Beroun odjíždí s debaklem

23. května 2015

Dobříš – Beroun 6:0 (3:0)

Dobříšské májové slavnosti nepřinesly radost jen příznivcům kultury, ale i fanouškům domácího týmu. Dobříšští hráči uštědřili tradičnímu soupeři ze sousedního okresu vysokou porážku a diváci byli svědky hezkých kombinačních akcí i dlouhých přesných pasů domácích hráčů. Kromě úvodní vyrovnané čtvrthodinky, měla Dobříš hru jasně ve svých rukou a zaslouženě zvítězila.

Domácí sice v úvodu trochu vystrašil závar před Součkovou brankou, kdy se neprosadil Machek a dvě nebezpečné střely Mich.Nováka, ale i oni hrozili hlavně z rychlých akci dvojice Procházka – Maryška. Střelu Šraina vyrazil berounský gólman Pettík na roh, stejně jako pokus Procházky a diváky zaujala i situace, kdy Maryška unikl obráncům a i přes svůj pád se stačil rychle zvednout, avšak branku netrefil. V 19.minutě hezkou kombinační akci Procházky s Dortem zakončil Maryška prvním úspěchem a o minutu později opět utekl Maryška obráncům, jeho kličku sice brankář vystihl, ale dobíhající Šrain vstřelil druhou branku. Další akci Maryšky zakončoval hlavou Dort a na brankové čáře stačil zachránit obránce. Ve 31.minutě po nepovedené „malé domů“ to byl Dort, který obešel brankáře a přidal další úspěch domácích. Do konce první části stojí za zmínku elegantní zakončení Dorta, po Maryškově úniku, míč však skončil vedle branky.

V přestávce se hosté nepoučili a již po několika vteřinách unikl Maryška a přidal čtvrtý gól domácích. Dobříšští hráči pak předváděli občas i technické kousky pro diváky a pokusy berounských hráčů Krčmy i Krůty skončily mimo branky. Puchmajerův oblouček přes brankáře pak sice skončil těsně nad břevnem, ale v 65.minutě po Grafnetrově přihrávce si Dort pohrál s dvěma protihráči, obešel Pettíka a vsítil již pátou branku domácích. Šestý úspěch pak nepřinesli šance Grafnetra i Nikla a hosté se pokoušeli o čestný úspěch. Střela Žihla skončila vedle branky, Machkova na tyči a ve stejné minutě zazvonila tyč i na druhé straně po střele Karase. Talůžkovu hlavičku vyrazil Pettík, Maryška mířil vedle, avšak dvě minuty před koncem Dort z hranice „šestnáctky“ přidal šestý gól. Výsledek pak již nezměnila ani další tyč Berounských hráčů.

Branky: 31, 65 a 88.Dort, 19 a 46.Maryška, 20.Šrain. Rozhodčí: Lafek. Diváků: 120.

Dobříš : Souček – J.Liška(63.Karas), Nikl, Pokorný – Procházka, Puchmajer (70.M.Liška), Dort, Talůžek, Šrain – Maryška, Grafnetr.

V příštím kole zajíždí Dobříš v neděli na horkou půdu Nymburka. Výkop v 17.00 hodin.

(rw)

Kosova Hora – Dobříš B 2:1 (2:0)

Branky: J. Růzha, Vilas – Šťastný. Rozhodčí: Šesták. Diváci: 50.

Kos. Hora: Mulač – Fiala, Moulík, Nosek, Macháček, J. Růzha, Valenta, Kutil, Sůva, Nouzecký, Vilas. Stř.: Kouklík, Květ, Šťovíček, Fafek.
Dobříš B: Slanec – Šebek, Pilecký, Zbíral, Fic, Kozohorský, Řechka, David, Šťastný, Tran, Matějka. Stř.: Šišma, Máša.

Borotice – Dobříš C 7:1 (4:0)

Branka: Vetchý

Dorost st.

Dobříš – Vlašim 3:1 (1:0)

Branky: Čálek 2, Patetl

Sestava: Malý – Slunečko, Vobr, Horáček, Pjaták – Čihák, Patetl, Puchmajer (46.Tran M.) – Čálek (87.Tran J.), Kukol, Kočí (46.Hrubý)

Ve 27.kole se naši dorostenci utkali se soupeřem z Vlašimi. V úvodu se obě mužstva tak trochu “oťukávala” a chvíli trvalo, než se před brankami začalo něco dít. A protože domácím vázla kombinace, byli to hosté, kteří začali být nebezpečnější. Prosazovali se hlavně agilní Albrecht a Pavouček, pro které představovala domácí defenziva tak trochu “stojící panáčky”. Někdy je však ke vstřelení branky potřeba trochu štěstí, což ve 20.minutě předvedl domácí Čálek, který po centru Puchmajera hlavou překonal brankáře Štechra (právě s notnou dávkou štěstí) – 1:0. Domácí hráči dále pokračovali v mdlém výkonu, a proto do druhého poločasu nastupovali se dvěma změnami v sestavě. Především u Milana Trana to bylo povedené střídání, protože ten svojí urputností a zodpovědností hodně otupil ofenzivu Vlašimi. Přesto se hosté tlačili do zakončení a domácí neprobrala ani velká šance vlašimských, při které běžel jejich hráč sám na branku Malého. Ten však situaci výborně vyřešil a pro tuto chvíli udržel čisté konto. V 75.minutě již hosté vyrovnali po individuální akci a střele pod bezmocným brankářem domácích – 1:1. Stejně jako minulé kolo v Berouně se hráči Dobříše po obdržené brance konečně probrali a během posledních deseti minut rozhodli zápas ve svůj prospěch. V 80.minutě se podruhé trefil Čálek, když zužitkoval dlouhý nákop Slunečka a tečí překvapil brankáře Štechra – 2:1. V 87.minutě připravili důrazným napadáním Kukol s Hrubým míč Patetlovi, jenž po individuálním průniku rozvlnil síť vlašimské branky potřetí – 3:1. Ze strany domácích hráčů to dnes nebylo příliš povedené utkání, ale někdy je potřeba pomocí týmové práce výsledek prostě “ubojovat” .

Dorost ml.

Dobříš – Vlašim 0:2 (0:0)

V nepříliš pohledném utkání byli hosté o něco lepší. Rozhodli však až druhou brankou v závěru utkání.

Branky: Čížek 2, Škodný, Havlík, Vinduška

Předčasné finále. Ve výborném vyrovnaném utkání rozhodlo větší proměňování šancí našich kluků.

Dobříš B – Drahlín/Hluboš 17:0

Branky: Lavu 4, Skála, Fenyk, Diviš po 3, Vávra 2, Tran, Petrlík