Přesilovka přinesla jeden gól

15. června 2019

Dobříšský tým nastoupil do tohoto utkání v neobvyklé sestavě s Talůžkem na hrotu útoku. Zápas přinesl hru podprůměrné úrovně s minimem šancí. Hosté, hrající více jak poločas přesilovku, nakonec zvítězili brankou v úvodu druhé půle právě zásluhou Talůžka.

Tachov – Dobříš 0 : 1 (0 : 0)

Dlouho se čekalo na nějakou příležitost. Zápas se odbýval spíše ve středu hřiště. Prví šanci měl domácí Habart, ale Weber pádem pod nohy gólu zabránil. Za Dobříš vyslal první nebezpečnou střelu Šrain, tu však tečoval protihráč na roh. Pak vedle branky mířili Habart a Vyleta a na druhé straně po centru Šraina namířil Talůžek hlavičku do gólmana Valeše. Weber reflexivním zákrokem vytáhl na roh hlavičku Vylety. Před odchodem do kabin byl po druhé žluté kartě vyloučen tachovský Tušl za faul na unikajícího Junka. V závěru se dostal do střelecké pozice Dort, avšak trefil jen spoluhráče.

Na začátku druhé půle našel Šrainův centr Talůžka, který pohotově vstřelil jediný gól zápasu. V dobré pozici Matějka zaváhal po přihrávce Junka. Junek pak vyslal dalekonosnou střelu, se kterou měl domácí brankář práci. Dortův dalekonosný padáček skončil těsně nad břevnem. V závěru domácí, ač oslabeni, nebezpečně útočili. Únik Vylety zastavil Weber, těsně vedle branky skončil hlavičkový pokus Bydžovského a hostující gólman si poradil i se střelou stejného hráče. V závěru zápasu se pokusil Junek z dálky přehodit vysunutého Valeše, ale branku přehodil.

Dobříš: Weber – Petrlík (60. Kozohorský), Procházka, Masopust, V. Šrain – Junek, Dort, Pokorný, O. Puchmajer (74. Liška) – Matějka (83. Fic), Talůžek.

Branka: 49. Talůžek

Rozhodčí: Šmat

ŽK: 2× Tušl, R. Skopový, Vyleta, Habart – Junek, Masopust, Liška, Šrain

ČK: Tušl – 0

Diváků: 150

STATISTIKY: Střely: 6 : 9, z toho na branku: 3 : 4. Rohové kopy: 3 : 5. Ofsajdy: 3 : 6. Fauly: 17 : 12.

Rudná – Dobříš B 2 : 1 (1 : 1)

V důležitém utkání dobříšští hráči prohráli brankou v poslední minutě.

V první půli byli lepší dobříšští hráči. Karasův pokus vyrazil gólman na roh, ale v 15. minutě stejný hráč po přihrávce Kukola vstřelil úvodní gól utkání. Další pokusy Kuchaře, Kukola i Karase pak mířili mimo branku. Ve 24. minutě po rohovém kopu vyrovnal hlavou Mráček. Do konce první půle vyrazil brankář Soukup nebezpečnou střelu Kukola.

Druhá půle přinesla spíše vyrovnanou hru. Střela domácího Slowuše se do branky nevešla a Jechort zachránil při průniku Polana. Na druhé straně střela Puchmajera z přímého kopu skončila těsně vedle branky. Domácí brankář stačil vykrýt i další pokus Kukola, zachránil i při hlavičce vlastního obránce Samka a Karasovu střelu z dobré pozice stačili obránci zablokovat. V závěru byl zbytečně vyloučen Puchmajer, ale dobříšští se i v deseti snažili rozhodnout, což by definitivně zajistilo jejich záchranu. Do otevřené obrany však domácí pronikali a dva jejich nebezpečné závary řešili obránci odkopy z brankové čáry. Ten třetí však znamenal gól z hlavy Rotta minutu před koncem (ofsajd?). Dobříšští si tak cestu za záchranou v I. B třídě zkomplikovali.

Dobříš B: Jechort – Petrlík, Horáček, V. Weber, Burda – Modlík, M. Puchmajer, Kuchař, Fic – Karas, Kukol.

Branky: 24. Mráček, 89. Rott – 15. Karas

Rozhodčí: Klápa

ŽK: Petrlík, 2× Puchmajer, Kuchař, Weber – Samko

ČK: 0 – Puchmajer