Prohra s Chlumcem

11. března 2024

V sobotu 9. března jsme v prvním jarním utkání přivítali v Lipkách SK Chlumec.

Před návštěvou 450 diváků jsme zápas dobře rozehráli v 11. minutě na rohový kop naskočil nejvýše David Pokorný a hlavou otevřel brankový účet zápasu. I v dalších minutách jsme dobře kombinovali, ale bez zakončení. Naopak ve 25. minutě po dlouhém vhazování hostů do našeho velkého vápna jsme nedokázali míč odkopnout do bezpečí a míč se dostal k volnému chlumeckému Junkovi a ten prostřelil Nevosada a srovnal stav utkání na 1:1. Branka hosty povzbudila a naopak nám se hra přestala dařit a toho Chlumec využil v 35. minutě po rychlém protiútoku, když Vojta Machač ve vápně fauloval útočníka hostí a z následného pokutového kopu Bláha otočil skóre utkání na 1 : 2.

Do druhého poločasu jsme vstoupili se snahou vyrovnat a nakonec se nám to podařilo v 63. minutě, když se na hranici šestnáctky opřel do míče Jenda Šrain a jeho tečovaná střela skončila za zády Šebka 2 : 2. Po vyrovnávací brance jsme zahrávali několik standardních situací ale bez zakončení a místo další branky jsme naopak inkasovali, když jsme před naším brankářem nechali v 69. neobsazenou jarní posilu hostí Sirotka, který pohodlně dostal Chlumec do vedení 2:3. V závěru utkání jsme sice prostřídali a snažili se o vyrovnání, jenže přes pozorně bránící hosty jsme se neprosadili a naopak po rychlém protiútoku v 83. minutě se v zápase podruhé prosadil Sirotek a stanovil konečný výsledek utkání 2:4.

A tak místo důležitých tři bodů k záchraně z domácího utkání jsme si připsali další ztrátu a tak příští týden pojedeme do Poříčí s jasným cílem na půdě mužstva z horní části tabulky bodovat.

• MFK Dobříš – SK Chlumec 2 : 4 (1 : 2)
  • Branky: Pokorný, Šrain J. – Sirotek 2, Junek, Bláha