Přátelský zápas U8 - SK Spartak Příbram

Přátelský zápas U8 - SK Spartak Příbram

27. března 2022

V sobotu jsme si k přípravnému zápasu pozvali SK Spartak Příbram (roč. 2014). Domluvili jsme se, že si zahrajeme na dvou hřištích. Tým jsme rozdělili podle zkušeností a vzhledem k tomu, že soupeř potřeboval doplnit jedním hráčem, půjčili jsme jim po domluvě Vojtu Volfa (kterému se líbil modro-bílý dres :-))

Zkušenější sestava nastoupila na soupeře přímo ukázkově, kdy první dvě patnáctiminutovky zvládli vstřelit 20 gólů a nedopřáli soupeři jediný zásah do černého. Hráči bojovali, pokoušeli se (a úspěšně) obcházet protihráče, hledat si vhodná místa pro obdržení přihrávky a přidali k tomu plnění nového úkolu, kterým bylo rychlé obsazování protihráčů a rychlejší rozhodování, čímž jsme dokázali eliminovat většinou soupeřových pokusů. Po těchto dvou částech se hostující týmy na hřišti prohodili a tak si naši vyzkoušeli také hru proti jiným jednotlivcům. Pravděpodobně s vědomím předchozího úspěchu jsme druhou sestavu soupeře podcenili a mysleli si, že vše půjde tak, jak dosud i bez bojovnosti a snahy. Hráči zjistil, že tak to opravdu nefunguje a 1-2 hráči to sami nedokážou zlomit. Soupeř se do nás zakousnul a mocně náš náskok začal stahovat. V poslední části pak na některých byla zřejmá únava a tým už se nedokázal vybičovat k výkonu v prvních částech. Je však na čem stavět a zároveň víme, že zápas končí až po závěrečném hvizdu a ne v poločase.
Sestava: Dominik Máša, Alexandr Chocholouš, Adam Chocholouš, Matěj Lopata, Ela Roupcová, Tomáš Faktor, Tomáš Kasprišin, Michal Sabota.
Méně zkušenější sestavu jsme obohatili Lukášem Mikelem, jehož úkolem bylo zejména pomoci s rozehrávkou od vlastní branky. Začátek jsme měli aktivní, hráči bojovali, snažili se a i když svými dovednostmi trochu zaostávali za soupeřem, tak mu nedarovali nic zadarmo. Sem tam byl vidět pokus o kličku, sem tam jsme dokázali utéct do volného prostoru, ale často se nám stávalo, že jsme se štěstím protlačili míč přes soupeře. Vše vygradovalo ve druhé části, kdy se i brankář více zapojil do hry a dokázali jsem dát více gólů než soupeře. Po jeho výměně už nám výrazně došly síly a Spartak nás přehrával. Trochu také povolila koncentrace a nedokázali jsme včas reagovat na soupeřovi výpady. V celku jsme vstřelil asi o něco méně gólů než soupeř.
Sestava: Lukáš Mikel, Daniel Rei Pek, František Melša, Valerie Boušková, Stanislav Staněk, Antonín Vavříček, Aneta Roušalová.
Na druhé polovině hřiště hrála naše U9 pod vedením bratrů Zbíralových přípravný zápas s Vestcem. Protože se se soupeřem domluvili, že si vyzkouší hru 5+1 (poslední dvacetiminutovku) byli jsme požádáni o zapůjčení několika hráčů. Nakonec se ke starším (po své hodinové “šichtě”) ještě připojil bratři Chocholoušovi, Matěj Lopata a Dominik Máša. Nutno říci, že se pomoci i přes únavu zhostili velmi dobře a věkový rozdíl nebyl vůbec znát.
Trenéři: Radim Weber, Matěj Lopata, Tomáš Redlich

Další novinky

Zobrazit všechny