Příprava A mužstva

01. února 2023

Minulý týden byl sobotní přípravný zápas s Rokycany V Lipkách zrušen kvůli sněhové nadílce. V sobotu již hraci plocha UMT byla beze sněhu a tak se mohlo odehrát utkání s účastníkem Jihočeského přeboru FK Strakonice.

MFK Dobříš – FK Strakonice 2 : 3 (0 : 1)

Branky: Petrlík, Puchmajer – Jandera, Krejčí, Máška

Vstup do zápasu měli lepší domácí, kteří měli více míč na svých kopačkách, ale žádnou vyloženou brankovou šanci si nevytvořili. Postupně hosté hru vyrovnali a dostávali se po rychlých protiútocích do šancí a nakonec se dočkali i branky, když se prosadil rychlík Jandera, se kterým měla v prvním poločase domácí obrana velké problémy a po prvním poločase hosté zaslouženě vedli 0 : 1.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s větší aktivitou a snahou o vyrovnání. Postupně si vytvářeli i šance a po brankách Petrlíka a Puchmajera otočili skóre utkání na 2 : 1. Dál se tlačili do útoku, měli i střelecké příležitosti, ale další branku nepřidali. Naopak hosté trestali z protiútoků do otevřené obrany. Nejprve neobsazený Krejčí srovnal hlavou na 2 : 2 a o několik minut později Máška zvýšil na 2 : 3. Závěrečný tlak domácích již vyrovnání nepřinesl a když na druhé straně v poslední minutě neproměnil hostující Krejčí pokutový kop, skončilo utkání, které by si zasloužilo spíše remízu těsnou výhrou hostí.

Další přípravné utkání sehraje Áčko na venkovním hřišti sobota 4. února 2023 v 10.15 hod v Tempo Praha – Pražský přebor.