Problém dostat se do šancí a zakončit

28. září 2020

Za nepříznivého počasí, na umělé trávě, nastoupili domácí fotbalisté k dalšímu utkání Divize B. Nepříznivé podmínky ovlivnily, zvláště první půli zápasu. Utkání přineslo jen minimum šancí, avšak kladenští hráči byli přece jen aktivnější při útočení.

Dobříš – SK Kladno 1 : 2 (0 : 1)

Domácí, bez Talůžka, Procházky a Jana Šraina byli v úvodu vyrovnaným soupeřem. Postupně však byli hosté aktivnější. První nebezpečná střela Čížka skončila těsně vedle branky, další Holuba brankář Weber vyrazil a dorážka Noska mířila vysoko. Střelu Ježdíka stačil Weber vykopnout. V poslední čtvrthodině první poloviny zápasu, byli dobříšští hráči aktivnější. Největší šanci měl Junek, ale brankáře Vokouna z úhlu neprostřelil. Čtyři minuty před přestávkou využil Tóth chybu středu domácí obrany a vstřelil úvodní gól. Další možnost Kladna neproměnil hlavou Říha.

Ve druhé půli kladenští hráči důsledně napadali rozehrávku soupeře a těm se nedařilo rozvíjet útočné akce. Hostující Dejčmar překopl bránu a v 67. minutě po rychlé akci vstřelil Čížek do prázdné brány druhý úspěch hostů. Za tři minuty po centru Horáčka, Maryška pohotovou střelou vsítil kontaktní gól. Hostující hráči však bránili zodpovědně a neumožnili dobříšským fotbalistům další větší šance, naopak Weber zabránil Čížkovi v dalším gólu.

Dobříš: Weber – Horáček, Olšák (79. Petrlík), Pokorný, Machač (67. Liška) – Knyazev – Masopust (62. Maryška), Kilián, Puchmajer, V. Šrain – Junek

Branky: 70. Maryška – 41. Tóth, 67. Čížek

Rozhodčí: Fojtík

ŽK: Kilián : 0

Diváků: 45

Dobříš B – Tlustice 5 : 4 (3 : 2)

Utkání I. B třídy přineslo nervózní boj, ve kterém nakonec zvítězili domácí hráči. Prvních čtyřicet minut ovládli hostující hráči, kteří snadno pronikali před branku Kratiny a z mnoha šancí proměnili však pouze dvě. V 11. minutě unikl Badarau a úspěšně zakončil a v 25. minutě po zmatku před domácí brankou si Talůžek srazil míč do vlastní sítě. Domácí měli jen jednu příležitost, Košťálova střela mířila nad břevno. Neuvěřitelný zvrat nastal v 41. minutě, když Petrlík sklepl tělem míč Talůžkovi, který skóroval. Hned po rozehrání ze středu hřiště unikl Karas a vyrovnal. V poslední minutě před přestávkou přímý kop Puchmajera prošel ke Karasovi, který otočil skóre zápasu.

Tento obrat znervóznil hostující hráče, zvláště když hned v první minutě po přestávce Karasovu přihrávku od postranní čáry pustil Suchan Ficovi, který přidal čtvrtý úspěch domácích. Přibylo tvrdosti a v 62. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Badarau. Vzápětí tlustický Ungr, bezohledně nakopl unikajícího Petrlíka a rozhodčí mu udělil pouze žlutou kartu. Hosté riskovali, a i v oslabení se snažili útočit. V 71. minutě překvapil Kratinu střelou z úhlu Bláha a Tlustice snížili. Do otevřené obrany pak často pronikali dobříšští hráči. Střelu Jandy vyrazil gólman na roh. V 78. minutě centr Suchana poslal Váhala po páté do sítě, Fic mířil těsně nad branku a Váhala trefil tyč. Tři minuty před koncem unikající Bláha snížil a ve stejné minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Ungr. Vyloučený hráč při odchodu vyvolal konflikt s diváky. Zápas se dohrál ve vzrušené atmosféře. V nastaveném čase byl po druhé žluté kartě ještě vyloučen domácí Fic.

Stínem zápasu bylo vážné zranění domácího Libora Petrlíka.

Dobříš B: Kratina – Petrlík (65. Váhala), Talůžek (61. Šiška), Patetl, M. Puchmajer – Fic, Liška, Píša (46. Suchan), Janda – Karas, Košťálek

Branky: 42 a 45. Karas, 41. Talůžek, 46. Fic, 78. Váhala – 71 a 87. Bláha, 11. Badarau, 25. vlastní Rozhodčí: Mboussa. ŽK: 2× Fic, Janda, Talůžek, Karas – 2× Badarau, 2× Ungr, Stanka, Lenkvík