pohledu, tak mohl poznat a zažít nové zkušenosti s organizací a rozvojem mládeže.

Velmi zajímavě byl uspořádaný turnaj předpřípravek (ročníků 2013 a 2014). Na deseti hřištích proti sobě hráli vždy trojice jednotlivých týmů. K tomu měly děti možnost rozvíjet své dovednosti a schopnosti v útočení na dvě branky. Jednou se projíždělo s míčem u nohy a do druhé se smělo zakončovat. To vše z důvodu rozvoje vedení míče, obcházení soupeře se základním vnímáním prostoru a soupeře atd. Velmi přínosné.

Článek k turnaji předpříápravek připravil také trenér této kategorie Radim Weber.

V neděli 17. 11. 2019 se na hřišti v Horních Měcholupech uskutečnil turnaj spřátelených klubů SK Slavia Praha v katgeoriích (ročníků) 2013 a 2014 a mladší. Turnaje se zúčastnila i naše předpřípravka pod vedením trenérů Radima Webera a Jana Zbírala. Turnaj se hrál tzv. posunovacím systémem, kdy vítěz utkání se přesouval k soupeři na hřiště s nižším číslem a poražený na hřiště s vyšším číslem. Každý z týmů odehrál 9 zápasů po 10 minutách, kdy se hrálo na čtyři branky tak, že vždy jedna byla se sítí na góly a “střely”, a druhá z kuželů na “únik” s míčem u nohy.

 

 

Ročník 2013

První dva zápasy se nám vydařily a své soupeře jsme přestříleli – nejprve Lokomotivu Česká Lípa a následně i TJ Březiněves, v posledním zápasu první části jsme bohužel nestačili na ABC Braník. V další části nás čekal velmi silný soupeř SK Slavia Praha, který předvedl svou kvalitu a nedal nám šanci. Posunuli jsme se na další hřiště, kde na nás čekal SK Benešov. Tento soupeř nastřílel více gólů než my a tak jsme podruhé za sebou prohráli. Znovu jsme narazili na TJ Březiněves a tentokrát padlo tolik gólů, že o výsledku musel rozhodnout los (a zvítězili jsme). Poslední část jsme opět zahájili s týmem z Benešova, který nás porazil i po druhé. Do třetice jsme se tak utkali s “oblíbeným” soupeřem z Březiněvsi a i tentokrát jsme byli produktivnější. Poslední zápas nám přisoudil soupeře, se kterým jsme celý turnaj začínali a jak turnaj začal, tak i skončil – naším vítězstvím.

Naši hráči bojovali jako lvi, přestože některé týmy nás výrazně přehrávali, snažili se přenést věci z tréninků do každého zápasu a žádný zápas nevypustili. Bylo k vidění několik hezkých kliček, mnoho pokusů o únik, a dokonce i několik kombinací a přihrávek, které jen shodou nešťastných náhod a odrazů neskončili v síti. Po dvou hodinách trvajícím turnaji byli všichni unavení, ale šťastní jak se celé odpoledne povedlo.

Za ročník 2013 nastoupili: Kuba Baláš, Roman Štajmar, Tomáš Lakomý, Nikolas Gábor, Nikola Matysová a Pepa Vokurka.

 

Ročník 2014

Zahájili jsme turnaj proti SK Slavia Praha a i přes sílu soupeře se nám podařilo vsítit první branky. Potom následoval vyrovnaný souboj s TJ Březiněves a první část jsme uzavřeli opět proti SK Slavia Praha, která nás tentokrát výrazně přestřílela, ale ani my jsme nevyšli střelecky naprázdno. V druhé části turnaje jsme se osmělili a předvedli několik podařených individuálních průniků. Dvakrát jsme přehráli TJ Březiněves a odehráli jsme vyrovnanou partii s Lokomotivou Česká Lípa. V třetí části turnaje se trochu začala projevovat únava a tak se více objevovala snaha o kombinaci. Nejprve jsme nestačili na druhý tým SK Slavia Praha. Potom jsme dotřetice vsítili ví ;ce bran ek než TJ Březiněves a turnaj jsme zakončili opět vyrovnaným soubojem s Lokomotivou Česká Lípa, který rozhodla až branka zároveň se závěrečným hvizdem.

Naši hráči odehráli celý turnaj s vysokým nasazením a i v zápasech proti vyspělejším soupeřům je neopouštěla chuť do boje.

Za ročník 2014 nastoupili: Maty Petřík, Tomáš Soukup, Dominik Máša, Vojta Weber a Tomáš Faktor

Odměnou pro hráče byly dárkové předměty s tématem SK Slavia Praha a zážitek, zahrát si v dresu proti “cizím” klukům a holkám.

Další novinky

Zobrazit všechny