Prohlášení výboru MFK Dobříš před novou sezonou

Prohlášení výboru MFK Dobříš před novou sezonou

10. srpna 2017

Již od července začali dobříšští fotbalisté, novou sezonu – a to už devadesátou pátou v historii Dobříše. Velice úspěšní byli v Poháru MOLCup, kde po vítězství nad divizním Kladnem i nad Týmem z ČFL Litoměřickem a vypadli až z prvoligovým Libercem.

Dovolte nám, abychom se ještě vrátili k uplynulému ročníku 2016/17. Tato sezona byla z pohledu našeho prvního týmu nejúspěšnější za dobu existence klubu. Nejen že A-tým poprvé v historii udržel divizní soutěž, ale 7. místo a 44 bodů je výsledek, který neočekával ani největší optimista. Podíleli se na něm jak ostřílení hráči, tak i nezkušení mladíci, kteří zapadli do týmu. Hráči vytvořili dobrou partu, což je základem každého kolektivního sportu. Navíc je třeba zmínit i tu skutečnost, že jsou ryzími amatéry a zřejmě jako jediní v divizní soutěži nedostávají ani korunu odměny. Velkou zásluhu na tomto úspěchu mají bezpochyby trenéři Martin Šrain a Jiří Rychlík.

Úspěšné bylo i naše B-mužstvo, které si po druhém místě v okresním přeboru zajistilo po letech účast v krajské I. B třídě. Tento tým by měl být v budoucnu i perspektivou jak pro dorostence, vycházející ze své kategorie, tak i pro hráče, kteří na sklonku kariéry již chtějí hrát fotbal spíše pro své potěšení. Zásluhu na úspěchu tohoto týmu mají trenéři Miloš Krátký a Karel Kadlec.

V letošní sezoně dochází v soutěžích mládeže k reorganizaci, která se dotýká i našich týmů dorostenců a žáků. Starší dorostenci (trenér Pavel Hasman) často nastupovali i v týmech dospělých a mladší (trenér Vladimír Kuchař) trpěli malým počtem hráčů, což se projevovalo i na výsledcích. Pro tuto sezonu je čeká náročnější divizní soutěž, což bude klást velké nároky na vedení těchto týmů. (Pavel Hasman, Pavel Burda, Jan Malý).

I žákovské týmy bude čekat změna. Krajský přebor bude určitě přínosem pro mladší žáky, kteří dosud museli hrát okresní soutěž, kde sice skončili na druhém místě, avšak nyní je čeká náročnější období. Starší žáky vedli dosud trenéři Patrik Junek a Jakub Liška, mladší Libor Petrlík, Tomáš Fenyk a Pavel Škodný.

Tradičně se nám daří v kategorii přípravek a předpřípravek. Máme hodně zájemců mezi dětmi. Zde je potřeba ocenit práci trenérů Ivana Šantory, Petra Lohra, Jana Karase, Pavla Hasmana, Karla Obermajera, Pavla Budky a dalších. Přestože v této kategorii nejsou tak důležité tabulky a výsledky, jako to, aby kluky fotbal bavil a zaujal, je nutné se zmínit o A-týmu starší přípravky, který zvítězil v okresním přeboru své kategorie. Mrzí nás však, že rodiče mladých nadějí projevují malý zájem o činnost v našem oddílu. Potřebujeme zde více trenérů a funkcionářů hlavně pro mladší přípravku. Byla by škoda, abychom nevyužili nadšení dětí pro fotbal v této kategorii.

Jsme rádi, že v minulé sezoně došlo k výraznému nárůstu počtu diváků na zápasy našeho „áčka“. Věříme, že i v sezoně nastávající nás budete hojně navštěvovat, zvláště i když náš druhý tým postoupil o stupínek výše. Rádi bychom vám, divákům, pobyt co nejvíce zpříjemnili. I v příštím ročníku chystáme různé akce, jako losování programů, nebo výjimečné slevy na některé zápasy. V letošním roce jsme ke zkulturnění zázemí zřídili dětské hřiště a nechali postavit dřevěnou sochu. Samozřejmě chceme i nadále prostředí zlepšovat. Existují projekty na další hřiště, na zvýšení kapacity šaten. V budoucnu bychom rádi vyřešili i kvalitu hlediště (tribuna sedačky). Je to však hlavně otázka peněz. Zatím se snažíme i tak udržovat areál na slušné úrovni.

MFK Dobříš hospodaří dlouhodobě s přebytkem, což samozřejmě vyžaduje hodně úsilí na straně zajištění příjmů a pečlivé řízení na straně výdajů. V roce 2016 MFK hospodařil s příjmy 1,92 milionu Kč, a při výdajích 1,82 milionu vytvořil rezervu cca 100 tisíc Kč. Hlavními zdroji příjmů jsou dotace (Město Dobříš cca 30 % rozpočtu, ostatní dotace cca 15 %), členské příspěvky (cca 20 %), sponzorské dary a reklama (cca 20%). Z uvedeného výčtu vyplývá, že se klub neobejde bez podpory Města Dobříše, která je zcela zásadní a za kterou vedení klubu touto cestou děkuje. Vedení klubu zároveň věří, že se přes všechny problémy podaří postupně dostat do sportu (a tedy i výkonnostního fotbalu) více peněz ze státního rozpočtu a tím hospodaření (nejen) MFK Dobříš dále stabilizovat a klub rozvíjet.

Na závěr bychom chtěli poděkovat našim příznivcům za podporu, sponzorům a Městu Dobříš, všem funkcionářům za práci, kterou zdarma vykonávají. Chtěli bychom poděkovat i našemu správci Petru Sojkovi a pokladním paní Danutě Safínové a Karlovi Kadlecovi.

Výbor MFK Dobříš

Další novinky

Zobrazit všechny